Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polscy Mistrzowie Aikido w sieci


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
:D :) :lol: :-)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

Yes Ser! Nazwisko stopień / aikikai/Ueshiba
co do miast to by dało się zrobić, poproszę zarząd o przysłanie


Eeee, taki sposób to do bani. Patrząc na tą listę. Wolałbym wiedzieć u kogo zdawała dana osoba.
  • 0

budo_usagi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:'znienacka'

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
:-) garry!! :-)
:) :) co ty pleciesz przeciez dostajesz stopien od samego Ueshiby :) :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

:-) garry!! :-)
:) :) co ty pleciesz przeciez dostajesz stopien od samego Ueshiby :) :)


Garry nie dostaje od samego Ueshiby, szczerze mówiąc nie wiem od kogo dostaje :? . Ale w aikikaju wszyscy danowcy mają osobisty podpis Ueshiby.
Nikomu to nie przeszkadza. :roll:

  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

Zarzeczna Sylwia 3 DAN, Kazała Krzysztof 1 DAN, Kuczyńska Alicja 1 DAN


PUA - G. Savegnago, J. Wysocki
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

:-) garry!! :-)
:) :) co ty pleciesz przeciez dostajesz stopien od samego Ueshiby :) :)


Garry nie dostaje od samego Ueshiby, szczerze mówiąc nie wiem od kogo dostaje :? . Ale w aikikaju wszyscy danowcy mają osobisty podpis Ueshiby.
Nikomu to nie przeszkadza. :roll:

Nie umniejszajmy roli egzaminatorów w nadawaniu stopni. Czy to nie jest tak, że Doshu wystawia papiery na podstawie rekomendacji od egzaminatora? To egzaminator nadaje stopień, a to że szef organizacji się wystawia papierki, to zupełnie inna sprawa.

Na aikikaiowym dyplomie i w legitce są oczywiście pieczątki Doshu. Niemniej w legitce na stronie ze stopniami można znaleźć pole Egzaminator.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

:-) garry!! :-)
:) :) co ty pleciesz przeciez dostajesz stopien od samego Ueshiby :) :)


Garry nie dostaje od samego Ueshiby, szczerze mówiąc nie wiem od kogo dostaje :? . Ale w aikikaju wszyscy danowcy mają osobisty podpis Ueshiby.
Nikomu to nie przeszkadza. :roll:

Wszelkie stopnie mistrzowskie Kokusai Aikido Kenshukai Kobayashi Hirkazu Ha nadawane są przez Shihan A. Cognard. :D
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

:-) garry!! :-)
:) :) co ty pleciesz przeciez dostajesz stopien od samego Ueshiby :) :)


Garry nie dostaje od samego Ueshiby, szczerze mówiąc nie wiem od kogo dostaje :? . Ale w aikikaju wszyscy danowcy mają osobisty podpis Ueshiby.
Nikomu to nie przeszkadza. :roll:

Wszelkie stopnie mistrzowskie Kokusai Aikido Kenshukai Kobayashi Hirkazu Ha nadawane są przez Shihan A. Cognard. :D


Rozumiem, czyli Garry ma stopień od shihana Cognarda, shihan Congnard o ile pamiętam ma 6dan od H.Kobayashiego, Kobayashi miał 8 dan od Ueshiby no i jesteśmy w domu.
Tak na marginesie to od kogo teraz shihan Cognard dostanie 7 dana? :roll: :roll: :roll:

  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
Droga Redakcjo, nie wiem skąd masz takie wiadomości ale mylisz się i to baaaaaardzo. Osobiście widziałem dokumenty nadania 8 dan przez shihana Hirokazu Kobayashiego. Jeżeli nie wierzysz jedź i sprawdź naocznie. Wiszą one w nowo otwrtym dojo organizacji Bourg - Argental.
A skoro już mówisz o nadawaniu stopni to taki mały paradoks. Jeżeli umierający mistrz ma 10 dan i nie może nadać następcy tego stopnia, to jego następca ma 9 dan. Przyjmijmy, że sytuacja się powtarza i kolejny spadkobierca ma już 8 dan itd. itd.
Wg. tego co szanowna redakcja sugeruje to tak właśnie są nadawane stopnie w jego organizacji :) :) :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

