Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy 27 to nie za pozno?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_grego78
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

czy 27 to nie za pozno?
Witam, mam 27 lat i chcialbym zaczac trenowac capoeire, ale nie wiem czy nie jestem za stary, czy sie mi uda w ogole rozciagnac do pewnych rzeczy jakie widzialem na filmikach.
Dawno tez nie cwiczylem i jestem troche zastaly, ale z drugiej strony pociaga mnie cala otoczka capoeiry.
poradzcie, czy w ogole mam po co isc na trening czy sie tylko osmiesze...
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
nie jestes za stary nie czekaj i idz na trening
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
Dokladnie jedyne co moze ci sie pojawic to jakies przelotne bole spowodowane zbyt silnymi przeciazeniami ....troche kosci moga poskrzypiec nic wiecej ;) wkoncu po cos leki ;) :)
najwarzniejsze na poczatku: z umiarem i dlugie rozgrzewki ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_dredzia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gm tarnow

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
Nie wydaje mi sie aby wiek mogl byc przeszkoda do trenowania Capoeiry :D :) Nie zastanawiaj sie dlugo,tylko idz na trening :D A kontuzje i jakies urazy zdarzaja sie kazdemu ,niezalenie od wieku :) :wink:
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
może być cieńko z rozciąganiem kręgosłupa ale pozatym nie ma przeciwskazań... :) tylko troche zapału :D
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
Pierwsza rzecz to to, ze nigdy nie jest sie zastarym na aktywnosc sportowa to jest fakt ...

Faktem jest tez niestety, ze starszym osobom trudniej jest sie rozciagnac ... Same cwiczenia na treningach nie wystarcza by osiagnac opowiednie efekty. Wniosek z tego taki, ze trzeba to nadrobic w domu. Tutaj kilka linkow o rozciaganiu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - [EN] Stretching FAQ chyba najobszerniejsze w sieci.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - [PL] Atlas cwiczen, w tym rowniez cwiczenia rozciagajace.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - [EN] kilka textow o rozciaganiu.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - [PL] duzo textow o treningu (elastycznosci, silowym, itp.)

A tu kilka tematow z budo o rozciaganiu:
http://budo.net.pl/v...ght=rozciaganie
http://budo.net.pl/v...aganie&start=45


Capoeira:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - [EN] Podstawowe oraz te mniej podstawowe ruchy w capoeirze.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - [EN]


Mozna rowniez potrenowac sile miesni, czy tez spalic niepotrzebny tluszcz. Jezeli chcesz popracowac nad sila i sylwetka odsylam na:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Proponuje rowniez poszukac ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ale tylko wsrod polskich stron inaczej zasypie cie tysiacami odnosnikow) forum zwiazanych z treningiem silowym (kulturystyka i fitness). niestety regulamin tego forum zabrania podawania linkow do innych for dyskusyjnych ... Jak juz znajdziesz to najpierw poczytaj przyklejone tematu, a potem zadaj pytanie o plan treningowy dla ciebie, pozwoli ci to w miare efektywnie trenowac ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
za duzo. nie zaczynaj. najlepiej zaczynac w wieku <10lat. ;)
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
A ja mam 20 zacząłem 3 miesiące temu i żyję :) Na pewno jest to lepsze niż gapienie się w TV całymi dniami. Po prostu przejdź się na zajęcia jakiejś grupy i spróbuj.
  • 0

budo_przemoc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?

A ja mam 20 zacząłem 3 miesiące temu i żyję :) Na pewno jest to lepsze niż gapienie się w TV całymi dniami.


święte słowa ja też zaczołem 3 miesiące temu i powiem jedynie tyle WARTO :]
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?

Witam, mam 27 lat i chcialbym zaczac trenowac capoeire, ale nie wiem czy nie jestem za stary, czy sie mi uda w ogole rozciagnac do pewnych rzeczy jakie widzialem na filmikach.
Dawno tez nie cwiczylem i jestem troche zastaly, ale z drugiej strony pociaga mnie cala otoczka capoeiry.
poradzcie, czy w ogole mam po co isc na trening czy sie tylko osmiesze...

Jezeli to bedzie pierwsza forma aktywnosci fizycznej jakiej sie kiedykolwiek w zyciu podjoles to moze byc faktycznie nieciekawie :P
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
E tam niech zacznie ćwiczyć...tylko nie za dużo...lepiej stopniowo...i powoli...np. na poczatku stawaj na rekach zeby wzmocnic rece....ucz sie powoli kopać lepie technicznie i wogule...Nie zniechecajcie chłopaka tylko go zachęcajcie :) ...
AXE!!
  • 0

budo_jata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
to ja moze tylko pare slow..

