Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zhou Jia Quan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Zhou Jia Quan
Czy ktos z cwiczacych Jow Ga cwiczy lub moze cwiczyl
w szkole Sifu Franka Greinachera??I czy sa duze roznice miedzy tym co jest tam cwiczone a szkola w Krakowie?
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhou Jia Quan

Czy ktos z cwiczacych Jow Ga cwiczy lub moze cwiczyl
w szkole Sifu Franka Greinachera??I czy sa duze roznice miedzy tym co jest tam cwiczone a szkola w Krakowie?

Różnice są; wynikają z różnego dla obu szkół przekazu. Nie ćwiczyłem co prawda u Sifu Greinachera, ale dwukrotnie byliśmy jego gośćmi i mogliśmy "podglądać" jego uczniów. Techniki wyglądają znajomo, ale czasami pojawiają się różnice w ćwiczonych formach.
Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhou Jia Quan
Kiedys cwizylem Jow Ga przez prawie 10 lat..Najpierw u sifu Nguyen van Tanga ale to byla jaks hybryda z jego rodzinna szkola.Potem cwiczylem juz material z Krakowa tyle ze od kolegow az w koncu zaczalem przyjezdzac na treningi do Krakowa do Adama Rajtara...
Jakos tak sie zlozylo ze poszedlem w inna strone i poznalem Marka Flisikowskiego z Tczewa.Nawiazal on kontakt z sifu Frankiem Greinacherem dzieki czemu zaczalem cwiczyc Zhou Jia wedlug jego szkoly.W zasadzie to znam(znalem)w formy:Siu fuk fu,Maanzi,Siu hung i
Choy Jong..niewiele..przy czym dwie ostatnie pochodza z seminarium z Derickiem Mimsem na ktorym byli moi koledzy i to od nich je mam.Pytam
gdyz stracilem troche kontakt ze szkola Jow Ga,niezabardzo teraz wiem kto co robi..Niestety z powodu kontuzji kolana nie zabardzo moglem tez
intensywnie cwiczyc,szczegolnie kopniecia...
Co do roznic w szkolach,to Marek Flisikowski przywiozl ksiazke o Zhou Jia
taka do wewnetrznego uzytku i sa tam spore roznice w nawet w historii
samego stylu..Szkola Yeo Lian Hocka wydaje mi sie byc bardziej "tradycyjna"...jesli nie konserwatywna zas ta Chan Man Cheunga,nie odmawiajac jej wielkosci troche bardziej uwspolczesniona..
Widzialem zdjecia Greinachera z Chan Man Cheungiem...nie wiem czy nie cwiczy u niego...Co sie stalo z Jow Ga prowadzonym przez A.Rajtara?
Czy nadal istnieje?
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhou Jia Quan
Adam nie prowadzi już żadnych zajęć, utrzymujemy z nim sporadyczny kontakt. Marek Flisikowski (wnosząc z jego publikacji) zajmuje się chyba mizong quan. Jeśli chciałbyś odzyskać kontakt z Sifu Greinacherem, to pozostaje Ci kontakt mailowy; zawsze możesz odwiedzić nas :) i spróbować czy odpowiada Ci nasza szkoła. Chętnie z Tobą porozmawiam.
Pozdrawiam
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhou Jia Quan
Zastanawialem sie czy nie odwiedzic wasza szkole :D Od dwoch lat cwicze
Katori Shinto Ryu,wlasciwie zajalem sie tylko bronia..raz ze wzgledu na kolano a po drugie mam swietnego nauczyciela,choc przyznaje ze mnie ciagnie do recznych a nic z tego co nauczylem sie na Jow Ga nie zapomnialem
z wyjatkiem moze kolejnosci ruchow w formach,za duza przerwe mialem.
Kiedy ostatni raz rozmawialem z M.Flisikowskim to byl po powrocie z Tajwanu gdzie uczyl sie mizong quan.Mozna by sie spotkac :D Natomiast moj szef chcialby cwiczyc Jow Ga :) Najlepiej jesli skontaktujemy sie na maila tylko nie wiem na ktorego bo tam widze na waszej stronie kilku
Darkow..sam mam na imie Darek :)
  • 0

budo_benkei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KRAKOW

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhou Jia Quan
A..sory..nie zauwazylem Twojego maila :D
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhou Jia Quan

Najlepiej jesli skontaktujemy sie na maila tylko nie wiem na ktorego bo tam widze na waszej stronie kilku
Darkow..

Tak jakoś wyszło, chociaż z boku wygląda to na zaplanowaną akcję :roll:
Zapraszam do rozmów i ćwiczeń :-)
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024