Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taekwondo czy Kyokushin?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_marot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Taekwondo czy Kyokushin?
Witam wszystkich.Niedawno zaczałem treningi taekwondo, wczsniej przez kilka lat cwiczylem karate kyokushin-moze ktos z was kiedys mial podobna sytuaje? w karate mam 4 kyu ,jakis czas temu zdawalem egzamin na 3 CUP w taekwondo ITF. Jest mi sie niezmiernie cieżko przestawic na inny styl walki ,w karate byl ful kontakt tutj niestety nie i mam z tym najwieksze problemy.

Jak trenowac aby przestawic sie na inny styl walki? bo podczas sparingow czesto dostaje opierdziel za zbyt silne kopniecia czy udezenia.

Moze ktos z was podzieli sie ze mna jakas rada praktyczna na ten temat(ktos kto mial podobna historie w treningach) oczywiscie to ze trzeba wylac wiadro potu to wiem sam

jaki styl jest lepszy ?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo czy Kyokushin?
Dołączona grafika
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo czy Kyokushin?
Ciekawe kto ma do ciebie pretensje. W TKD jest raczej nacisk na szybkość niz na siłę. Nie spotkałem się z tym żeby były pretensje że jest za silne kopnięcie w korpus. Nawet na zawodach gdzie kontrola jest większa nie ma problemów. Chyba że wchodzisz łapami na twarz, no to trzeba uważać. Napisz kiedy mają do ciebie pretensje. Bo jak ktos zbiera bęcki, to u mnie na treningu z zasady jest to wina dostającego, chyba że przewaga w wyszkoleniu i predyspozycjach jest znacząca :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo czy Kyokushin?
Podpisuję się pod tym, co napisał IRA. U mnie w klubie można dostać opieprz co najwyżej za zbyt słabe kopanie, jeśli ćwiczy się w grupie starszej (a na taką wskazuje Twój stopień). Mam w klubie dwóch chłopaków po paroletniej karierze w kyoku i życzyłbym sobie, żeby wszyscy moi zawodnicy byli tak wytrwali jak oni (a zaczynali bez żadnych ulg od białych pasków w TKD).

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo czy Kyokushin?
Rozumiem opieprz za zbyt wolne poruszanie się . . . ale na korpus to ile fabryka dała :) . Pierwsze walki miałem w formule KK - nie mieliśmy rękawic, tarcze na całą salę (cztery pełne rzędy osób stojących wzdłuż sali jeden obok drugiego, dość ciasno) miało kilka osób, niektóre uszyła mama:). zamiast tarcz wystawialiśmy dłonie.
Jeżeli chodzi o technikę to TKD, ale ciężką pracę i wytrwałość Z KK.
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo czy Kyokushin?
A ktoz jest takim medrcem ze karze ci kopac slabiej niz to robisz, dla mnie calkowita bzdura :? . Powinno byc szybko i mocno a nie jakeis flap chagi luzna noga byle trafic. Trenuj po swojemu, to moja rada, w koncu trenerowi znudzi sie lub zpowszednieje ciagle marudzenie i zarowno on jak i wspolcwiczacy przyzwyczaja sie i zapomna ze mozesz walczyc inaczej.



Pozdrawiam zdruzgotany glupota ludzka (spokojnie nie o tobie mowa :) )
  • 0

budo_lena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo czy Kyokushin?
A może zmień grupę?Pochodź po innych grupach,porównaj treningi,sparringi itp.,bo pretensje trenera o zbyt mocne kopnięcia są w taekwondo "trochę"...hmmm...dziwne :lol:
  • 0

budo_marot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo czy Kyokushin?

A ktoz jest takim medrcem ze karze ci kopac slabiej niz to robisz, dla mnie calkowita bzdura :? . Powinno byc szybko i mocno a nie jakeis flap chagi luzna noga byle trafic. Trenuj po swojemu, to moja rada, w koncu trenerowi znudzi sie lub zpowszednieje ciagle marudzenie i zarowno on jak i wspolcwiczacy przyzwyczaja sie i zapomna ze mozesz walczyc inaczej.



Pozdrawiam zdruzgotany glupota ludzka (spokojnie nie o tobie mowa :) )


dzieki za zrozumienie! własnie staram sie trenowac po swojemu-znaczy sie tak jak mnie tego uczono w dojo kyokushin. jak narazie proboje sie przestawic mentalnie na inny sposob walki, powoli mi to wychodzi a co do kopniec to narazie przystopowalem z sila zobaczymy jak to sie rozwinie jak bedzie cienko to wroce chyba do karate kyokushin.
  • 0

budo_marot
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taekwondo czy Kyokushin?

Rozumiem opieprz za zbyt wolne poruszanie się . . . ale na korpus to ile fabryka dała :) . Pierwsze walki miałem w formule KK - nie mieliśmy rękawic, tarcze na całą salę (cztery pełne rzędy osób stojących wzdłuż sali jeden obok drugiego, dość ciasno) miało kilka osób, niektóre uszyła mama:). zamiast tarcz wystawialiśmy dłonie.
Jeżeli chodzi o technikę to TKD, ale ciężką pracę i wytrwałość Z KK.


Dzięki za odpowiedz! wiesz na korpus zawsze kopalem jak tylko mogłem mocno, teraz trocze wyluzowałem. Na głowę tylko punktuje do czego tez nie jestem przyzwyczajony.
W KYOKUSHIN sparowaliśmy bez ochraniaczy (na genitalia oczywiście były...) no i nie było udeżeń na głowę rękami. poza tym ful contakt no moze oprucz głowy choc czasami padał ktoś jak przecinak na klepki.
moze tak jest tylko u mnie na treningach bo po odpowiedziach widze że gdzie indziej nie ma tylko punktowania.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024