Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_spartan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
Witam,
pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Otóż śmiem twierdzić, że trener sportu może prowadzić zajęcia rekreacyjne. Artykuł 44 ustawy o kulturze fizycznej mówi, że "Zorganizowane zajęcia w zakresie wychowania fizycznego, sportu i rekreacji ruchowej mogą prowadzić osoby posiadające kwalifikacje zawodowe nauczyciela wychowania fizycznego lub uprawnienia w tym zakresie określone odrębnymi przepisami". W tym wypadku uprawnienia okreslone inymi przepisami to trener i i nstruktor, w tym instruktor dyscypliny sportu lub rekreacji. Jest to logiczne, ponieważ rekreacja jest częscią składową sportu. Stosując więc wykładnię "od większego do mniejszego", jeżeli instruktor sportu może prowadzić zajęcia ze sportu, tym bardziej może prowadzić zajęcia z rekreacji.
Natomiast rozporzadzenie rady ministrów w sprawie uprawiania dalekowschodnich sportów i sztuk walki oraz kick-boxingu wyraźnie mówi, że  "Zajęcia i treningi w sportach i sztukach walki prowadzą wyłącznie osoby posiadające uprawnienia trenera lub instruktora w określonej dyscyplinie sportów i sztuk walki" (§ 9. pkt 2. rozporządzenia).
Pozdrawiam
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
spartanie!z ubolewaniem musze skonstatować ,ze nie masz wiekszego pojecia o tym o czym piszesz
  • 0

budo_spartan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
Witam,

coś szerzej?

Pozdrawiam
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
spartanie! po prostu przeczytaj jeszcze raz ,ale uwazniej, moje posty dotyczace prowadzenia zajec o charakterze rekreacyjnym i wyczynowym.nie mam zamiaru kontynuowac tego wątku,zwlaszcza ze to nie jest na temat. i to wszystko w tym zakresie.pozdrawiam.
  • 0

budo_spartan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
Witam,

nie bardzo wiem o co chodzi z tym czytaniem, ale żeby nie bić piany - i ponieważ nie na temat - konczę wątek.

Pozdrawiam
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie

....ja natknąłem sie ostatnio na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na informacje o KRAV MAGA MAOR(??) .... prowadzący zajecia z tego systemu zapewnia na stronie ze system ten ...."JEST LEPSZY OD ZWYKŁEJ KRAVMAGI"!........ od pewnego czasu coraz bardziej bawią mnie sztuczki jakie sa wymyslane przez róznych "przedsiębiorczych" instruktorów aby przyciągnąc jak największą klientelę czyli osoby chcące trenować :D ........... a zatem -jest jedna kravmaga z Instytytu km .......jest druga kramaga ze Stowarzyszenia.......jest jakas pochodna od kravmagi-czyli kravmagen......a teraz okazuje sie i tak najlepsza jest KRAVMAGA MAOR! :) chyba zaczekam jeszcze z odjęciem treningów .....bo moze okaże sie ze niedługo pojawi sie nastepny rodzaj kravmagi......bijący na głowe wszystkie wcześniejsze odmiany :)


Masz cholernie dużo racji ironizując kajtek,
rzecz w tym że całe to gadanie że ta KM jest lepsza od innej jest bzdurne, one mogą się od siebie odrobinę różnić, ale takie gadanie to głupota i/lub chwyt marketingowy.
Niezapominajmy umarł twórca systemu Imi Lichtenfeld, teraz jego uczniowie ogłaszają że to oni są tymi uczącymi jedynie słusznej, prawdziwej i skutecznej Krav Maga.
Sytuacja taka spowoduje że krav mag będzie tyle ile mamy odmian ju-jitsu, kungfu i karate..., po prostu kick bokser R. Doujeb, uczy inaczej niż Yanilow, ten inaczej niż Maor, a ci zupełnie inaczej niż świętej pamięci E. Avikzar. Mają inne doświadczenia z przed Krav Maga, są inaczej zbudowani, i trochę inaczej myśla o KM, stąd się biorą różnice... i to się będzie potęgować, na to nie ma rady, niestety albo... stety.
  • 0

