Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
po treningu juz sie mozna nawalic....yps.. :drinking: ...yps
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Skoro nie ma konkretnych, technicznych odpowiedzi, znaczy ze ludzi tego nikt nie uczy - logiczne, nie? :wink:


Niezupelnie logiczne... moze u nas ludzi uczy sie to po prostu robic, a nie opisywac slowami kazdy element kazdego ruchu :?:
Nam, ludziom Zachodu, wydaje sie, ze czegos nie ma, albo czegos nie umiemy, dopoki nie potrafimy tego nazwac slowami. A co z chodzeniem, oddychaniem, biciem serca, trawieniem? Nie potrafimy tych procesow precyzyjnie opisac, choc przez cale zycie to robimy.
Jestem ciekawa, czy Mistrzowie, u ktorych masz szczescie cwiczyc, ucza was wykonywac techniki aikido, czy je opisywac? Czy ktorys z nich egzaminowal cie kiedys z teoretycznego, technicznego opisu ikkyo, wychylenia czy unieruchomienia uke? Pytam z ciekawosci, bez ironii. 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Czy ktorys z nich egzaminowal cie kiedys z teoretycznego, technicznego opisu ikkyo, wychylenia czy unieruchomienia uke? Pytam z ciekawosci, bez ironii. 8)

alez oczywiscie ze nie :roll: 8O przestraszony Oni sa normalni, nie pisza na forum na internecie :lol:
No, ale skoro juz wpadlas miedzy wrony.... :wink:
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
No to widzisz, Szczepan, ucz sie od swoich Mistrzow i nie egzaminuj nas, biednych misiow, z opisow teoretycznych...
:wink:
A tak na marginesie, szczerze Ci zazdroszcze kontaktow z tymi Mistrzami. Zgadnij, ilu w Polsce jest Shihanow :?: :?: :?:
Oj, przydalby sie nam tu choc jeden wyslannik-rezydent z Hombu Dojo :(
Nie wiesz, jak to zalatwic :?:
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

No to widzisz, Szczepan, ucz sie od swoich Mistrzow i nie egzaminuj nas, biednych misiow, z opisow teoretycznych...
:wink:
A tak na marginesie, szczerze Ci zazdroszcze kontaktow z tymi Mistrzami. Zgadnij, ilu w Polsce jest Shihanow :?: :?: :?:
Oj, przydalby sie nam tu choc jeden wyslannik-rezydent z Hombu Dojo :(
Nie wiesz, jak to zalatwic :?:

Ariczia.
A zgadnij , z iloma mistrzami sa organizowane staże w Europie? W lutym , Tamura sensei jest w Budapeszcie . W kwietniu , w Holandii . Jeśli się chce to można . Tylko trzeba chcieć .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
heheh.. wyslannik Hombu w Pl.. swietny zart.. huhuhuh ..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Nie wiesz, jak to zalatwic :?:

przylaczam sie do opinii Somy. To tylko kwestia priorytetow z zyciu.

Poza tym cwiczenie u shihana to zadne zarty. Wszystkie twoje dotychczasowe wyobrazenia o aikido diabli biora. Nagle stajesz jednym z powiedzmy 100 poczatkujacych, juz nikt cie nie traktuje jak mistrza. Nikt na ciebie nie zwraca uwagi przez iles tam lat. Nawet ci dzien dobry nie mowi --- to twoj psi obowiazek mowic dzien dobry, bez nadziei ze mistrz ci odpowie..... Ilu aikidokow z Polski by znioslo taka karuzele?
To nie lezy w charakterze Polakow.
Nie, Ariczia, ludzie w Polsce zaczeli juz unowoczesniac aikido. Nie ma tu miejsca dla przestazalych shihanow. :wink:
  • 0

