Skocz do zawartości


Zdjęcie

Referat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Referat
Moja dziewczyna studjuje anglistykę i musi przygotować, mały, 10 minutowy speaking na dowolny temat. Na początku miała mówić o MA, ale w kóncu postanowiła mówić o walkach w klatkach. Niestety nie posiada zbyt dużej wiedzy na ten temat, z resztą ja też. Może macie jakieś linki do pierwszych walk, w których walczyli przeciwko sobie przedstawiciele niemieszanych stylów (TKD,Karate,Kung-Fu). Odnośniki do jakichś walk, nazwijmy to reprezanacyjnych, ze dwa do brudnych, krwawych (nie chcę niczego cenzurować). Może jakieś sznurki do filmików z polskich gal.
Przydałyby się jakieś artykuły, dosyć ogólne (ale rzetelne), na temat Vale Tudo. Sylwetki, wywiady najważniejszych fighterów.
No i jeszcze dajcie linki do klatki latkowskiego (tyle o tym filmie nawijałem, że dziewczyna znienawidziła latkowskiego, nie oglądając filmu).
Wiem, że większość tego bym znalazł w necie, ale liczę na informacje przetrawione przez znawców. Napiszcie co wy byście zawarli w takim speakingu, jakie filmiki byście pokazali laikowi. Wiem, że tutaj mało kto ma inne stanowisko niż skrajnie pozytywne, ale liczę też na rozsądne głosy z drugiej strony.
Aż się boję co z tego wyjdzie.
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat
Tutaj link do artykułów które się ukazały

http://www.forum-kul...showtopic=64073

Poza tym idziesz trochę na łatwiznę, zrób sobie kawę (bo zajmie to trochę czasu) i przejrzyj cały temat vale tudo a dowiesz się wszystkiego.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat
a może łatwiej by było przygotować "speaking" na jakiś temat , októrym ma pojęcie?
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat
Hehe mialem ten sam problem i przygotowalem speaking o nozach :) . Chyba sie podobal bo dostalem 5 :) , i nie dlatego, ze w trakcie speakingu pokazalem mojego juniora :) .
  • 0

budo_pak0
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat
Herostrates, nie idę na łatwiznę. Cały czas grzebię w necie, po prostu liczę na jakąś konstruktywną krytykę.
Marcos, nie martw się, kiedy przyjdzie czas, moja dziewczyna będzie miała pojęcie o vale tudo.
  • 0

budo_marcos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Referat

Herostrates, nie idę na łatwiznę. Cały czas grzebię w necie, po prostu liczę na jakąś konstruktywną krytykę.
Marcos, nie martw się, kiedy przyjdzie czas, moja dziewczyna będzie miała pojęcie o vale tudo.


sam nie wiem czy tego akurat bym życzył swojej dziewczynie
ale jeśli tak ma być to powodzenia
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024