zaczalem cwiczyc jakos tak w lipcu..
majac 25 na karku i pod karkiem..
i jakos daje rade..:)
zdaje sobie przy tym sprawe, ze nie osiagne wiele, jesli chodzi o akrobacje czy techniki w powietrzu tudziez martelo na twarz, ale..
daje rade i przykladam sie do aspektow technicznych..
jako ze generalnie capoeira to moj piewrwszy sport walki, zajarzenie niektorych rzeczy [kombincji, zasad i technik ciosow] zajmuje mi czasem troche czasu, ale potem przydaje sie "dojrzalosc" zyciowo-wiekowa [:P] i odrobina sprytu, by w roda sie nie zagubic i jednak pokazac, ze czasu sie nie marnuje..:))

a moje postepy..
sa jakie sa..
a swiadomosc tego, ze moglby nadal garbic sie przed kompem 16 godzin dzienne [albo i wiecej] skutecznie zacheca mnie do lazenia na treningni tak czesto, jak to mozliwe..:))

zreszta co ja sciemniam..
po prostu TO lubie..:)

AXE!
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?

Witam, mam 27 lat i chcialbym zaczac trenowac capoeire, ale nie wiem czy nie jestem za stary, czy sie mi uda w ogole rozciagnac do pewnych rzeczy jakie widzialem na filmikach.
Dawno tez nie cwiczylem i jestem troche zastaly, ale z drugiej strony pociaga mnie cala otoczka capoeiry.
poradzcie, czy w ogole mam po co isc na trening czy sie tylko osmiesze...


Za stary jestes osmieszysz sie siedz przed tv lepiej
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
Chris00....fajnie mówisz...a czy ćwiczysz wogule capoeire..żeby mówić od ilu można a od ilu nie...
A tak pozatym to ja bym nawet mojego ojca (43) na trening skołował jakby chciał....I nie powiedziałbym że jest za stary....
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
Gavu. Chriser sobie zartowal. Ironia. Nie zauwazyles?
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
Gavu wyluzuj!przeciez on pewnie sie nabija(mam nadzieje ) spokojnie panowie spokojnie...
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
No wojtt i Genosha mam nadzieje że on się nabija...Ale pomysl jakby koleś sobie to wziął na serio to głupio by było :) ...A pozatym ja nie chce się kłócić :)
  • 0

budo_canari
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?

Witam, mam 27 lat i chcialbym zaczac trenowac capoeire, ale nie wiem czy nie jestem za stary, czy sie mi uda w ogole rozciagnac do pewnych rzeczy jakie widzialem na filmikach.
Dawno tez nie cwiczylem i jestem troche zastaly, ale z drugiej strony pociaga mnie cala otoczka capoeiry.
poradzcie, czy w ogole mam po co isc na trening czy sie tylko osmiesze...

27 lat? przeciez to nie wiek starczy!
wiadomo ze rozciagnac sie juz trudniej ale sila i wytrzymalosc jest wieksza.
Poza tym i tak bardzo duzo zalezy od zaangazowania.
teraz mam 27 lat, trenuje od 3,5 i mam sie dobrze :)
  • 0

budo_ejan
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
cze
ja mam 23 i bylem dopiero na 4 treningu ale warto . fajna sprawa. prawde mowic to faktycznie jest duzo mlodszych ludzi ale co tam capo jest chyba dla kazdego.
poza tym z tym rozciagnieciem to wam powiem ze jest troche problemow. narazie ucze sie mostku z pozycji stojacej i to wcale nie jest takie latwe jak myslalem :P jednak rozciagam sie w domu gdy tylko mam troche czasu aby tak bardzo nie odbiegac od grupy chociaz i tak sporo odbiegam.
no ale chyba kiedys sie w koncu rozciagne. nawet po ostatnim treningu cos mi w plecach przeskoczylo :D ale chyb bedzie dobrze.
najwazniejsze zeby sie nie zalamywac.
pozdrawiam wszystkich poczatkujacych po 20 no i wszystkich na forum oczywiscie
  • 0

budo_natureza
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 294 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-ń

Napisano Ponad rok temu

Re: czy 27 to nie za pozno?
Widzę, że chyba wszyscy zapomnieliście najważniejsze słowa jakie zostały wypowiedziane o Capoeirze : "Capoeire mogą trenować dzieci, dorośli i osoby starsze. Jedynymi osobami, które nie powinny trenować to te, które nie chcą" Mestre Pastinha.

Jeśli masz chęci i chcesz trenować to nie czekaj, aż będziesz zramolałym dziadygą tylko sie zapisuj do jakiejś grupy i ćwicz !

Grego jeszcze jedno !
Jeśli uważasz, że ludzie będą się z Ciebie nabijać to się grubo mylisz !
Ludzie zamiast mówić: Stary weź sobie odpuść, nic już nie uda Ci się w tym sporcie zrobić. Będą mówić: Stary, kurde, podziwiam Cie, że Ci się chce trenowac coś takiego.

Więc nie słuchaj ludzi, którzy mówią Ci "Nie, bo...." tylko weź tyłek z kanapy i trenuj.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024