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
wychylemy przez:
- blok z wychyleniem (mozna sobie zobaczyc kuruma daoshi z daito ryu)
- przechywt z wychyleniem (np kote gaeshi, ikkyo tenkan, ippon dori, tai -otosohi, seoi otoshi to z judo, nie wiem jak sie nazywaja odowiedniki w aikido :( ()
- wychylenie przez uderzenie (np. nakadaka ippon ken od dolu przed shihonage)
- wychylenia całym ciałem (aiki otoshi)
- wychylenia przez podciecia (Deashi-barai)

wg mnie:
w obronie wychylnia sa konieczne od razu po dotknieciu przeciwnika, .
w ataku jako rozbicie przed technika (niezbedne przy lepszym przeciwniku, np, deashi-barai)
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Usagi - ilość kącików.. aikido jest na tyle obszerene ,ze moderato4r zalatwil sobie lość" kącików" na dobre kilka lat. Mam wrażenie ,ze to jest robienie szutcznego tłoku.. pisnie na siłę. I za kazdym razem jest to samo - otworzy watek, sam sobie odpowie, a jak ktos ma inne zdanei to go wyśmieje.. to forum zmienia sie z forum aikido na forum "odpowiadamy na pytania moderatora" .
W zwiazku z tym ,ze z niejednego aikidockiego pieca chleb jadlem, to jakos potrafie odroznic ziarno od plew. A moderator ani technicznie nie jest wysoko (vide staż na Karowej), ani to co pisze - nie zawsze ma sens.
to mnie po prostu wytraca z rownwagi.. czase bym chcial napisac w innym watku niz ten, gdzie jest 75% postow moderatowa. Małe marzenie takie.
Tak to widze i to mnie czasem wytraca z rownowagi.. zwlaszcza gdy wstane i nie mam fajek, ani mleka do kawy.

mam nadzieje ze mi wyszedl cytat bo robie to po raz pierwszy.

dzieki Aiki za odpowiedz. rzeczywiscie takich kacikow moze byc niedlugo od groma- o zgrozo przestraszony
co do moderatora to go nie znam i nic konkretnego o nim nie wiem wiec nie moge oceniac. na stazu na Karowej tez nie bylem :(
:-) :-) zycze Ci abys zawsze mial rano fajki i mleko do kawy :-) :-)
  • 0

budo_ariczia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Niepodległy Górny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Ariczia.
A zgadnij , z iloma mistrzami sa organizowane staże w Europie? W lutym , Tamura sensei jest w Budapeszcie . W kwietniu , w Holandii . Jeśli się chce to można . Tylko trzeba chcieć .


Wiem, wiem, do Polski tez kiedys czesto przyjezdzali mistrzowie z Hombu Dojo na staze, jak moge (kasiorka i obowiazki zawodowe), to na takich stazach bywam, ale mnie chodzilo o takiego wyslannika/rezydenta Hombu Dojo, ktory by tu byl na miejscu w Polsce caly czas i wzial za twasz cale to skonfliktowane towarzystfo...
Co, juz pomarzyc sobie nie morzna
:?:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
Kashira,
poklon poklon poklon
Bardzo interesujacy post. Co wykorzystujesz do wychylania w kazdej z tych kategorii?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Samą dźwignią nie wychylisz, bo nie zrobisz dźwigni na stabilnym przeciwniku. Kluczem są właśnie przemieszczenia i timing, zejścia oraz dystans. Po prostu atakującemu musi nie wyjść atak tak jak chce on, tylko jak chcemy my ;)


Przemek, gdzie ja coś napisałem o stabilnym uke? No nevermind.


:wink: :wink:

i oto jest odpowiedz... Randall.. porzednia wypowiedz......


