Skocz do zawartości


Zdjęcie

recenzja "Klatki" - solidna!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

recenzja "Klatki" - solidna!!!
witam!!!

no w końcu ktoś pomyślał, znalazłem taką oto recezję tegoś filimiku w teletygodniu czy czymś takim.

Sylwester Latkowski zniwu włożył kij w mrowisko. Po burzy jaką wywołali jego "Nakręceni" (o brudach w polskim show-biznesie), przyszła kolej na... No własnie na co? Pytanie to nasuwa się zaraz po obejrzeniu "Klatki". Latkowski wrzuca tu do jednego wora nielegalne walki, tzw vale tudo, rozróby na piłkarskich stadionach i "ustawki" - bijatyki chuliganów poza nimi. Za dużo tego, lepiej chyba było sie skupić na jednej sprawie i wycisnąć z niej ile się da.Bo co ma wspólnego walak dwóch mężczyzn w klatce (według pewnych reguł i za pieniądze) z niszczeniem stadionów? Moim zdaniem kompletnie nic. Co innego ekstremalny sport walki, a co innego wybryki chuligańskie. Wprawdzie i tu, i tam widać wszechobecny kult przemocy, ale wynikający jednak z innych pobudek. Podczas debaty o "Klatce" w tv, Latkowski starał się przenieść punkt ciężkości na brak alternatywy i beznadziejność, w jakiej żyją młodzi ludzie w Polsce. No tak, ale czemu nie zrobił o tym filmu? Pewnie że "Klatka" może być punktem wyjścia, ale raczej do dyskusji o tym, co dzieje się na stadionach i wokół nich. Mam wrażenie, że Latkowski prześlizgnął się jedynie po temacie - chciał powiedzieć coś ważnego, ale nie do końca mu się to udało. Przegadał swój film. Jeszcze bardziej nie udała się telewizyjna dyskusja. Jej jedynym "sukcesem" byłó pokazanie widzom, że tzw. autorytety nie mają zbyt dużego pojęcia o chuliganach w klubowych szalikach ani (o zgrozo!) o tym czym żyje młodzież z blokowisk. A bez tej wiedzy lepiej się nie odzywać.


i jak Wam się to to podoba?
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: recenzja "Klatki" - solidna!!!
Daj linka
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: recenzja "Klatki" - solidna!!!
w przeciwieństwie do filmu krótko i na temat. mam nadzieję, że to zakończy dyskusje na temat filmu i jego tfurcy :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: recenzja "Klatki" - solidna!!!
to ma byc z sensem?

Valetudo- nielegalne walki?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: recenzja "Klatki" - solidna!!!

Daj linka


linka nie będzie bo przepisałem to z gazetki
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: recenzja "Klatki" - solidna!!!

Valetudo- nielegalne walki?

po pierwsze interpunkcja
  • 0

budo_sprinter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: recenzja "Klatki" - solidna!!!
Co to za gazetka??
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: recenzja "Klatki" - solidna!!!

Latkowski wrzuca tu do jednego wora nielegalne walki, tzw vale tudo, rozróby na piłkarskich stadionach i "ustawki" - bijatyki chuliganów poza nimi.

Tu powyzej nie jest napisane ze nielegalne walki to vale tudo. Jest wymienione co "wrzuca do jednego wora", stad nie ma co mowic ze wg artykulu vale tudo=nielegalne walki. Zamieszanie w wyniku zjebanej wlasnie interpunkcji, jak by napisal tak "wrzuca tu do jednego wora; nielegalne walki, tzw vale tudo, rozróby na piłkarskich stadionach" byloby jasniej a najjasniej byloby bez slowa tzw. Swoja droga ja nie jestem pewien ale status vale tudo w Polsce stoi bardziej na kruczkach prawnych niz na legalnosci. Tu sie pewnie zgodzimy ze to sytuacja bez sensu z ta niejasna legalnoscia- i tu najbardziej mnie wkorwa hipokryzja bokserskich promotorow co na VT narzekaja...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: recenzja "Klatki" - solidna!!!

Co to za gazetka??


jakiś teletydzien czy coś takiego, znalazłem w domu, wyrwałem jedną kartkę reszte spaliłem w piecu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024