budo_jan smuga
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie

....ja natknąłem sie ostatnio na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na informacje o KRAV MAGA MAOR(??) .... prowadzący zajecia z tego systemu zapewnia na stronie ze system ten ...."JEST LEPSZY OD ZWYKŁEJ KRAVMAGI"!........ od pewnego czasu coraz bardziej bawią mnie sztuczki jakie sa wymyslane przez róznych "przedsiębiorczych" instruktorów aby przyciągnąc jak największą klientelę czyli osoby chcące trenować :D ........... a zatem -jest jedna kravmaga z Instytytu km .......jest druga kramaga ze Stowarzyszenia.......jest jakas pochodna od kravmagi-czyli kravmagen......a teraz okazuje sie i tak najlepsza jest KRAVMAGA MAOR! :) chyba zaczekam jeszcze z odjęciem treningów .....bo moze okaże sie ze niedługo pojawi sie nastepny rodzaj kravmagi......bijący na głowe wszystkie wcześniejsze odmiany :)


Masz cholernie dużo racji ironizując kajtek,
rzecz w tym że całe to gadanie że ta KM jest lepsza od innej jest bzdurne, one mogą się od siebie odrobinę różnić, ale takie gadanie to głupota i/lub chwyt marketingowy.
Niezapominajmy umarł twórca systemu Imi Lichtenfeld, teraz jego uczniowie ogłaszają że to oni są tymi uczącymi jedynie słusznej, prawdziwej i skutecznej Krav Maga.
Sytuacja taka spowoduje że krav mag będzie tyle ile mamy odmian ju-jitsu, kungfu i karate..., po prostu kick bokser R. Doujeb, uczy inaczej niż Yanilow, ten inaczej niż Maor, a ci zupełnie inaczej niż świętej pamięci E. Avikzar. Mają inne doświadczenia z przed Krav Maga, są inaczej zbudowani, i trochę inaczej myśla o KM, stąd się biorą różnice... i to się będzie potęgować, na to nie ma rady, niestety albo... stety.

z tym postem w calosci mozna sie jedynie calkowicie zgodzic! SHAFT napisal ze kravmaga maor to kravmagadumdum(!) :) posrod KRAVMAG :) A zatem oznacza to ze trenuje tą odmiane kravmagi w sekcji AT-SYSTEM :D ...a moze nie?!SHAFCIE! :lol: ...... a nie chcial SHAFT sie przyznac gdy pytalem gdzie cwiczy! :lol: Sądzę ze wizerunkowi kravmaga bardzo szkodzą osoby wywyzszajace sie i krytykujace innych.tak jak to robil szef Instytutu KM-adamczyk czy zarozumialy i arogancki instruktor sawicki ,dla ktorych liczy sie nachapanie jak najwiekszej kasy-bezczelnie i bez zadnych skrupulów! z tego co wiem to takze Stowarzyszenie KM ,rosnąc powoli w siłe -rowniez zaczyna podobna polityke jak Instytut KM.
  • 0

budo_hans
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
Hej trenuje ktos krav mage u Roberta Mikulskiego w Krakowie ?? Co mozecie powiedziec o prowadzeniu jego treningow ?? Bo w Tarnowie to odjebal niezla szopke i jestem ciekaw czy na swoim podworku jest to samo
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
Mikulski ma generalnie chujową opinię z tego co słyszałem, szczegółów jednak nie znam

pzdr
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie

....ja natknąłem sie ostatnio na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] na informacje o KRAV MAGA MAOR(??) .... prowadzący zajecia z tego systemu zapewnia na stronie ze system ten ...."JEST LEPSZY OD ZWYKŁEJ KRAVMAGI"!........ od pewnego czasu coraz bardziej bawią mnie sztuczki jakie sa wymyslane przez róznych "przedsiębiorczych" instruktorów aby przyciągnąc jak największą klientelę czyli osoby chcące trenować :D ........... a zatem -jest jedna kravmaga z Instytytu km .......jest druga kramaga ze Stowarzyszenia.......jest jakas pochodna od kravmagi-czyli kravmagen......a teraz okazuje sie i tak najlepsza jest KRAVMAGA MAOR! :) chyba zaczekam jeszcze z odjęciem treningów .....bo moze okaże sie ze niedługo pojawi sie nastepny rodzaj kravmagi......bijący na głowe wszystkie wcześniejsze odmiany :)


Masz cholernie dużo racji ironizując kajtek,
rzecz w tym że całe to gadanie że ta KM jest lepsza od innej jest bzdurne, one mogą się od siebie odrobinę różnić, ale takie gadanie to głupota i/lub chwyt marketingowy.
Niezapominajmy umarł twórca systemu Imi Lichtenfeld, teraz jego uczniowie ogłaszają że to oni są tymi uczącymi jedynie słusznej, prawdziwej i skutecznej Krav Maga.
Sytuacja taka spowoduje że krav mag będzie tyle ile mamy odmian ju-jitsu, kungfu i karate..., po prostu kick bokser R. Doujeb, uczy inaczej niż Yanilow, ten inaczej niż Maor, a ci zupełnie inaczej niż świętej pamięci E. Avikzar. Mają inne doświadczenia z przed Krav Maga, są inaczej zbudowani, i trochę inaczej myśla o KM, stąd się biorą różnice... i to się będzie potęgować, na to nie ma rady, niestety albo... stety.