Droga Redakcjo, nie wiem skąd masz takie wiadomości ale mylisz się i to baaaaaardzo. Osobiście widziałem dokumenty nadania 8 dan przez shihana Hirokazu Kobayashiego. Jeżeli nie wierzysz jedź i sprawdź naocznie. Wiszą one w nowo otwrtym dojo organizacji Bourg - Argental.
:)


A to bardzo przepraszam, opierałem się tylko na tym co dowiedziałem się od japońskich uczniów H.Kobayashiego w Osace, następca H.Kobayashi w jego dojo(na kimonach mają charakterystyczne czerwone krzyże) ma 7 dan (aikikai zresztą, ale to drobiazg).
Jeśli są papiery to jako redakcja będę bardziej niż wdzięczny za skany bo szykuję dla Budojo publikację na temat uczniów H.Kobayashi w Japonii i w Europie, ale mam mało wiarygodnej dokumentacji dot. jego europejskich uczniów.
:oops: :oops: 8) :oops: :oops:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
Sugeruję szanownej Redakcji, wyjazd we wskazane miejsce albo poczekać do kwietnia kiedy to shihan A. Cognard będzie gosćił w POLSZE. Wyjazd jednakże mógłby potwierdzić to o czym wcześniej wspomniałem. Poza tym szukać u źródeł a nie w bocznych strumykach zmąconych przez zawirowania i brudy róznych prądów. :) :wink:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

A skoro już mówisz o nadawaniu stopni to taki mały paradoks. Jeżeli umierający mistrz ma 10 dan i nie może nadać następcy tego stopnia, to jego następca ma 9 dan. Przyjmijmy, że sytuacja się powtarza i kolejny spadkobierca ma już 8 dan itd. itd.
Wg. tego co szanowna redakcja sugeruje to tak właśnie są nadawane stopnie w jego organizacji :) :) :)

To jest jakaś wyimaginowana sytuacja. Trzymajmy się konkretów. W Aikido takiego problemu nigdy nie było. O-sensei nadawał dany swoim uczniom według własnego widzimisię. Sam sobie nie nadał, bo po co? Tytuł jego następców to Doshu i jest to tytuł poza hierarchią danów. Założyciel i jego spadkobiercy są poza hierarchią danów.
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

A to bardzo przepraszam, opierałem się tylko na tym co dowiedziałem się od japońskich uczniów H.Kobayashiego w Osace, następca H.Kobayashi w jego dojo(na kimonach mają charakterystyczne czerwone krzyże) ma 7 dan (aikikai zresztą, ale to drobiazg).
Jeśli są papiery to jako redakcja będę bardziej niż wdzięczny za skany bo szykuję dla Budojo publikację na temat uczniów H.Kobayashi w Japonii i w Europie, ale mam mało wiarygodnej dokumentacji dot. jego europejskich uczniów.
:oops: :oops: 8) :oops: :oops:

No widze, że się niezła zadyma szykuje :) :) :) przy tym to nasze niewinne pytanka na forum to jak pisk myszek ( o ile my z Jeżem mozemy rozmiarowo za takie uchodzić :) ) przy ryku lwa :) :lol: :P :wink: A swoją drogą to jest ciekawy temat jeno boję sie braku dziennikarskiego obiektywizmu, jako ze autora trudno uznać za niezaangażowanego badacza. No chyba że potraktuje to jako próbę przerzucenia pomostu pomiędzy tymi odmianami aikido - zwłaszcza w Polsce nieco zanagonizowanymi, choć zupełnie niepotrzebnie w mojej opinii

łabędź (szybujący ponad podziałami) :)
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

A to bardzo przepraszam, opierałem się tylko na tym co dowiedziałem się od japońskich uczniów H.Kobayashiego w Osace, następca H.Kobayashi w jego dojo(na kimonach mają charakterystyczne czerwone krzyże) ma 7 dan (aikikai zresztą, ale to drobiazg).
Jeśli są papiery to jako redakcja będę bardziej niż wdzięczny za skany bo szykuję dla Budojo publikację na temat uczniów H.Kobayashi w Japonii i w Europie, ale mam mało wiarygodnej dokumentacji dot. jego europejskich uczniów.
:oops: :oops: 8) :oops: :oops:

