Skocz do zawartości


Zdjęcie

dr andrzej bryl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl

Pisałem zupełnie o czy innym, nie lubie jak ktoś przekreca moje wypowiedzi i wybiera sobie cytaty... atakując...


To ma być do mnie. Wskaż qrwa miejsce gdzie przekręciłem twoją wypowiedź :!: pokaż choć jeden dodany/skreslony przecinek.
Podkreśliłem jedynie słowa do których się odnoszę.

Wybieranie cytatów :?: , a Ty wiesz co to jest usenet i cięcie cytatów :?:

"Pytania są tendecyjne" Rejs
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
Combat dla jasności..sam wiesz jak wygląda szkolenie i marketing Vryla czy tylko zasłyszałes?

niestety chyba zasłyszałes, wiec nie ma co proponowac.
"co ja głuchy bede slepemu opowiadał":)

jezeli chodzi o metody treningowe Rosjan..
powiem tylko widzialem czym oni trenują walke na noze.

jest do duuuze, gruuube i ciezkie. i tylko tyle ze nie bardzo ostre.
zdjecia noza jak sie uda dam. a jes na co popatrzec i uwiercie mi, nie sadze zeby wielu z was chciało sobie takimi nozami sie sparowac...
pzdr
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
RobertP - lubię dyskutować o faktach, a nie mitach. Nie zdradzę tajemnicy że to nie ja układałem program szkolenia dla jednostek specjalnych, więc nie zapytuj się o zasadnośćużywania takich a nie innych metod. Nie sądzę aby ktoś na forum posiadał dokładny program szkolenia z uzasadnieniem dlaczego akurat tak a nie inaczej. A jeżeli jest w posiadaniu to raczej sie nie podzieli :) . Skąd moja opinia że jest tam element selekcji? Rozmawiałem o tym z prof. Pisulą z psychologii. Nie doszukał się jakich szczególnych mechanizmów psychologicznych. Więc zostaje selekcja. Wyznacznikiem szkolenia może być tzw. "skuteczność". Problem w tym, że trudno to obiektywnie stwierdzić. Jakiekolwiek zawody nie mają tu sensu i przynoszą więcej szkody niż pożytku. Np. SAS z zasady nie bierze w czymś takim udziału. Skuteczność wykazuje się więc w akcjach rzeczywistych. Żeby porównać dwie jednostki, musiały by one odbijać tych samych zakładników z rąk tych samych terrorystów :) . Przeprowadziś się tego nie da z przyczyn oczywistych. Więc najczęściej mówi się że dana jednostka należy do światowej czołówki. A którzy są lepsi i w czym, i jak to mierzyć????
Combat, co do brutalności w nauczaniu sztuk walki polecam film BUDO. Zobaczysz jak to robią w azji skąd owe sztuki pochodzą i wtedy podyskutujemy na ten temat.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl

Problem w tym, że trudno to obiektywnie stwierdzić. Jakiekolwiek zawody nie mają tu sensu i przynoszą więcej szkody niż pożytku. Np. SAS z zasady nie bierze w czymś takim udziału. Skuteczność wykazuje się więc w akcjach rzeczywistych. Żeby porównać dwie jednostki, musiały by one odbijać tych samych zakładników z rąk tych samych terrorystów :)


Tak off-topicznie to jakieś zawody były. Podczas pierwszej wojny w zatoce popisywano się szybkością desantu ze śmigłowców na kontrolowane jednostki. Ale nigdy nie podawano liczby urazów :)
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
AT w polsce też ma zawody, ale to nie przekłada się na rzeczywiste akcje, i w tym problem z zawodami.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
IRa prawdopodobnie bede niedługo miała badania na temat skrajnych metod treningowych to ci podrzuce ich wyniki tylko na priva...



Pozdrawiam
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
Wielkie dzięki Abanico, moze będe mógł sie zrewanżować jakimś innym materiałem.
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
RopertP - ale kiedys oberwales po zebrach, ze wiesz, ze boli, prawda? co innego wiedziec teoretycznie, to innego praktycznie. Nie wiesz za to jak bardzo na bol jestes wytrzymaly, jak dlugo mozesz go ignorowac, gdzie jest twoja bariera psychologiczna, a ghdzie biologiczna.
Tak jak ludzie roznie pracuja w stresie (czesto gozej wykwalifikowany pracownik lepiej sobie poradzi od lepiej wykwalifikowanego), tak roznie walczysz w bolu, po kontuzji...
Ja nie mowie, ze to dobre, co BRyl robi, ja mowie, ze napewno skuteczne i napewno ciekawe z roznych wzgledow.
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
Do IRY i fuzzego... jestem z wami... rozmawialem dzisiaj z kumplem który pisze o agresji na ulicach i w SW... i jego przemyslenia są podobne tyle tylko ze zwrócił mi uwage na motywację trenujących... bo jeżeli ktoś np. trenuje w sposób jak prowadzi treningi Bryl, można zapytać czy on jest zdrowy.. jego psychika... potrzeba agresji wrecz ekstremalna...a więc czy będzie dobrym zołnierze... może oni przechodzą pranie mózgu... ja nie znam sie na tym za bardzo, moje motywacje sa normalne jak wiekszosci ludzi..

