Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie do P.Kenjiro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Pytanie do P.Kenjiro
Mam następujące pytanie do P.Kenjiro:Jak to jest z tymi flow drills z Kali/bo rozumiem że nie dotyczą one wyłącznie noża a przekładają się na również ręce/czyli typowy ręczny trapping.Pytanie troszkę bardziej sprecyzuję:chodzi mi o skuteczność Kali(oczywiście najważniejszy jest człowiek który będzie to stosował i ważna jest sytuacja w której się znajdzie-nie interesuje mnie jednak dyskutowanie co jest lepsze a co gorsze,to strata czasu),skuteczność jeśli chodzi o same założenia systemu(podobają mi się wszystkie flow drills,są piękne. no i podoba mi się kontrola najszybszej części ręki przeciwnika czyli nadgarska przez np.10sekund..
Wyjaśnię tylko że ćwiczę JKD(w aspektach:grappling,stójka;strefa rąk i nóg) a trapping biorę z innego systemu ktory ćwiczę równocześnie a nazywa się:Ving Tsun przekaz Wong Shun Leunga(najbardziej agresywny przekaz) ps...Przecież Paul Vunak też stosuje staight blast z Wing chun,to nie rozumiem po co jak pokazuje trapping używa drylów z kali trwających 10sekund ?
Podajcie proszę swoje sugestie,napewno wezmę je również pod uwagę rozważając kontynuowanie treningów Kali.pozdrawiam
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
Witam!
W KI nie ma flow drills w rozumieniu np. Inostanto. W JKD nie stosuje juz (za przykladem Paula Vunaka i Matta Thorntona) trappingu opartego na WC czy tez na Kali... Skupiamy sie bardziej na podejsciu HKE (head, knees, elbows) - glowa, kolana, lokcie i stronie kontrolowania przeciwnika w zwarciu zaczerpnietej z zapasow klasycznych oraz Muay Thai.

Wracajac do flowdrills z Kali. W KI cwiczy sie tylko to co w BEZPOSREDNI sposob przeklada sie na sparing czy walke. Hubady i inne sumbrady nie przekladaja sie wiec sie ich nie cwiczy... :)

Mam nadzieje ze odpowiedzialem na Twoje pytanie. Jesli nie to poprosze o uszczegolowienie...
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
dziękuję za szybką odpowiedź.
Odpowiedz mnie satysfakcjonuje/Utwierdzam się w przekonaniu praktykowania dotychczasowych spraw JKD/VT co robię od dość dawna.
Na marginesie tematu co się przekłada na sparring a co nie to powiem,że:
-w JKD wszystko sie przekłada na sparring,bo przecież wszystko co ćwiczę na fighterskie zastosowanie.
-Ving Tsun jest tak analityczny i sprawdzony na dachach HK,że to esencja walki w stójce/pak sao i kuen i wszystko Wong Shun Leung bardzo szybko załatwiał sprawę w challengach Beimo.I powiem może coś dziwnego dla ciebie jako JKDmana:formy są jak elementarz i trzeba je robić(Cass Magda robi formy z Pentiak Silat..).Jak skomentujesz Ving tsun jako system skoro Paul Vunak daży Vingtsungerów ogromnym szacunkiem i przyznaje że jak Vingtsunger nie zrobi głupot(jak ten z Ultimate fighting championships co ani razu nie uderzył a przegrał z wrestlerem po kilku sekundach)to jest nie do pokonania.(wypowiedź z "inside Kungfu")
Na pewno masz jakieś zdanie bo w JKD jak sam wiesz mamy mały arsenał Ving Tsun.
dziękuję z góry za komentarz.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
To co robi Cass Magda nie bardzo mnie interesi... :twisted:
Paula wypowiedzi znam i musiala to byc bardzo, bardzo stara wypowiedz. Paul dzisiaj uwaza ze rzeczy z WC maja zastosowanie tylko przeciw komus dobremu z WC ktory "okupuje" linie centralna...
Michael Gruner twierdzi iz WC mozna sobie wsadzic...
Matt Thornton, Rodney "The Chico" King - zjedli zeby w dystansie trapingu/zwarcia i jednoznacznie okreslaja ze WC nie nadaje sie walki z zapasnikiem, maythai'owce czy nawet ulicznikiem...
legendy na temat jak to Wong Shun Leung skakal po dachach maja w sobie tylez prawdy co filmy z BatManem :)
Gosc z WC przegral w UFC poniewaz WC nie nadaje sie do walki z wyszkolonym zawodnikiem i z lepszym ulicznikiem tez nie.

