Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
Masz rację Jakub :D trener na alunos wywiera bardzo duży wpływ, szczególnie gdy to są jeszcze nie do końca ukształtowane emocjonalnie młodziki. Wtedy nie tylko zaczynają naśladować styl poruszania i technikę, ale też mentalność i sposób bycia. A to, że mogą się czegoś źle nauczyć to też oczywista sprawa. A zły trener uczy źle capoeiry, a to wypacza jej charakter.
Ale ja bym nie był takim pesymistą jak większość osób się tu wypowiadających, bo wg mnie capoeirą ciągle i bardzo szybko dąży w dobrą stronę :D ludzie się szkolą gdzie mogą, konfrontują swoją wiedzę z innymi i po prostu coraz więcej wiedzą/potrafią :) . I to napawa optymizmem 8)
Axe!!!
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
Uirapuru,mam do Ciebie jedno pytanie:

Kto dal Ci prawo oceniac,jacy Capoeirista w Polsce moga nauczac Capoeire,a jacy nie??? Zastanawiam sie,na jakiej podstawie mozesz to ocenic...
Jesli nawet nie znasz ludzi z wszystkich grup w Polsce.Pamietaj,ze to Mestre decyduja,kto moze nauczac Capoeiry nadajac danej osobie tytul oraz uprawnienia.I Ty nie jestes w stanie ocenic,czy ktos na stopien zasluzyl czy nie.Tak samo jak i ja tego nie jestem w stanie ocenic,ani nikt inny na tym forum.Szczegolnie jesli dotyczy to innej grupy.

Z Jakubem sie w jednej kwestii nie zgadzam:
znajomosc portugalskiego nie jest wymogiem koniecznym dla instrutora Capoeiry.Wielu Mestre wlada ktoryms z jezykow europejskich (w zaleznosci od tego,w jakim kraju prowadza grupe)na tyle,ze mozna sie swobodnie dogadac bez znajomosci portugalskiego.

Zauwazylem ogolnie,ze niektorzy ludzie na forum biroa sobie prawo wszystko i wszystkich oceniac,mimo,iz sami nie posiadaja zbyt duzego doswiadczenia w Capoeirze.Ale tak to juz z ludzmi bywa...
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

Zauwazylem ogolnie,ze niektorzy ludzie na forum biroa sobie prawo wszystko i wszystkich oceniac,mimo,iz sami nie posiadaja zbyt duzego doswiadczenia w Capoeirze.Ale tak to juz z ludzmi bywa...

Piaba prosze cie skoncz z textami typu:nie tobie to oceniac.to jest FORUM miejsce gdzie kazdy moze wyrazic swoja opinie!tak samo moge sie ciebie spytac skad wiesz jakie ja mam doswiadczenie w capoeira?skad wiesz ze takowego nie posiadam?i tak w kolko...
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
piaba, ja nie napisalem ze znajomosc portugalskiego jest konieczna ale wedlug mnie dobry instruktor jezyk powinien znac
  • 0

budo_caranguejo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
:D TO może zaczniemy rozmawiać(pisać) na forum po portugalsku :wink:
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
No dawaj, ty pierwszy 8)
  • 0

budo_jata
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
ale ortodoxi..
ue matko..:/

piaba:
forum po to jest, by sie wypowiadac, oceniac itd..
:) ))
wiec sie nie irytuj..

akurat Uirapuru poruszyl bardzo wazna kwestie, wiec nie sadze, by trzeba bylo od razu siegac po armaty..

i co najgorsze, zapewne ma racje..
jest chyba kilka grup trenujacych pod okiem odpowiednich ludzi, ale jest i kilka, kore mozna smialo nazwac "samowolka"..
i potem zdarzaja sie sytuacje jak gdzies tam na mazurach, ze goscie sobie zakladaja grupe, sciagaja siano i zwijaja manatki..
albo ktos sobie lamie noge czy reke, bo..

itd..

po prostu roznie to ybwa..
i tyle..

pzdr!
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
piaba - portugalski potrzebny jest nie tylko po to zeby sobie porozmawiac z mistrzykami. portugalski jest potrzebny naprzyklad po to zeby rozumiec o co chodzi w piosenkach i zeby wiedziec ktora sie kiedy spiewa.

