Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polscy Mistrzowie Aikido w sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

No i w sumie nie wiem jakie podpisy dać. Choć bardziej by pasowało zostawic tak jak jest. Tak wiadomo kto egzaminował.


Jak wcześniej pisałem może być egzaminator a nie kto nadał, ale wtedy w grupie yudansha aikikai 80% trzeba poprawić bo strasznie nakiełbaszone.
Oczywiście rozumiemy sie bez słów, wpisanie nazwiska Ueshiba może ujawnić pewne kompleksy niektórych bratnich organizacji aikido.
W duchu poszanowania różnic niech zatem będzie egzaminator, ale prawidłowo zgodnie z zapisem w leg.IAF a nie z czapki. Najlepiej niech sami zainteresowani nadeślą korektę. 8) 8) 8)

  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

[
A tak między nami, to kto Ci powiedział, że mistrz z Osaki jest następcą Kobayashiego, on sam :rofl: :rofl: :rofl:
Niniejszym oświadczam, że jestem nastepcą Bruca Lee, on sam mi on tym powiedział :)
:

Między tobą a shihanem Kimura jest taka różnica że nie jesteś głównym instruktorem w dojo Brucea Lee a Kimura jest głównym nauczycielem w dojo H.Kobayashiego w Osace. A to już widziałem na własne oczy, podobnie jak ty dyplom 8 dan twojego senseia. :? :? :? 8O
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

Między tobą a shihanem Kimura jest taka różnica że nie jesteś głównym instruktorem w dojo Brucea Lee a Kimura jest głównym nauczycielem w dojo H.Kobayashiego w Osace. A to już widziałem na własne oczy, podobnie jak ty dyplom 8 dan twojego senseia.

Nie ma dojo Bruce'e Lee, ale jest jego koncepcja. Natomiast uprawnienia tego pana z Osaki jako 'spadkobiercy' H.Kobayshiego są takie same jak moje jako 'spadkobiercy' B.L., czyli żadne, nie miejsce czyni kogoś spadkobiercą, tylko przekaz techniczny i namaszczenie przez mistrza (czy istnieje jakiś tajemny zwój H.Kobyashiego, który kogoś namaszcza :lol: , aikido jak i inne systemy podlega procesowi indywidualizacji pod kątem danego nauczyciela...) Mój przykład dotyczył porównania jego 'wiarygodności' i sugerowanej przez Ciebie 'wiarydgodności' A.Cognarda. I wyraźnie napisałem, że intresuje mnie przekaz fizyczny, a nie papierkowy. Kiedy ćwiczę na jakimś stażu, to sugeruję się przede wszystkim przekazem fizycznym technik, a nie historią 'namaszczeń' i dokonań danego mistrza, no chyba że są to dokonania ringowe... :) O tych lubię czytać (lecząc kompleksy xx letniego aikidoki :wink: ) Ciekawe czy w Twoim artykule znajdzie się zdjęcie/skan? rzeczonego dyplomu :?:

szybujący ponad podz....J_S
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
EEEEtam, jaki scan toż to by trzeba pojechać w góry do Francji. Zapytać czy wolno zrobić fotkę a potem ją opublikować. :wink: :) :) Lepiej posurfować w sieci :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024