Skocz do zawartości


Zdjęcie

Buck Knives & Strider


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_picbull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Buck Knives & Strider
Jaka jest jakość noży produkowanych seryjnie przez amerykańską firmę Buck Knives wg projektu Stridera?

Czy są bardzo różne od tych Stridera?

/picbull/
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Knives & Strider

Jaka jest jakość noży produkowanych seryjnie przez amerykańską firmę Buck Knives wg projektu Stridera?

Czy są bardzo różne od tych Stridera?

/picbull/

1)bardzo dobra
2)nie wiem ale mówią , że w trzymaniu ostrza ok 30 procent a w wytrzymałości niewielka.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Knives & Strider
Dodajmy do tego, że Strider AR jest 3 razy droższy od Bucka Stridera - pytanie tylko, czy 3 razy lepszy :?:
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Knives & Strider

Dodajmy do tego, że Strider AR jest 3 razy droższy od Bucka Stridera - pytanie tylko, czy 3 razy lepszy :?:

z tego co widziałem na zdjęciach :( na pewno wiekszy...a ten nowy Buck Tarani też jest niczego sobie :wink:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Knives & Strider
Akurat powiedziałbym, że Buck Tarani jest bardzo taki sobie... zdecydowanie odbiega od poprzednich Buck Striderów, choćby materiałami i ogólną mocą konstrukcji.

A co do AR... co to znaczy trzy razy lepszy? Generalnie tak już jest, że relacja wzrostu jakości i ceny nie jest liniowa...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Knives & Strider

A co do AR... co to znaczy trzy razy lepszy? Generalnie tak już jest, że relacja wzrostu jakości i ceny nie jest liniowa...


Innymi slowy nie ;)
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Knives & Strider
Ja mam Buck Stridera 880 SP juz około 1,5 roku. I jestem z niego bardzo zadowolnowy.Moj Buck ostrze trzyma bardzo dobrze i przedewszystkim długo (noz goli).

Jak miał bym kupowac noz w cenie okolo 350 $ to tylko foldery Stridera
Nie kupił bym Microtech'a w tej cenie (LCC/DA,Amphibian S/A Auto) Dlaczego :?: Poniewarz zawidłem sie na marce Microtech jak zobaczyłem ich wytrzymałość. Mojemu bratu LCC/DA spadł z około 1,5 metra na parkiet i złąmał sie kawłek bolstera.Ja miłem tydzien pozniej pecha i z wysokosci okolo 1,5 metra spadł mi Buck na płytki ceramiczne.Jedyne wgniecenie G10 wielkosci ----> * <------ ,trzeba sie dobrze przyjrzec aby zobaczyć, bo w miejscu wgniecenia G10 ma lekko kolor biało-szary.
(to własnie mi sie podoba w Buck'ach ich wytrzymałosc :twisted: ).

Microtech sa ładne i mocne ,ale jakos mi nie pasuja szczegolnie Automaty (wole manual),nie liczac OTF ,jeśli nie potrzebujesz otwarcia noża w ułamku sekundy.To polecał bym Manuala , dla mnie automat to gadzet.

Odnosnie Blade Play wczesniej był net spory ,ale jakos to mi nieprzeszkadzało, ostanio przykreciłem troche kluczem Torkx( numer 10) i teraz mam Zero Blade Play,lub bliski temu.

Czym mozna było by sie przyczepić do Buck'a .Że jest duży i stosunkowo cieżki i okładziny gryzą. Mi to nie przeszkadza ,bo sie przyzyczaiłem noszac go codziennie i lubie ze jest duży(przynajmnej na kolegach robi wrażenie ),cieżki(dla mnie nie jest),a G10 nigdy mnie w rekę nie gryzły.


Czy to jest noż dla wszytkich :?: , NIE,mogą przeszkadzać wyżej wspomniane gabaryty tego noża i surowość wyglądu .

Czy warto kupić ten noż :?: Zdecydowanie TAK(jeśli chesz bardzo mocny i trwały nóż,za stosunkowo niewielkie pieniadze ,to nie ma sie co zastanawiać )

PS.Moim następnym folderem bedzie Strider AR ,z Stone Wash, o ile nie wyjdzie jeszcze lepszy Strider :)
  • 0

budo_picbull
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Knives & Strider
Dzięki za informacje.
A który foder Buck Strider polecilibyście?

/picbull/
  • 0

budo_navyseal
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1026 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin/Motaniec

Napisano Ponad rok temu

Re: Buck Knives & Strider
Jesli chodzi o normalne używanie to lepszy bedzie Spear Point ,trudno np. naostrzyc czubek z Tanto.Oczywiście duża wersja.
Bucka Stridera 880 SP można kupić juz za okolo 110 $+przesyłka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024