Skocz do zawartości


Zdjęcie

Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
Mialem okazje ostatnio rozmawiac z roznymi ludzmi ktorzy zajmuja sie w Stanach marketingiem w wielu dziedzinach rzycie miedzy innymi w sporcie. Powiem wam tyle ze otworzyly mi sie troche oczy na wiele spraw. Wniosek z tego taki ze ludzie pasjonuja sie chocby UFC a w rzeczywistosci moze okazac sie ze to wszystko zostalo przez kogos ustawione i tak ma byc jak ktos tam tego chce. Z czysta idea rywalizacji moze nie miec nic wspolnego. Gloszenie opini ze jeden styl jest lepszy niz drugi bo potwierdzily to turnieje w klatkach jest bez sensu moze wlasnie o to chodzi aby cos wypromowac a potem bic na tym kase. Ktos to moze oplacil i czerpie z tych statystyk slawe i kase. Okaze sie niedlugo ze znowu jest jakis nowy cudowny styl ktory jest teraz najlepszy i masa naiwnych ludzi zmieni swe poglady i zacznie go trenowac. Przeciez mowi sie glosno o ustawiani walk bokserskich, wyscigow konnych itp. Dlaczego w wakach w klatkach mialo by byc inaczej. To wszystko jest bisnes i musi sie oplacac. Wielu z was sie podnieca tym wszystkim wyciaga daleko idace wnioski co jest skuteczniejsze. Na jakiej podstawie ? Marketingu ? Jezeli ktos cos lepiej ustawi czy zaplaci za promocje danego produktu to nie trudno udowodnic ze jest to lepszy produkt. Temu celowi sluza wlasnie tego typu zawody. Ktos twierdzi ze bjj lub thai jest najlepsze bo wygrywa w takich zawodach. Nic pewnego bo mimo wszystko za tym stoi czlowiek a jak wiadomo ludzie roznia sie od siebie. Mam nadzieje ze kiedys wyjdzie na jaw ten kant ktory amerykanie nam serwuja i wtedy ci z was ktorzy byli swiecie przekonyni w skutecznosc tych calych zawodow bez regol nie beda mieli do smiechu. Mysle ze jezeli ktos tego srodowiska nie zna od srodka powinien czasem pochamowac swe opinie i nie dawac tego za pewnik.
  • 0

budo_fronek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
Strasznie naiwne jest Twoje podejście do tej teorii spiskowej, którą tu serwujesz. Oto kilka powodów obalających Twoja tezę:
1. Mówienie, że ktoś ustawia walke by wypromować jakiś styl jest moim zdaniem pozbawiony sensu. Właściciele sekcji nauczających style walki to nie jacyś krezusi finansowi, którzy nagle wykładają gigantyczne pieniądze podczas gal w Las Vegas, żeby więcej osób do ich sekcji przyszło. Musieli by mieć chyba monopol na całe USA, a i tak nie wiem czy by im się to opłaciło.
2.Dawno minął czas że jeden styl jest skuteczniejszy od innego. To są tylko czysto akademickie rozważania ludzi na różnych forach. Zawodnicy już dawno nie skupiają się na jednym stylu lecz trenuja przekrojowo. Okazuje się, że w USA dużo do powiedzenia w UFC maja zawodnicy, których koronna dyscypliną są zapasy. Zapasów nie trzeba już dodatkowo promować w USA, na to i tak idzie już spora kasa z budżetu państwa na rozwój tej dyscypliny w collegach
3. Zawody vale tudo to nie tylko te organizowane przez bogate UFC czy PRIDE, to także wiele innych turniejów , nie tak znanych jak dwie powyższe, ale także skupiające dobrych zawodników. Wszyscy znani zawodnciy zaczynali od takich turniejów. Tam nawet nie ma takich pieniędzy żeby promować jakis konkretny styl. Ewentualne wałki mozna robić jedynie na zakładach
4. Obejrzyj dokładnie kilka gal, turniejów, zawodów (w Polsce też są organizowane), poznaj ludzi z tym związanych, wtedy wyrobisz sobie opinię na ten temat, a nie wysnuwasz wnioski po rozmowie ze specjalistami od marketingu z różnych dziedzin życia.

