Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nóż myśliwski-jaki wybrać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
82 odpowiedzi w tym temacie

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
ad Kaligula,

W Artemixie F1 ze skorzana pochwa kosztuja PLN419 gdy tymczasem:

1. Gerber Gator 6064 z 154CM - PLN280
2. Spyderco Bill Moran Drop Point z VG10 - PLN400
3. EKA W11 z Sandvik 12C27 - PLN339
4. Kershaw Avalanche - PLN300 (
5. Buck Folding Alpha Hunter z ATS34 - PLN376

Mariusz

PS.Juz wczesniej napisalem, ze sie pomylilem do tej stali.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
w artemixie f1 ze skorzana pochwa i bez pokrycia kosztuje 379zl. zakladam ze pokrycie Ci nie jest potrzebne do zastosowan mysliwskich. moze mozna kupic gdzies taniej?
co do stali to myslalem ze jeszcze sie nie przekonales do vg10, przepraszam.
zauwaz ze to nie jest zwykla stal tylko laminat- od jakiegos czasu f1 jest tez robiony ze stali warstwowej jak wieksze noze fallknivena. jak bede mial kase to kupie sobie s1 :) na razie wydalem na co innego.
pozdrawiam
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Juz sam nie wiem.
Najladniejszy (mysliwsko) wydaje mi sie EKA. Najciekawszym i takim po prostu sexi Kershaw a teoretycznie z najlepszymi opiniami jest Spyderco.
I jak tu wybrac?!
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Marinko - macać, macać i jeszcze raz macać.
Znam gościa który ożenił się "korespondencyjnie" jest już dziadkiem i do tej pory przeklina fotografów
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Masz racje, Wojtek. To chyba jedyne wyjscie. Macalem juz Gerbera i Spyderco. Wyszlo, ze Gerber raczej nie....a Spyderco pomimo dziwacznego wygladu lezy jak przyklejony. W niedziele ogladne Kershawa a moze w sobote podskocze do Artemixu poogladac EKA, Bucka i moze Fallknivena. Juz mam dosyc dywagacji. Mam nadzieje, ze wreszcie podejme decyzje!
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?

4. Kershaw Avalanche - PLN300


Może jestem jakiś inny, ale na stronie Artemix'a nie znalazłem Kershawa w ogóle, nie mówiąc nawet o znajdowaniu go w takiej cenie.

Mógłby mi, prostemu człowiekowi, dać ktoś linka bezpośrednio do tego Kershawa?

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Absolutnie zabraniam!!! Najpierw ja!
A tak naprawde to jak poszukasz to znajdziesz a jak nie znajdziesz to ja Ci dam namiar w poniedzialek jak sie nie zdecyduje. No chyba, ze ktos inny powie....
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Spokojnie, ja nie chcę go zaraz kupować, pytam tylko, bo w [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Avalanche kosztuje aktualnie 81$, czyli własnie mniej więcej 300PLN. Co by znaczyło że można go mieć w Polsce w cenie "rynkowej" w USA, bez kosztów transportu, VAT'ów, ceł, marży i innych takich. Co dla odmiany sprawiłoby, że ja bym chętnie poprosił o coś innego na takich samych warunkach :)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Adam,
Przeciez zartowalem. Oczywiscie, ze moge Ci powiedziec. Ten noz jest uzywany i oferuje go mapet na budo-bazarze. W niedzle sie z nim umowile na ogladanie go.
Mariusz
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Heh, czyli to normalne że nie znalazłem go na stronie Artemix'a 8)
W piątek kumuluje mi się niewyspanie z całego tygodnia, więc mogę głupoty gadać i nie zauważać najprostszych rzeczy :D

Dzięki,

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Cala przyjemnosc po moje stronie. A moze dorzucisz jakis pomysl na noz mysliwski? Dobra stal+cena do PLN400 (max500)?
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
No wiec wlasnei wrocilem z Artemixa. Na dzien dzisiejszy (czyli bez Kershawa Avalancha) stworzylem sobie nastepujacy ranking:

1. Spyderco Bill Moran
minusy: dosc wysoka cena, troche szerokie ostrze dobre przy skorowaniu gorsze przy patroszeniu czegos mniejszego (np.sarny)
plusy: az sie klei do dloni!, bardzo "uzytkowa" pochwa
2. EKA
minusy: watpliwosci co do jakosci stali w porownaniu z ATS czy VG, niewygodna pochwa, dosc szerokie ostrze, niezbyt mi lezacy lukowaty grzbiet
plusy: ladnie wykonana i wygodna rekojesc, wyglad
3. Gerber Gator
minusy: b,szerokie ostrze, watpliwosci co do jakosci wykonania
plusy: uzyta stal i cena
4. Fallkniven:
minusy: zbyt duzy, nie lezy mi w dloni
plusy: wytrzymalosc
5. Buck
minusy: ksztalt absolutnie nie pasujacy mi do dloni-po prostu niewygodny (dla mnie)