serek - genralnie uwazam ze uczniowie nie powinni uczyc i juz. moga poprowadzic jakis trening w zastepstwie, czy pod okiem mistrza, ale wkurza mnie jak kolezka z 3 letnim stazem otwiera wlasna grupe. po cos wymyslono gradiacje prawda? owszem - czasem zdarzaja sie sytuacje specjalne i mistrz udziela pozwolenia jakiemus uczniowi na prowadzenie sekcji, ale wytdaje mi sie ze powinno to byc odosobnione wydarzenie, a nie norma.
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

serek - genralnie uwazam ze uczniowie nie powinni uczyc

Generalnie to ja też 8) oczywiście :) .
$ero$lav albo Seroslav albo ostatecznie Serek ;) :D
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
I tak ciezko bylo to wyznac cztery strony temu? 8O
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

Uirapuru,mam do Ciebie jedno pytanie:
Kto dal Ci prawo oceniac,jacy Capoeirista w Polsce moga nauczac Capoeire,a jacy nie???


Skomplikowana kwestia. Po to mam mózg żeby myśleć, ale gdy widzę kolesia potykającego się o własne nogi to nie jest dla mnie autorytetem. Z drugiej sstrony powinienem siedziec cicho i sie uczyc, ale w takim razie... jaki sens istnienia takich forów? Każdy uczy się przez obserwację, 3 lata temu imponowało mi sporo osób, teraz już mam na to trochę inne spojrzenie

Zastanawiam sie,na jakiej podstawie mozesz to ocenic...
Jesli nawet nie znasz ludzi z wszystkich grup w Polsce.Pamietaj,ze to Mestre decyduja,kto moze nauczac Capoeiry nadajac danej osobie tytul oraz uprawnienia.I Ty nie jestes w stanie ocenic,czy ktos na stopien zasluzyl czy nie.Tak samo jak i ja tego nie jestem w stanie ocenic,ani nikt inny na tym forum.Szczegolnie jesli dotyczy to innej grupy.


Ja nie jestem w stanie atakować, ale tym samym Ty nie jesteś w stanie bronić. Nie atakuje innych grup, ta sprawa dotyczy całej Polski, Europy, wszędzie poza Brazylią. Pamiętaj, że tak naprawdę większość przypadków to kompromis, wybranie mniejszego zła; Mestre myśli: "no tak, w Brazylii to by go wyśmiali, ale tutaj ktoś musi uczyć, może ktoś się czegoś od niego nauczy"... no i daje pozwolenie na własną odpowiedzialność jakiemuś ziomowi z koziej wólki co się z netu filmow naogladal... swoja droga tak chyba zaczela sie capo w polsce... ale po tych... hm... 6-8 latach powinno chyba juz sie troche zmienic, nie sadzisz?

Zauwazylem ogolnie,ze niektorzy ludzie na forum biroa sobie prawo wszystko i wszystkich oceniac,mimo,iz sami nie posiadaja zbyt duzego doswiadczenia w Capoeirze.Ale tak to juz z ludzmi bywa...


Piaba, nie pisze nigdy, że moja wypowiedz jest dogmatem, którego każdy ma się trzymać. Odpowiedzi staram się utrzymywać w tonie subiektywnym, w większości zaczynając od "moim zdaniem" itp. OK, nie mam moralnego prawa się wypowiadać. Ale w takim razie forum nie powinno istnieć, nikt tu wszak nie ma prawa powiedzieć słowa o Capoeira.
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

Ja nie jestem w stanie atakować, ale tym samym Ty nie jesteś w stanie bronić. Nie atakuje innych grup, ta sprawa dotyczy całej Polski, Europy, wszędzie poza Brazylią.


eee... a niby skad takie przekonanie ze w brazylii jest inaczej? z tego co wiem (bo pytalem) osob uczacych mimo ze nie maja do tego prawa jest masa. zaryzykowalbym stwierdzenie ze wiecej niz w jakimkolwiek innym kraju.
  • 0

budo_sino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

eee... a niby skad takie przekonanie ze w brazylii jest inaczej? z tego co wiem (bo pytalem) osob uczacych mimo ze nie maja do tego prawa jest masa. zaryzykowalbym stwierdzenie ze wiecej niz w jakimkolwiek innym kraju.


Ale to jest Brazylia. Poki co to Brazylijczycy wymyslili capoeira,a nie na odwrót. Oni sie wychowuja w tej kulturze i maja wieksze prawo robic co chca z ta SW niz my. Jak chca to wprowadza nowe elementy walki, nowy styl, itp. i to bedzie normalne. A jesli ktos u nas wprowadzi nowy styl to... (sam dokoncz).
A tak BTW to wszedzie jest tak, ze sa ludzie, ktorzy nie maja prawa do nauczania a ucza. I nie zalezy to ani od kraju ani od sportu. Poprostu jest to tez jakis zarobek.