Haha. Istnieje wiele warstw poznania. Tak też podczas czytania, można traktować tekst jako pojedyńcze znaki/litery, słowa/. W takim sensie napisałem o statycznym... Jednakże zrozumienie tekstu zakłada objęcie treści przezeń niesionej. Napisałem o wychylaniu dźwignią stabilnego przeciwnika. Faktycznie, po co wychylać niestabilnego? Jeśli utożsamimy stabilny=nieruchomy /co faktycznie zachodzi/ pytanie o wychylenie nie ma sensu. Po co wychylać kogoś kto nie atakuje? Atak=ruch wtedy jest czas na wychylanie, zejścia i timing. Owszem, nieraz ćwiczę statycznie, ale to tylko pusty ruch. Dopiero w dynamice sprawdza się czy ruch był właściwy.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
Usagi

zycze Ci abys zawsze mial rano fajki i mleko do kawy


to najcieplejsze zyczenie jakie dostalem, w tym roku. wielkie dzieki
  • 0

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Nawet ci dzien dobry nie mowi --- to twoj psi obowiazek mowic dzien dobry, bez nadziei ze mistrz ci odpowie

8O
Powiedz, że żartujesz...
Wyobraziłem sobie ciebie, pokornie szepczącego "dzień dobry..." w strone napuszonego, gburowatego shihana.
I wiesz... :rofl:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
nie , nie zartuje.. na Karowej potraktowal mnie jak powietrze i u Jezyka rowniez.. odgryzl sie za wszystkie czasy... widocznie kanadyjska nauka nie poszla w las.. czego sie tam nauczyl ,. no moze nie aikido..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Powiedz, że żartujesz...
Wyobraziłem sobie ciebie, pokornie szepczącego "dzień dobry..." w strone napuszonego, gburowatego shihana.
I wiesz... :rofl:

Oni nie sa gburowaci. Oni sa normalni, bardzo mili, ale ucza tak etykiety. W tym wypadku, ze istnieje pewien dystans i ze go sie nie przekracza. A tak w ogole, to faktycznie jestem niezwykle pokornym czlowiekem :lol:
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi

Samą dźwignią nie wychylisz, bo nie zrobisz dźwigni na stabilnym przeciwniku. Kluczem są właśnie przemieszczenia i timing, zejścia oraz dystans. Po prostu atakującemu musi nie wyjść atak tak jak chce on, tylko jak chcemy my ;)


Przemek, gdzie ja coś napisałem o stabilnym uke? No nevermind.


:wink: :wink:

i oto jest odpowiedz... Randall.. porzednia wypowiedz......


Haha. Istnieje wiele warstw poznania. Tak też podczas czytania, można traktować tekst jako pojedyńcze znaki/litery, słowa/. W takim sensie napisałem o statycznym... Jednakże zrozumienie tekstu zakłada objęcie treści przezeń niesionej. Napisałem o wychylaniu dźwignią stabilnego przeciwnika. Faktycznie, po co wychylać niestabilnego? Jeśli utożsamimy stabilny=nieruchomy /co faktycznie zachodzi/ pytanie o wychylenie nie ma sensu. Po co wychylać kogoś kto nie atakuje? Atak=ruch wtedy jest czas na wychylanie, zejścia i timing. Owszem, nieraz ćwiczę statycznie, ale to tylko pusty ruch. Dopiero w dynamice sprawdza się czy ruch był właściwy.

Hmmmm...
Dla mnie to był ciąg zdań...a nie pojedyńcze i wyrwane z kontekstu słowa... dlatego zwróciłem na to uwage... :D :) :-)
A jesli chodzi metody cwiczenia (tzn statyczne, dynamiczne...)to moim zdaniem nadaje się m.in (żeby nie było niejasnosci!!!!- bo nie tylko..) do poczatkowej nauki technik...bo mozna dokladnie pokazac kazdy szczegol techniki (takie są podstawy..)....i jest to tez jakas metoda sprawdzenia wykonania techniki, luzu, itd, itp.....ale kazdy wg wlasnego gustu...( sa przeciez metody treningu... np."go no geiko", "ju no geiko" i "ruy no geiko"..hehehe) więc: co kto woli...
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
Przemek, full zgoda. Co komu leży ;)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kacik techniczny: wychylanie z rownowagi
Randall .. fakt... witeczka... :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024