Czyli nr1 to Spyderco. Dokladnie tak, jak powiedzial Piter. Poczekajmy jednakze na Kershawa. Na pewno jednak nie wybiore Bucka ani Fallknivena. Odpadly.
  • 0

budo_drengir
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Marinko
Fallkniven FI, zupełnie wystarczjący, moim zdaniem, do twoich potrzeb, kosztuje 329PLN. Do nabycia w Klubie Sprzedaży Wysyłkowej tel.(o-22)822 03 34, 822 66 49 0d 8 do 17 lub [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Koszt wysyłki 6PLN. Pewnie maja też inne modele. Ale jeśli VG10 nie jest dla ciebie dość dobra, to nie wiem jaka cię urządzi. Sandvik 12c27 jest według ciebie lepsza od VG10? A może 420 lub 440 stainless steel też jest lepsza? Bo zaczynam sie gubić :oops: W tej kategorii cenowej chyba nic lepszego nie znajdziesz. Gdybym miał taki dylemat jak ty, to brałbym tylko Spyderco Morana(drop point) lub Fallknivena F1 lub S1. To tyle. A Gerber Gator w ATS34 nie umywa sie do Morana Spyderco, nie mówiąc już o F1.
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Drengir wrote:

Ale jeśli VG10 nie jest dla ciebie dość dobra, to nie wiem jaka cię urządzi. Sandvik 12c27 jest według ciebie lepsza od VG10?


Nie zrozumiales, Drengir. Marinko napisal byl:

2. EKA
minusy: watpliwosci co do jakosci stali w porownaniu z ATS czy VG,


To znaczy, ze ma watpliwosci co do jakosci stali 12C27 Sandvik w porownaniu do (znakomitych) stali ATS34 i VG10.
Dla przykladu ja takich watpliwosci nie mam. Jesli moge wtracic swoje 2 grosze to chyba slusznie Marinko odrzucil Fallkniveny. Te noze jakos bardziej kojarza mi sie z survivalem niz z polowaniem. Wystarczy porownac z Cold Steel SRK.
Marinko, a brales pod uwage EKA Nordic S11 ? Mnie sie nie podobal ze wzgledu na gut hook ale ja szukalem wowczas noza do strugania patykow i W11 bardziej mi sie podobal (i nadal mi sie podoba).
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Ogladnalem Kershawa i bije sie z myslami. Na placu boju zostal wylacznie Spyderco Bill Moran i wlasnie Kershaw Avalanche. Pierwszy ma lepszy chwyt a drugi lepsza stal i wezsze ostrze (lepsze do patroszenia niz do skorowania). Najchetniej kupilbym obydwa ale mnie nie stac. Dzisiaj ide jeszcze raz sie pobawic Spyderco (w niedziele bylo zamkniete).

Jacu$,
EKA ladnie wyglada (sprawdzalem kilka modeli) ale jednak Spyderco i Kershaw sa o klase wyzej. Fallkniveny sa, jak napisales, bardziej survivalowe niz mysliwskie a dodatkowo ich prosta rekojesc zle mi lezala w dloni.

Mariusz
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Temat zamkniety: kupilem Kershawa i wierze, ze bedzie mi dlugo i z sukcesem sluzyl w myslistwie i nie tylko. Poniewaz jest juz PO decyzji i zakupie to przyjmuje WYLACZNIE gratulacje trafnego zakupu.....

Dzieki serdeczne wszystkim, ktorzy sie tu wypowiedzieli i dzieki jeszcze Marcinowi/mapetowi za mila transakcje.

Mariusz
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
gratuluje zakupu :!:
dobry wybor ale i tak to mysliwskiego
rzemiosla jeszcze co najmniej jeden
nabedziesz :)
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Dziekuje.

Tez mi sie tak wydaje. Potrzeba mi jeszcze noza do skorowania. Tutaj moglby byc jeden z wymienionych wczesniej. Chyba Gerber albo Spyderco chociaz inne tez ladnie wygladaly. Jedynie Fallkniveny sie do skorowania, moim zdaniem, nie bardzo nadaja.

Ciekawe kiedy trafi sie pierwsza okazja do wyprobowania mojego noza?!
  • 0

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
gratuluje! :)
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Nóż myśliwski-jaki wybrać?
Dziekuje!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024