Skocz do zawartości


Zdjęcie

pałki do FMA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

pałki do FMA
Z jakiego drewna według was są najlepsze pałki ?? ja osobiście mam ratanowe są lekkie ale nie wiem czy się łatwo nie połamią... podobno jest jeszcze prasowany bambus ale jakoś mnei nie przekonuje... z jakiego drewna byście polecali i jakich sami urzywacie ??
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
Ja używam pałek z PCV. :D Drewniane zbyt szybko mogłyby sie połamać. Kupiłem rurę PCV do ciepłej wody (3m) i wyszło z tego kilka kijów. I wszyscy w sekcji podobnych używają, Tobie również polecam.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
do sparingów też używasz PCV ?? rozumiem do szermierki ale młócce sprawdzają się ?? :twisted:
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
A dlaczego miałyby się nie sprawdzać? Są tak samo dobre jak drewniane a nawet lepsze bo trudniej je złamać (wieloletnie doświadczenie trenerskie Kaktusa).
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
Troche sie ostatnio naczytalem o drewnach. Takie profesjonalne sprzety zarowno escrimy jak i bo czy nunchaku wykonuje sie z najtwardszych a jednoczesnie nieco elastycznych gatunkow drewna. Jatoba, Bubbinga, Purpleheart. Jednym z najpowszechniejszych a zarazem lepszych gatunkow jest Hickory. Moim osobistym faworytem jest purpleheart, jeden z najtwardszych i najlepiej znoszacych kontakt gatunkow (ustepuje chyba tylko Bubbinga) a jednoczesnie efektowny z wygladu.
Aczkolwiek watpie zeby byl dostep do tych gatunkow w Polsce...
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA

A dlaczego miałyby się nie sprawdzać? Są tak samo dobre jak drewniane a nawet lepsze bo trudniej je złamać (wieloletnie doświadczenie trenerskie Kaktusa).


Wypelniacie je czyms w srodlu ?
i ktore te z szarego plastiku czy bialego ?

Jak takich szarych do sparringu uzywalem ale to form sinawali jakos obawialem sie czy wytrzymaja i nie probowalem

osobiscie uzywam raczej bukowych mam i aluminiowe z grubosciennych rurek ale bardzo drza w rekach i odbija sie to na stawach
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA

Troche sie ostatnio naczytalem o drewnach. Takie profesjonalne sprzety zarowno escrimy jak i bo czy nunchaku wykonuje sie z najtwardszych a jednoczesnie nieco elastycznych gatunkow drewna. Jatoba, Bubbinga, Purpleheart. Jednym z najpowszechniejszych a zarazem lepszych gatunkow jest Hickory. Moim osobistym faworytem jest purpleheart, jeden z najtwardszych i najlepiej znoszacych kontakt gatunkow (ustepuje chyba tylko Bubbinga) a jednoczesnie efektowny z wygladu.
Aczkolwiek watpie zeby byl dostep do tych gatunkow w Polsce...


ja tez watpie ;)

nawet jak by mi ktos takie sprzedawal nie potrafil bym powiedziec czy nie robi mnie w bambuko bo byn nie rozpznal co to jest.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
Ta, niestety u nas do dostania tylko Mahon Dab itp. Dobre to to na meble ale na bron biala, przeznaczona stricte do kontaktu imho jest sporo innych, lepszych gatunkow.

No ale to tylko takie moje skrzywienie w postaci checi posiadania nuncha z dobrego drewna, dab albo innz twardy-ciezki gatunek rowniez sie nada jak sadze :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
zapewniam ze nunchaku debowe w zetknieciu z czaszke calkowicie wystarczy ;) 8)
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA

Wypelniacie je czyms w środku ?
i ktore te z szarego plastiku czy bialego ?


Puste w środku, szare rurki. W miarę lekkie i wygodne. No i żeby sie połamału musiałbym naprawdę mocno pierdolnąć (sorki za wyrażenie). Testowałem na różnego rodzaju metalowych barierkach i mostach. 8)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
hmm... trzea będzie niedługo wypróbować ten patent z PCV :) a tak btw. są jakieś przepisy na temat tworzywa z jakiego są wykonane pałki na zawodach ?? kazdy bawi się swoimi czy się dostaje podczas zawodów ??
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
PCV jest niezłe, miałem też w rękach jakiś "specjalny" włoski plastik.
Co do drewna to wymienione przez Vince'a są niezłe. Starczają na lata.

Rattan jest najtańszy, najprostszy do dostania w tamtych rejonach.
Jesli jest gruby, mocny, ma dużo kolanek i jest odpowiednio przygotowany też sporo posłuży.

Stosowana od lat w Polsce i nie tylko alternatywa to buk.

Zupełnie inaczej z pałkami spotykanymi w CK... te są niestety słabszej jakości i wysiadają przy zwykłych treningach bardzo szybko.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA

Zupełnie inaczej z pałkami spotykanymi w CK... te są niestety słabszej jakości i wysiadają przy zwykłych treningach bardzo szybko.


A jakie oni maja ?
tez chyba z rattanu albo z prasowanego bambusa ? - ale ktos im robi na zamowienie czy po prostu firma ktorej uzywaja jest tandetna ?
ja tylko raz je widzialem takie lekkie slomki (robily przynajmniej takie wrazenie w rece)
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: pałki do FMA
z tego co słyszałem w CK jest prasowany bambus..
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024