Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opaski na stawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Opaski na stawy
W ciagu ostatnich miesięcy (odkąd akrobacje trenuję na dużej sali) pare razy przy róznych ewolucjach upadałem obok materaca na parkiet podpierając sie dłonią. Tak że teraz kiedy robie cos na rekach np. fiflaki albo roundak to potem troszke mnie bolą nadgarastki. Zacząłem więc stosować bandaże elastyczne którymi owijam bolące stawy.
I tak sie przy tym zastanawiam.
Czy takie stosowanie opaski uciskowej nie jest czasem błednym kołem ?
Takie wspomagane stawy mogą słabnąc i przyzwyczajać sie do usztywnienia z zewnatrz. Co powoduje z kolei uzależnienie od opaski, a po zaprzestaniu jej stosowania może dojśc do powaznego urazu.
A może lepiej nie zwracac uwagi na ten ból i poczekać aż stawy i mięśnie dostosują się do obciążeń same przestaną boleć ?
Czy zatem lepiej jest stosować usztywnienie czy sobie odpuścić ?
Co o tym myslicie ?
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Opaski na stawy
Takie opaski wcale nie oslabiaja stawu. Pomagaja mu tylko pracowac w "normalnym" zakresie ruchu (stabilizacja) i zmniejszaja dzialanie sily (tlumienie). Jesli cos boli... a ty pomimo to dalej katujesz to mozesz byc pewien, ze wyhodujesz sobie doskonala kontuzje. <-- to moje zdanie
Ja juz 8 miesiecy mialem poza mata, a na otarcie lez zastrzyki dostawowe... tak sie malutki, lekko wyczuwalny bol zamienil w powazna kontuzje. A co do opasek. Nie wiazalem palcow wczesniej.... a teraz juz musze - tak mam palce wyj... ze boje sie sloiki odkrecac :)

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_daro_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opaski na stawy
Ja tez troche bawie sie w "akrobacje" :) Ze stawami nie ma zartow. Nos opaski i dobrze rozgrzewaj nadgarstki przed cwiczeniami. Polecam ciwczenia wzmacniające mięśnie pzredramion jak i równiez sam nadgarstek. A tak z drugiej strony jezeli przy fiflaku lub roundaku bolą Cię nadgarstki to znaczy ze wykonujesz je nieprawidłowo technicznie (np. skaczesz na rece zamiast kłaść je na podłodze) ale to jest tylko mój domysł musiałbym Cię zobaczyć na żywo jak skaczesz.

PS.Jeśli masz możliwość spróbuj znaleźć jkąś salę z planszą lub ścieżką akrobatyczną. Skakanie na takiej sali to po prostu niebo na Ziemi :)
Pozdrawiam
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Opaski na stawy

A tak z drugiej strony jezeli przy fiflaku lub roundaku bolą Cię nadgarstki to znaczy ze wykonujesz je nieprawidłowo technicznie


Akrobacje trenuje już kilka lat i z technicznym wykonaniem roundaka czy fiflaka nie mam żadnych problemów. :-) Jak juz mówiłem zdarzyło mi się pare razy ominąć materac i upaść na parkiet podpierając się dłonią. Stąd tez i ból pojawiający się przy technikach wykorzystującyhc ręce.

PS.Jeśli masz możliwość spróbuj znaleźć jkąś salę z planszą lub ścieżką akrobatyczną. Skakanie na takiej sali to po prostu niebo na Ziemi


Właśnie z chęcia bym poskakał na takiej salce, ale najbliższa jest bodajże w Katowicach. A i ze wstepem trzeba tez kombinować.:?
  • 0

budo_daro_85
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opaski na stawy

Akrobacje trenuje już kilka lat i z technicznym wykonaniem roundaka czy fiflaka nie mam żadnych problemów. :-) Jak juz mówiłem zdarzyło mi się pare razy ominąć materac i upaść na parkiet podpierając się dłonią. Stąd tez i ból pojawiający się przy technikach wykorzystującyhc ręce.


Wybacz moje wątpliwości co do twoich umiejętności poklon poklon . Wzięly sie stąd, że ja czasami fiflaka lub roundaka cały trening robie na zwykłym parkiecie i rece mnie od tego nie bolą tylko stopy od uderzen w podłoge i to tylko przy roundaku :) Pozdrawiam
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Opaski na stawy
Mnie też raczej stopy bolą :) ...gorzej gdy robi sie salto i nie wyjdzie ale to kwestia czasu :) .....pozatym jak już długi czas fikasz to nie wiem czemu cię cokolwiek boli :) ...u mnie nadgarstki się przyzwyczaiły do fiflaków....moge robić po 5..10...naraz i mnie nie boli...na parkiecie zwykłym też robiłem i bardziej bolały poduszki stóp niż same nadgarski czy kostki :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024