Cwiczysz formy w JKD? To zaprzeczenie calej koncepcji! A gdzie timing a gdzie poruszajacy sie przeciwnik, a gdzie opor tegoz...
Cos Ci sie pomylilo...
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
dzięki-fajna dyskusja.
Nic mi się nie pomyliło.nie ćwiczę form w JKD!!!ćwiczę formy w VT/i nie ćwiczę WC bo to kojarzy się z Williamem Cheungiem,na którego "skuteczności"prawdopodobnie opierają się wypowiedzi nazwisk przytoczonych przez ciebie.Znam koncepcję JKD bo ćwiczę w najlepszej szkole JKD w Polsce.
Natomiast abstahując od JKD/a mówiąc wyłącznie o VT Wonga mam tylko jedno nazwisko do podania:Barry Lee z WongShunLeung VT,który walczy z grapplerami,muaythaiowcami i wszystkimi innymi pokazując co jest warte.
Zresztą nie chodziło mi o jakąś zażartą dyskusję,poznałem twoje zdanie i to mi wystarczy.Miłego dnia.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
Ving Tsun czy Wing Chun czy Weng Chun - co za roznica. Roznia sie jedynie tym co shotokan od fudokanu - mentorem...
Strategia i taktyka oraz baza technik taka sama.

Rozumiem ze piszac iz cwiczysz w najlepszej szkole JKD w Polsce, masz na mysli szkole Wojtka...Przy okazji pozdrow go ode mnie...Jak do tej pory byla to jedyna szkola JKD, wiec nic dziwnego ze najlepsza... :)

Nazwiska ludzi, ktore przytoczylem nie opieraja sie na doswiadczeniach dziadkow z WC, VT czy innego WT jak robisz to Ty piszac ze VT jest skuteczne bo ktos tam po dachach skakal... :)
Opieraja sie wlasnych doswiadczeniach tych ludzi wyniesionych z ich wlasnych walk i potyczek.
  • 0

budo_paweł1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
dzięki za odpowiedź(miałem się się znowu rozpisać ale dam sobie spokój)
Jak widać każdy ma własne zdanie..pozdrawiam
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
i tu jest motyw gdzie wielu ludzi sie z thortonem nie zgodzi
sam przeciez wiesz ze jak wchodzisz w goscia strightblastem to zawsze oze sie zdarzyc ze
ta reka ci bedzie przeszkadzac w wejsciu w klincz
i to jest ten jeden moment w ktorym traping pomaga
nie mozna powiedziec ze traping nie dziala
traping po prostu zadko sie zdarza

sifu Armando wytlumaczyl mi to tak
bo to bylo moje pytanie takze-po prostu w wiekszosci sparingow widzialem ze moge ominac traping po prostu wjezdzajac glowa w kolesia po strightblascie(ale sama to to juz moze byc potraktowane jako paksao-no tylko ze nie reka a glowa :) )
w kazdym bac razie armando powiedzial tak
dont look for traping traping just happens
if u cant find it dont look for it
i musze powiedziec ze to prawda
jak jusz znajdziesz ten moment ze traping uda ci sie zastosowac to zobaczysz o ile trudniej jest kolesiowi zareagowac na twoje akcje
no ale coz kazdy robi to co umie
vunak jako fighter jest znany z tego ze gosc potrafi zastosowac zeczy ktore nigdy nikomu innemu nie wychodza
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
Zgadzam sie z tym co piszesz... Paul to Paul...podobnie jak kiedys Bruce to byl Bruce i na podstawie tego co dziala u tak wybitnych indywidualnosci nie mozemy wybierac tego co ma dzialac dla nas, zwyklych szaraczkow.

Jezeli wchodze straight blastem i jedna reka przeszkadza mi do wejsca w klincz to:
a). straightblast mial zly timing bo nie doszedl do celu czysto
B). jestem na tyle daleko ze moge poprawic prawym/lewym prostym (poniewaz reka przeciwnika jest daleko od glowy - jezeli "przeszkadza" w zwarciu);
c). "obchodze" reke poprzez "arm drag" albo wchodze "underhookiem" (to wszystko tez jest trapping)
d).
e).
f).
.....
z). robie paksao
Tak jest ze mna. Po prostu koniecznosc trappingu rodem z VT/WC zdarza sie tak rzadko (w moim przypadku i na podstawie moich doswiadczen) ze raczej nie czesto paksao cwicze (wlasnie ze wzgledu na prawdopodobienstwo) i dlatego wiecej cwicze trappingu zapasniczo/tajskiego...

A tak poza tym, to starego kotleta odgrzales... :)
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Pytanie do P.Kenjiro
haha sorki

podoba mi sie to jak opisales reakcje w strightblascie


kurcze jak kiedys przyjade do polski to na pewno wybiore sie do twojej klasy
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024