Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sjambok


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Sjambok
Tak szperajac po necie znalazlem stronke:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Co sadzicie o tym :?:
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
mam (od niedawna) i lubię takie sprzęty- zalety?? bezpieczny dla siebie i oponenta :wink: , ma niezły zasięg intuicyjne uzycie i niezłe uderzenie!! powinno sie zamiast trzepaczek do dywanów uzywać :twisted:
wady?? jedyna to wielkosc i niemoznosc skrytego noszenia (choc wsadzonego w rękaw i przez barki prawie nie widac i niewiele przeszkadza) innych na razie nie odkryłem.

kooniu
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
Wyglada ciekawie. Chętnie bym sie pobawił. Ale żeby z tym chodzić i używać potencjalnie do samoobrony to jakoś tego nie widzę. Bo to na moje oko wymaga nieco przestrzeni i dystansu a z tym różnie bywa. Poza tym zanim wyciągniesz i rozwiniesz...
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
Akurat sjambok to nie to urzadzenie, ktore sie rozwija. Tylko to na zdjeciu pietro wyzej.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
wyjęcie i uderzenie sjambokiem to mniej niz sekunda -w przypadku bata moze ciut dłuzej ale nie dłuzej niz 2 sekundy z tym że decyzję należy podjac wcześniej bo skuteczny dystans to 3,5 do ok 2 m -blizej też sa sposoby :wink: uderzam zwiniętym batem efekt taki jak jak pałką :twisted:

kooniu
  • 0

budo_kobra
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
Musze trochę popraktykować wtedy będzie lepiej oceniać.
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
tak zawsze warto poprubować!!!
wczoraj po naszym poście zmierzyłem czasy-okazuje się ze można zejśc jeszcze nizej -sjambokiem z rękawa wyciągam i uderzam w 0,5 sekundy, batem przypiętym na pasku w 1 sekundę (czas od sięgnięcia do uderzenia w cel) pod kurtką w 2 sekundy z tym że robiłem to w domu więc uzywałem krótkiego bata -190 cm z rekojeścią przy długim czas byłby ciut dłuzszy więc przy nagłym ataku raczej nie sięgałbym po baciora za to jak jest na wierzchu to wszyscy szerokim łukiem mnie obchodzą :twisted: :twisted:

kooniu
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
Jak uzywajac bata sie zabezpieczacie przed skroceniem dystansu?
Nie moge sobie tego wyobrazic... Jak szybko da sie powtorzyc uderzenie?

Sama bron wyglada na niewygodna, wymaga odpowiedniego dystansu i wydaje sie trudna do wykorzystania dla utrzymywania przeciwnika w tym dystansie...

Napiszcie cos wiecej.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
kooniu skąd wziałes sjamboka?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
mozesz powtarzać uderzenia mniej wiecej z częstotliwoscią raz na sekundę ,(przy krótkim bacie szybciej) uderzać w jednym lub w kilku kierunkach tak ze jak juz zaczniesz strzelać skrócenie dystansu jest trudne , poza tym zasięg takiego uderzenia tez rtegulujesz-przy 2,5 metrowym bacie jestem w stanie trafić cel 3,5 metra jak i 1,5 m ode mnie no i mam 2 rękę wolna przy przejściu w zwarcie mogę złapać bat w dwie ręce mam garotę, złapać bat jako taką pętlę i miec jakby długa giętka (całkiem twardą)pałkę lub uzyć rękojeści jak krótka pałkę no i mozna w lewej łapie mieć coś innego co lepiej działa w krótkim dystansie -możliwosci całe mnóstwo-do wyboru do koloru

kooniu

ps. jak jesteś zainteresowany to nagrałem taki krótki film -pokazuje kilka możliwości sprzetu-dasz mi adres na priwa to ci wyślę
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
ale to najwcześniej we wtorek bo wyjeżdzam

kooniu
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
sjambok sjamokowi nie rowny , orginalne s-bocki z RPA robione bylu ze skory hipopow( takie leniwe zwierzki co spia w mule rzecznym)dlaczego , poniewarz ta skora nigdy nie tracila na elastycznosci.Mialo to dluga "pale" 50 cm i zwalalo z nog nawet bardzo muskularnego murzyna.
Modyfikacje sjamboka uzywa nadal policja np na Filipinach , smagniecie czyms takim praktycznie tnie tkanke do kosci.
Pisalismy juz o tym na Gorinaknie , ale powtorze ..... testowalem sjamboki CS , tuszach wieprzowych , cielo to na 5-6 cm !!!!.
Niestety sjambock CS, peka w temp ponizej zera czli nie jest niezawodny.
Kooniu co ty za sjambboka uplotles ? Moze byc cos takiego podrzucil koledze..............
  • 0

budo_end
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
Kurcze koooniu! Ty chbya umierz wrybiać każdą broń. A broń palnąi katany też robisz? Jak tak to by mnei intersowłą katana :)
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
jeżeli chodzi o sjamboki to mam 2 z Cold Stell (średni i krótki) i eksperymentuję w odlewaniu podobnych na tej bazie (robię z oryginałów formę którą zalewam sa bardziej elastyczne i całkiem ładnie chodzą i oddaja energię.
do do plecenia sjamboków ze skury to eksperyment nie wyszedł-były za wiotkie, żle wyważone i nie takie jak trzeba -(testował je wosiu i miał święta rację!!!!-były do dupy) te odlewane z formy są znacznie lepsze choć paskudne w wyglądzie :cry: ale pracuję nad tym :wink:

sejken dla ciebie bacik mogę spleść a jak załatwisz skurę z kangura może być nawet taki ( z tym stocki robię lepsze niż bulle )

kooniu
  • 0

budo_rumcajs
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
A ja też mógłbym dostać filmik na priva?
Kupiłeś w necie Sjambok cold steal'a?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Sjambok
film chciałem zamieścic w necie ale moja strona nie obsługuje plików powyżej 1 mega -szukam lepszego serwera więc jak ktoś wie o jakimś niech odezwie się na priwa -wyślę filmek (to chyba 30 sekund albo ciut więcej) moze wtedy go udostępnimy Vortalowiczom

kooniu

ps. End nie robię katan ani zadnej broni palnej !!!! wogóle nie robię kopii żadnej broni czasem coś jest trochę do czegos podobne czasem nie ale kopią na pewno nie jest
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024