Pozdrawiam
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
Mozesz sobie dostawac kolba sto razy po zebrach, miec polamany nos etc. - to nic nie znaczy i do niczego nie przygotowuje, bo prawdopodobiensto walki wrecz rowna sie zero. Taka toczy sie tylko w umyslach dorastajacych mlodziencow i paru instruktorow, ktorzy z takich opowiesci zyja.
Sprawdzian dla zolnierza nadchodzi wtedy, kiedy od wielu dni nie dosypia, od wielu dni nic nie jadl, od wielu dni racje wody sa mniejsze niz trzeba do normalnego funkcjonowania organizmu, cierpi chlod, ale mimo tego musi nadal wykonywac zadania.
A reszta to juz tylko mitologizowanie, opowiadania o "psyche" - zwlaszcza ludzi, ktorzy nigdy nie mieli w rekach kalacha.
K_P
  • 0

budo_abanico
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 321 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
Ach ten Kubus, internetowy wyjadacz?
Pisz tak gdyz watpie, aby za twoimi słowami szło doświadczenie. Sam zaprzeczasz sobie w swojej ostatniej wiadomosci. Przeczytają ją uważnie i się zastanów...
Albo strzel se kolejną porcje miodu, gdyz twoj psyche juz nic nie wymysli :-0
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
Kubus akurat bardzo sensownie pisze. Takie treningi nie pozwola nabrac Ci techniki. Ja ich nie oceniam, bo nie potrafie. Nie bralem wnich udzialu, nie studiowalym psychologii, ani psychiatrii.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
Abanico,

nigdy nie mialem ambicji byc wyjadaczem w czymkolwiek. A opinia innych nie interesuje mnie w ogole. Zwlaszcza nastolatkow. W moim wieku bowiem, jednakowo znaczy bowiem krytyka, jak i aprobata - sa NICZYM!

Chodzi mi tylko o jedno - jako osoba, ktora skonczyla juz czynne uprawianie sportu, pracujaca z dziecmi i mlodzieza w tej dziedzinie - osoba, (majaca wyksztacenie pedagogiczne i psychologiczne), ktora doswiadczyla wielu powaznych ubytkow zdrowia (z ktorymi sie zmaga, i z ktorych wielu juz nie pokona),

- z powodu m.in. niekomptencji osob prowadzacych zajecia,
- niekompetencji kolegow-sportowcow-doradcow
- i wlasnej takze niewiedzy
- a takze, co tu ukrywac - wyniszczajacego wplywu sportu na pewnym poziomie na ludzki organizm


swiadoma, ze nawet niekompetentna i chybiona opinia, moze byc isnpiracja

chce,

ile moge i potrafie korzystajac m.in. z tego medium - przestrzec mlodziez przed konsekwencjami ludzkiej glupoty i braku elementarnej wiedzy.
A do takich zaliczam m.in. tematy zwiazane z metodami "utwardzania" i "dr brylowe" opowiesci.

Reszta nie ma znaczenia.

Pozdrawiam K_P
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl

Ja ich nie oceniam, bo nie potrafie. Nie bralem wnich udzialu, nie studiowalym psychologii, ani psychiatrii.