  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
sino - bardzo dziwny tok rozumowania. to znaczy ze japonczycy maja prawo dowolnie wypaczac karate, dlatego ze powstalo w japonii? brazol po roku capoeiry ma prawo otworzyc szkole tylko dlatego ze jest to brazol? no bez jaj. taki instruktor jest dla mnie tyle samo wart co polak uczacy sie rok i otwierajacy swoja sekcje.
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

sino - bardzo dziwny tok rozumowania. to znaczy ze japonczycy maja prawo dowolnie wypaczac karate, dlatego ze powstalo w japonii? brazol po roku capoeiry ma prawo otworzyc szkole tylko dlatego ze jest to brazol? no bez jaj. taki instruktor jest dla mnie tyle samo wart co polak uczacy sie rok i otwierajacy swoja sekcje.

Brazylijczyk cwiczący rok w Brazylii a Polak cwiczący w Polsce to nie to samo, znajdzie sie spora roznica, ale mimo to uwazam ze rok stazu nawet w Brazylii to za malo zeby prowadzic treningi.
  • 0

budo_gavu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skwierzyna City

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
Tak do Uirapuru to właśnie najgorsze jak ktoś mieszka w koziej wólce i moze tylko oglądać filmiki....Najbardziej mnie boli to że cwicze rok, ale samemu :( ....Chciałbym bardzo należeć do grupy ale sytuacja finansowa nie pozwala mi dojeżdzać na treningi co tydzień do poznania, bo tam najblizej....A pozatym ktoś z 2 stopniem nie powinienem prowadzić nawet z 3....według mnie instructor powinienen prowadzić treningi, bo bym mógł mu zaófać....Ktos kto cwiczy nawet 3 lata sam to jeszce musi i tak jak dla mnie ćwiczyć 4-5 lat w grupie zeby prowadzić treningio, bo samemu a w grupie to co innego...Możesz fikać dobrze ale wiedza będzie do du*y....Bo w internecie czesto bzdury piszą...zwłasz na forach....A pozatym rzeczywiście forum jest do wypowiadania się i oceniania. I ja na swoim przykładzie widze że po roku cwiczeń inaczej się patrzy na wszytsko...Kiedyś myślałem że jak pójde do grupy to od razu będe szybko leciał, bo moge dużo umieć...Teraz wolałbym wolno stopnie dostawać, a to po to zeby posiąść ogromną wiedzę :) . Chyba na tyle...
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

Tak do Uirapuru to właśnie najgorsze jak ktoś mie......... :) . Chyba na tyle...

Oj radzil bym popracowac nad gramatyką :lol:
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

zaófać

8O



A tak na temat, to napisze cos z czym sie z cała pewnoscia zgodzi Fominha, bo od niego to słyszałem, a mianowicie, ze brazole traktuja Capoeire jak cos oczywistego, cos co co drugi zna a co trzeci cwiczy. Nie mają wobec tego takiej zajawki jak wiekszosc Polaków cwiczacych Capo, dla ktorych jest to cos nowego, swierzego i ogolnie fajnerskiego (mozna tez uzyc stwierdzenia: "w porzo" :D ). Wobec powyzszego brazole nie przykladaja sie tak do treningow, nie biora tego co rodowita ziemia brazylijska im oferuje w postaci olbrzymiej liczby wielce doswiadczonych i szanowanych Mestres i prezentuja w zwiazku z tym poziom na ogół niższy niz kontrolna grupa Capoeristas z Polska.
Pozdraff...
  • 0

budo_fominha
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was
true true. oczywiscie nie wszyscy i nie wszedzie, ale tak to tez wyglada. zreszta opinie ze polacy maja talent i wielka zajawke na capo powtarza wielu brazylijczykow.
  • 0

budo_sino
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Co powinno się umieć by móc zacząć prowadzić treningi wg was

sino - bardzo dziwny tok rozumowania. to znaczy ze japonczycy maja prawo dowolnie wypaczac karate, dlatego ze powstalo w japonii? brazol po roku capoeiry ma prawo otworzyc szkole tylko dlatego ze jest to brazol? no bez jaj. taki instruktor jest dla mnie tyle samo wart co polak uczacy sie rok i otwierajacy swoja sekcje.


Nie mowie o wypaczaniu tylko o ksztaltowaniu stylu. I nie mowie, ze to jest dobre. Mowie, ze tak jest i juz. Tez sie z tym nie zgadzam, no ale co zrobic... tak jest po prostu.

  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024