OBROŃCO! BARDZO DOBRY POST! nic dodać nic ująć! wprawdzie nie trenuje kravmaga ale bardzo dobrze znam to co sie dzieje w kręgu KM.Pozdrawiam!
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
Z drugiej strony, jeżeli nie ma konkurencji powstaje zastój. Konkurencja wymusza postęp i jakość. Szkoda, że nie u nas w kraju.
  • 0

budo_carlao benetto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie

Z drugiej strony, jeżeli nie ma konkurencji powstaje zastój. Konkurencja wymusza postęp i jakość. Szkoda, że nie u nas w kraju.

owszem! tak jest z bjj:sa odmiany bjj sygnowane nazwiskiem klanu rodowego ( najbardziej znane gracie jiujitsu,machado jiujitsu) sa organizacje ktore ucza roznych odmian bjj ale te odmiany polegaja na kladzeniu nacisku na te lub inne aspekty techniczne ,metodologiczne czy treningowe ale w sumie jest to to samo bjj.w polsce wciska sie naiwnym ściemę a ludziska to łykają :lol: kravmaga maora - kravmaga dumdum-bumbum! :)
  • 0

budo_piotr7
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
Kravmaga-maor??? A cóż to takiego??? Ktoś to trenuje???
  • 0

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie

Witaj Kudłaczu ! :D :D :D Moim skromnym zdaniem to jest jak w tej piosence ... Money ! Money ! Money !.... To się nazywa agresywny marketing vel PEPSI vs Coca Cola :) Mnie to już przestało denerwować, mam to totalnie w dupie. Męczą mnie te pyskówy ze stron www IKMP. Ja miałem okazję poszaleć w obydwu "organizacjach" i tak naprawdę dla mnie liczy się tylko to u kogo (jakiego instruktora) mam ćwiczyć. Czy jest dobry w tym co robi, jakie ma doświadczenie wyniesione z innych sztuk/sportów walki, co jeszcze oferuje w cenie oprócz samych treningów (siłownie, obozy, strzelanie ew. treningi na basenie itp). A te wojenki pomiędzy federacjami, stowarzyszeniami, sekcjami w środowisku MA zawsze były, są i będą. Każdy nie wiedzieć czemu jak już się wyuczy chce mieć własną organizację, styl itd. Widać to najlepiej po Karate czy TK. Trzeba na to wyłożyć lachę i robiś swoje. I co z tego, że sie bedziemy gardłować na forum co tak naprawdę T.A. wypisuje. On swojej strony www przez to nie zmieni, a kto się ma zapisać to i tak musi zweryfikować osobiście swoją sekcję i instruktorów. Notabene w swoim mieście mam obydwie organizacje ze swoimi sekcjami. W IKMP jest jak zwykle drożej niż u "konkurencji" (co mnie osobiście wkurza) ale przekonała mnie postać prowadzącego, który jest naprawde dobrym fachurą zarówno od MA, spraw wojskowych, technik policyjnych i AT etc. co mi osobiście bardzo odpowiada i tyle. A u konkurencji też czasami bywam i chwalę sobie jak najbardziej. Pozdrawiam.

Swiete slowa! Pozdroweczka
  • 0

budo_dirk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Koszalin/Gdańsk/Sopot/Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ale Adamczyk pier.... na swojej stronie
Mam w dupie czy mnie bedzie trenowal gosc z IKMF czy z SKMF czy jeszcze z jakiegos innego zbioru. Wazne, by moj trener wiedzial co ma mi do przekazania, mial odpowiednie podejscie do treningu i osob szkolonych, musi sie znac na rzeczy i kochac to co robi. Za to wielki szacunek i uklon w strone Rafala Wdowiaka. Trenuje w IKMF. Jezeli tam nie beda spelniac moich wymogow to bede trenowal i placil gdzies gdzie beda. Pozdrawiam.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024