Potrafisz, bo masz zdrowy rozsądek. Tak jak wszyscy leją Murata nie znając szczytnych podstaw tsunami, tak samo można ocenić Bryla nie mając doktoratu z socjologii (dla tych co mają kłopoty z pojmowaniem - to zdanie nie oznacza, że przykładam do tych panów jedną miarę). To co robią jest chore, tyle że Bryll umie dop... i potrafi to udowodnić a Murat nie.
Jak dla mnie szkodliwość Murata jest większa, bo pracuje z młodzieżą. Dorośli mogą chodzić do salonów sado-maso wedle upodobań.
P.S.
A uchowaj Boże, gdybyś musiał trenować z osobnikiem, którego bez znajomości psychiatrii myślą nie ogarniesz.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
Kubusiu Puchatku - i rozumiem cię, i nie do końca się z tobą zgadzam. Sama metoda z tymi połamanymi żebrami i nosami jest przerysowana. Raczej chodzi o doprowadzenie ciała i umysłu na skraj wytrzymałości. Tak naprawdę tylko wtedy można poznać własną granicę. To co pisałeś o sprawdzianie dla żołnierza dotyczy tego samego - wysiłku na granicy wytrzymałości. Nie tak łatwo stworzyć takie warunki.
Sam zaliczyłem kilka kontuzji. Nauczyłem się wtedy że mając kontuzje też można walczyć. Ale niektórych kontuzji wolałbym nigdy nie mieć. Jeżeli ponoszę ryzyko to na własną odpowiedzialność. Czasami rozbijam dachówki palcami i kciukiem. Na fortepianie grał nie będę. Ale to moja decyzja. Chętnych do utwardzania jest wielu, ale jak maja podjąć decyzję że cofnąć się tego nie da to ich liczba gwałtownie maleje. Podejmują decyzję że konsekwencje są nie do zaakceptowania. Nie oszukujmy się, SW to nie bajka. Metody trenigowe na wschodzie odbiegają od tych które są tutaj używane. Nadal polecam film BUDO o tym jak tam się ćwiczy. Jeżeli ktoś nie chce to droga wolna.
Najpierw odpowiedzmy sobie po co ćwiczymy SW czy wszelkie systemy combat, czy zagrożenie jest aż tak wielkie? Przystosowanie organizmu do walki kosztuje, ale czy koszty są tego warte. Co z tego że jestem super przygotowany w każdej chwili do walki, skoro najemnikiem nie zamierzam zostać. A koszty pozostaną. Już lepiej poświęcić czas na naukę języków obcych. Spójrz na Thai Box - twarde, skuteczne - tylko po cholerę. Średnia życia mistrza walczącego na ringu to poniżej 30 lat. Nie ćwicze po to żeby stracić zdrowie i życie ale je zachować. Jeżeli koszty sa zbyt wysokie to należy zastanowić się po co to robię.
A jak ktoś chce wiedzieć ile jest wstanie wytrzymać, to mam kolegę - późną jesienią brał plecak z namiotem i sam jechał w bieszczady na trzy tygodnie. Bez łamania nosa i żeber.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
No, to sie zgadzamy. Tylko, wiesz mnie czasami, szkoda tych ludzi cwiczacych na "Wschodzie", nie ukrywam tez, ze ogarnia mnie pewnego rodzaju "biala" proznosc isatysfakcja - oto ludzie Wschodu bez reszty poswiecaja sie treningowi, a pozniej ich wybrancow bezpardonowo obija jakis CroCop, albo Hoost.
K_P
  • 0

budo_fuzzy
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
RobertP... w sumie jest w tym duzo racji. Te metody napewno nie sa normalne. Dziecka bym tam nie wyslal, sam bym nie poszedl, ale jezeli ktos chce... czemu mu bronic?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
okey Panowie. tylko ilu z was miało doczynienia z Brylem?
to podstawowy problem, bo łatwo mówic to co się słyszy niz samemu to zobaczyc i ocenic.

taka gadka o tym jak jest u Bryla nie bedac u niegom, tylko słysząc od "znajomych znajomego" to to samo co dyskusja dzieciaczków w bramach ze vale tudo to te nielegalne ustawki co wchodzi swóch wychodzi jeden...
bzdura
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl
shaft, odrazu mówię że Bryla nie znam, a ostatnia część dyskusji dotyczy metod szkoleniowych niezależnie od tego kto się nimi posługuje. BAS-3 też nie znam. Być może ciągniemy wątek już na inny temat.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: dr andrzej bryl

Warto wspomniec, ze... Metody szkolenia oparte na skrajnej przemocy sa pochodzenia sowieckiego, gdzie jak wiadomo zycie i ludzkie zdrowie nigdy sie nie liczylo i...nadal nie liczy.
Inaczej jest w krajach cywilizowanych. Np. szkolenie zolnierza SAS zaklada, ze kiedys jednak bedzie on emerytem wojskowym, ktory bedzie musial jakos samodzielnie funkcjonowac i beda mu m.in. przydatne wlasne zeby, wiec nie ma sensu mu ich niepotrzebnie wybijac i prowokowac innych niebezpiecznych kontuzji, ktorych prawdopodobiemnstwo odniesienia jest i tak duze.
Jednak mimo tak "miekkiego" szkolenia zolnierzy SAS nadal sa i chyba nie bez racji uwazani sa jednych z njalepszych na swiecie, jak nie najlpeszych.
K_P


Prawda.
Ale McNab w swoich ksiazkach co drugiego SAS-a opisywal: "nie mial przednich zebow, bo stracil je w wielu barowych bojkach".
Pozdro.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024