Walki były, są i będą ustawiane, ale tylko z jednego względu: kasa. Promowanie stylu nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu się nie opłaca. Nikt nie ustawia walk bokserskich czy wyścigów konnych żeby ludzie poszli do szkoły pana x, czy nagle masowo zaczęli jeździć konno w sekcji y
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
Juz sobie to wyobrazam np. taki Orlando (muy thai) daje sie prawie zabic Pardelowi, zeby wylansowac judo i jj!
K_P
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
W wielu punktach masz racje. Nie uwazam sie za jakiegos eksperta. Ogladalem wiele walk z roznych turniejow i odnosze wrazenie ze wiele z nich jest mocno naciaganych. Co do np. bjj to nie wierze w to ze poprzez takie zawody ktos nie robi na tym niezlej kasy. Tam sie ten styl wypromowal i ktos z tego na pewno czerpie nie male zyski. Co do samych turniejow jestem gleboko przekonany ze wiele walk ustawia sie za kase i im bardziej znany turniej tym wieksza kasa. Nie ma teraz juz a szczegolnie w Stanach zawodow gdzie liczy sie czysta szlachetna rywalizacja. Spojrz na oplimpiady co zostalo z tych szczytnych idei - NIC.
Nikt z nas nie siedzi gleboko w tym bisnesie iwec i nie nam oceniac jak jest naprawde. Ja posluzylem sie czesciowo analogia do innych dziedzin. Ciezko jest tez przekonac ze jest inaczej. Nawet w sensie wyscigow konnych mozna powiedziec tak ze ten kto te konie selekcjonuje i treuje w jakims sensie sie promuje a zarazem swoja szkole. Wszystko mozna wypromowac i ustawic pod jednym warunkiem Kasa musi sie zgadzac. Niewierze w czystosc tego typu turniejow jezeli macie 100 % argumenty ze jest inaczej to chetnie poslucham.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
Marketing sobie a rzeczywistosc sobie.
Gdyby Bjj i inne style rozczarowywaly adeptow, ba .. TYLKO na tureniu XXX zdazyl sie przypadek iz Zawodnik reprezentujacy np. Bjj wygral.. no to bym powiedzial. Spajk moj mistrzu - masz racje.

Skutecznosc Bjj i innych styli potwierdzaja nie tylko turnieje na calym swiecie organizowane przez najrozniejsze organizacje, ale i sami adepci tego sportu na calym swiecie.
Gdyby istniala rozbieznosc pomiedzy tym co nam sie mowi i pokazuje w TV a tak zwana "realnoscia" to mozna by takie teorie produkowac.

Masz racje spajk, masz marne pojecie o czym piszesz. :wink:
  • 0

budo_fronek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
Nie napisałem, że te turnieje są czyste,. Sam uważam, że wiele walk to ustawki lub mięso armatnie dla wypromowania zawodników, ale nie ma to nic wspólnego z promowaniem danego stylu. Wiadomo, że przy ustawkach chodzi o kasę, ale związane to jest z zakładami lub mozliwościa zorganizowania walki z kims znamnym lub o jakis znaczący tytuł. Powtarzam, moim zdaniem promowanie danego stylu jest nieopłacalne. Szkoły walki to nie korporacje produkujący jakis towar, ani kluby sprzedajace potem zawodników - nie ta kasa. Szkoły są prowadzone przez instruktorów, którzy sami biorą udział w walkach, ale też nie zarabiają takich kokosów aby kupowac walki po to by później reklamować swoją sekcję. Raczej szukaja sponsorów i reklamujakonkretne produkty.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
Nie twierdze ze bjj nie jest skuteczne. Chodzi mi o zupelnie cos innego. Panie Hast mistrzem twojim ani niczyim nie jestem i nie chce byc. Wiedz jednak ze nie masz patentu na nieomylnosc. Moze wiec jest tak jak ty mowisz a moze jak ja. Trudno to sprawdzic bo obaj nie mamy mozliwosci dojsc do tego jak jest naprawde. Jezeli wierzysz w to co pokazuje telewizja to niestety musze z przykroscia stwierdzic ze jestes troche naiwny.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
tekst niskich lotow pomimo tego znize sie i odpisze.
Skad biore swoja wiedze, moja rzecz i raczej tv to to nie jest. Coz, nie kazdy widzisz ma takie zrodla jak twoje, gratuluje.
Dla niektorych natura tych zawodow, cel - ten pierwotny jak i obecny, jest poza ich mozliwosciami poznawczymi. Tak wiec nadal beda osoby dla ktorych zawody sportowe nie beda zadnym wyznacznikiem niczego. Chca trwac w swojej prawdzie.. niech trwaja. na takich szkoda czasu.
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
Czym innym są ustawiane walki ,a czym innym wylansowanie stylu.
Okazało się ,że Bjj jest po prostu skuteczne, i samo broni swojej renomy...Nie da rady zrobić czegoś takiego jak wypromowanie stylu jakimś przekrętem bo znaczyło by to ,że ów styl jest słaby, a w konsekwencji ludzie połapali by się ,że coś jest nie tak.Ehhh.. :roll:
  • 0

