Skocz do zawartości


Zdjęcie

Inayan Eskrima


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Inayan Eskrima
No wlasnie, od jakiegos czasu przygladam sie i interesuje FMA, zastanawiajac sie, czy nie zaczac trenowac jakiegos systemu (niedlugo skonczy mi sie "wyrok" nalozony przez lekarzy i bede mogl wrocic do treningow. :twisted: ) Moja uwage zwrocil fakt, ze w Paryzu dziala jedyna chyba w Europie szkola systemu Inayan Eskrima, i naucza tam jeden z jego spadkobiercow - Inayan Masirib Guro Emanuel Hart (mozliwe sa nawet prywatne lekcje). Moje pytanie brzmi, czy ktos z obecnych na forum zajmujacych sie FMA zetknal sie z tym systemem, a jesli tak, to jakie macie o nim opinie? Wezcie pod uwage, ze w FMA jestem raczej zielony jeszcze, generalnie pytam, bo nie wiem czy warto tam pojsc i na co zwracac uwage np. obserwujac trening.
Dzieki za odzew.
Acha, oto oficjalna strona stylu, moim zdaniem nieco uboga: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
Mateusz, poszukaj pod hasłem "Cadena de Mano" - system dość popularny jest, sporo szkół mają w Niemczech. Opis Cadeny znajdziesz na stronach Blade Brothers. Ja posiadam kasetę z Cadeną i jest to klasyczne, drillowato porzeźbione FMA. Strasznie skomplikowane rozwiązania, plątania, hubady, drille. Jak dla mnie rzeźba :)
Jeżeli chciałbyś obejrzeć kasetkę, to odezwij się na priv, jeżeli komuś nie pożyczyłem to dam do wglądu.

K.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
Wplyw Inayan mozna zobaczyc tak jak mowil KrzysT mozna zobaczzyc w weilu szkolach w niemczech.
Mi sie podobaja jego uklady kija ale tez uwazam ze system jego jest przekombinowany w szczegolnosci noz i rozbrojonia.
Ale zaznaczam ja sie nie kieruje skutecznoscia stylu a interesuja mnie uklady poprawiajace koordynacje ruchowa a do tego jest bardzo dobry bo mocno zaplatany ;)
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
Hmmm, ja i tak nie zobacze tego wplywu Inayan na cokolwiek, bo zbyt malo widzialem stylow filipinskich. :) A po tym co mowiliscie, to chyba jednak sie tam przejde (trzeba napisac do tego Guro) - nawet jesli nie jest to jakis killerski system, to sama poprawa koordynacji powinna dac mi na tyle, zeby potem mozna sie bylo ewentualnie zajac na przyklad czyms "prostszym", poza tym ja zawsze w miare lubilem "zamieszane" systemy, wiec postaram sie przekonac na wlasnej skorze i ewentualnie wrzuce tu wrazenia z treningu. (Tylko kiedy to bedzie, miejmy nadzieje ze juz medycy pozwola. :wink: )
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
Mialem krotka stycznosc z dwoma szkolami FMA, nazwy styli nie pamietam. Jakbym mial wiecej czasu z cala pewnoscia bym sie zapisal.

Oprocz dryli, jedna szkola miala sparingi na koniec kazdego treningu w ochraniaczach kompletnych(glowa tulow,ramiona, rece...) i walili sie jak wsciekli. troche to wygladalo chaotycznie, ale furia taku byla ciekawa.
W drugiej szkole sparringi sa nieobowiazkowe i poza wlasciwymi zajeciami, z ochraniachy tylko dlonie w rekawicach hokejowych, nie wolno uderzac w glowe. Palki owiniete grubymi ochraniaczami. Ale jak przypier...li to boli jak diabli. Tutaj potrzebna byla duza strategia i taktyka walki.

W obu szkolach b.duza szybkosc atakow i technik, plynne przechodzenie z jednego ataku w drugi, ciekawe sposoby odbierania palek.Odbieranie noza, no przynajmniej na poziomie poczatkujacym - zawiodlo mnie kompletnie.
Ogolnie, byc moze techniki przekombinowane, ale szkoly ciekawe, z mojego punktu widzenia.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
Szczepan moze prynajmnie pamietasz gdzie to widziałeś w jakim miescie??? To by wiele wyjasniło.

Pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
U mnie, w Montrealu.
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
jedno to coś wekafowskiego, drugie... zaraz sprawdzę...
jak nazywał się instruktor i co miał na koszulce???
poważne pytanie wbrew pozorom...
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
Mi to wyjebiscie pomogło... :) nie mam pojecia
  • 0

budo_braingame
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
poczekaj na kształt loga na koszulce, a dam ci nazwisko instruktora:)
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
A tak w ogole, wracajac, to czy duza ilosc jakichs "zamieszanych" czy "porzezbionych" drilli w systemie musi byc koniecznie czyms zlym? Przeciez niby nikt tego nie kaze stosowac toczka w toczke w sparringu czy realnej walce - tam, mozna zastosowac cos prostszego, a jesli sam drill wyrobi koordynacje, motoryke czy pomoze przyswoic jakies bardziej skomplikowane koncepcje taktyczne, to chyba dobrze?
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
To nawet nie tak... po prostu, ja na swojej kasecie z Cadena mam kombinacje tak namotane, ze one od pierwszego ruchu nie maja szany wyjsc, a wszstko, co sie dzieje potem jest konsekwencja odpowiedzi partnera. Zlego w tym nic nie ma, ale przekonujace nie jest. :)

K.

PS. Przepraszam, ze na glupa i bez polskich, ale pisze z Germanii wrazej na scheiss niemieckiej klawiaturze.

K.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima

PS. Przepraszam, ze na glupa i bez polskich, ale pisze z Germanii wrazej na scheiss niemieckiej klawiaturze.

K.


Hehehe, a widziales francuska klawiature typu AZERTY? To jest masakra dopiero. :twisted: Co do kasety z Kadena to na pewno sie do Ciebie w tej sprawie jeszcze odezwe, tylko musze byc w Polsce. :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
Phi... a ukraińską widziałeś?? A fińskie Windowsy? :twisted:
Ja w regularnej robocie mam Office'a po niemiecku ;)

K.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
KrzysT a ja cie szukam na gg od dwóch dni, a ty w wielkim swiecie!!!:P
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Inayan Eskrima
Hmmm, kurcze dziala tu regularna grupa tej Eskrimy, tyle ze godziny mi za cholere nie pasuja, no nic, napisze jednak do tego Guro Harta.


Phi... a ukraińską widziałeś?? A fińskie Windowsy? :twisted:
Ja w regularnej robocie mam Office'a po niemiecku ;)


Ukrainska nie wiem, z grazdanka widzialem wielokrotnie, nawet mam w domu, mimo ze po rusku ni w zab nie potrafie. Finskich windowsow nie, za to regularnie korzystam z arabskich. :) papieros
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024