budo_miszka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WARSZAWA

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
nie moge uwierzyc ze ktos kto oglada wali w klatkach a jednoczesnie czytuje tutejsze forum moze miec tak naiwne (raczej idiotyczne) zdanie na ten temat??? twoja teoria spiskowa zakrawa o roswell, strefe 11 i wiare 60% kalifornijczykow w odwiedzanie ich landu przez zielone stworki. poslugujesz sie argumentem ze ktos chce promowac jakis styl - HAST ma wielka racje piszac ze nie nikt nie ma monopolu na dana dziedzine i jego organizacja okrywa cale stany!!!
dac twoim tropem napiszmy scenariusz: ja john oyama wayne jestem "wlascicielem" stylu kalifornia ju-jitsu (kjj)
osrodki szkolenia pokrywaja caly glob (pamietajmy ze walki b. czesto odbywaja sie w japonii!!!), ale malo osob chce cwiczyc te hybryde... co robic do diaska? wiem! przekupie wszystkich zawodnikow walczacych (o sedziach nie wspominam)! co z tego ze jest ich bardzo duzo! przeciez kasy mam jak lodu to przekupie wszystkich! co z tego ze wszystkich trzeba wtajemniczyc w spisek i ufac ze nikomu nie wygadaja (trzeba miec wiare w drugiego czlowieka!) teraz tylko trzeba wystawic swojego zawodnika z tatuazem KALIFORNAIA JU-JITSU.COM! na plecach i sprawa zalatwiona!
prawda ze proste? nie wiem jak wy ale ja sie chyba przekonalem...
a teraz powaznie: widziales kiedys knockouty w UFC? dal bys sie tak pier...ac za kase (czesto minimalna), slyszales o wrestlingu? tam sie dzieja te rzeczy o ktorych mowiles a ci durni amerykanie i tak w to wierza wiec po co robic konkurencje czegos co dziala? i jeszcze jedno - widziales w jaki szal wpadl tyson w walce z hollyfieldem? niby czysta walka bokserow (duzo ograniczen i zasad) a tu nagle pras! i nie ma kawalka ucha! i jak tu wierzyc w ustawione walki i w to ze zawodnik da sie pokonac (meska duma) komus slabszemu... KASA TO NIE WSZYSTKO MATERIALISTO!!!
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
Spajk nie jestem pierwszym, ani zapewne nie będę ostatni stwierdzając, że:
Wypisujesz kompletne idiotyzmy!
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.

Mialem okazje ostatnio rozmawiac z roznymi ludzmi ktorzy zajmuja sie w Stanach marketingiem w wielu dziedzinach rzycie miedzy innymi w sporcie. Powiem wam tyle ze otworzyly mi sie troche oczy na wiele spraw.

a skąd wiesz ze oni zajmowali sie marketingiem w Stanach? moze tylko tak ci powiedzieli? ( zeby uzyskac wieksze wplywy i zbic wieksza kase :) ) a moze wogole to nie byli ludzie tylko kosmici co chcieli przejac wladze nad swiatem? zawladnac twoim umyslem? ej ja na twoim miejscu bym uwazal :) oczy to moze ci sie i rzeczywiscie otworzyly ale chyba nie w ta strone co potrzeba :) btw. taki madry chlopak a nie wie ze zycie pisze sie przez "ż" a nie przez "rz" no ale cóż może tego fachowcy od marketingu w Stanach ci nie powiedzili :)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Marketing a UFC, K1 i inne turnieje.
nikt nie jest idealny. Chodzilo mi raczej o organizacje anie o pojedyncze szkoly. Jak wiadomo organizacje bija najwieksza kase.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024