W poszukiwaniach na drodze budo Redakcja zbładziła na różne (od)drogi, niestety w stosowanych technikach konwersacji porusza stare i znane metody, przy czym nie odwiedziła nawet szacownego Archiwum VB, gdzie mozna znaleźc równie stare i (za)grzebane tematy :lol: :lol: :lol:
Napisz atrykuł o tym i owym, opublikuj go,..., potem być może zostaniesz zmuszony do napisania sprostowania, które ukaże się na gdzieś w środku, małym druczkiem, a i tak więkoszość będzie miała zdanie zgodne z pierwszym atrykułem. Toć to technika stara jak świat :?
A tak między nami, to kto Ci powiedział, że mistrz z Osaki jest następcą Kobayashiego, on sam :rofl: :rofl: :rofl:
Niniejszym oświadczam, że jestem nastepcą Bruca Lee, on sam mi on tym powiedział :)
I w ten sposób porównując oba oświadczenia, wybieram oświadczenie tego mistrza, pod ktorego okiem (czasami) ćwiczę i którego przekaz techniczny mam okazję poczuć na swojej skórze. Nawet nie muszę patrzeć na ten dyplom (prawdziwy czy nie :?: :D ) na ścianie w dojo Bourg Argental...Jak to mówi Szczepan, wybieram przekaz mistrz-uczeń :wink:
A tak zupełnie na poważnie, to Droga Redakcja może się zastosować do rady Wingmana, a wg mnie poczytać Archiwum.

J_S, który woli (podobnie jak Łabędź) szybować ponad podziałami 8)

PS. Szanownego Łabędzia proszę o nieściganie mojej osoby z powodu bezprawnego użycia jego słów :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

J_S, który woli (podobnie jak Łabędź) szybować ponad podziałami 8)

PS. Szanownego Łabędzia proszę o nieściganie mojej osoby z powodu bezprawnego użycia jego słów :wink:

Alez Drogi JS, w żadnym wypadku nie zamierzam Cie scigac, wręcz przeciwnie, czuje sie wyróżniony, no i rosnie mi wskaźnik cytowań :) :) :) . Pozdrawiam
Łabedź ( dumnie wypinający piers z powodu cytowań)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
No i w sumie nie wiem jakie podpisy dać. Choć bardziej by pasowało zostawic tak jak jest. Tak wiadomo kto egzaminował.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
Oczywiście, że zasadnym wydaje się zostawić podpisy tak jak istnieją obecnie. Wypisywanie, że podpisuje Ueshiba spowoduje, że lista sprowadzi się tylko do wymienienia nazwisk danowców, podanie egzaminatora [pkazuje kierunek w jakim dany człowiek chce się rozwijać(przynajmniej tak powinno być :) ) .
Potraktujmy nazwisko Ueshiby raczej jako symbol np. tradycji, a nie jako czlowieka od robienia egzaminów.
Zawsze mówie , że moje dwa pierwsze egzaminy były u Yokoty a nie u Ueshiby.

Pancer (zdziwiony pomysłem)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
Nie dziw sie Szanowny Pancerze, Redakcja nie takie numery ostatnio odstawia :lol:
OCzywiscie ludzie zdaja u kogo moga(w sensie ze im jest obojetna osoba egzaminujaca). Moze 1 procent sie interesuje o kogo by chciala zdawac. Reszta i tak wie lepiej jak ma cwiczyc aikido :wink:

Chyba lepiej niech zostanie jak jest.Przynajmniej wiadomo kto u kogo stawal.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci
Mi sie wydaje ze redakcja dla tego tak nalega, bo z tego co kiedys tez tu było dyskutowane, w PFA egzaminuje teraz komisja ;)

Co do mojej osoby, nie jestem posiadaczem stopnia mistrzowskiego. Aczkolwiek prosze tak sie mnie nie czepiać, bo stopień m.in. również w PFA posiadam :)
  • 0

budo_andrzej-abc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polscy Mistrzowie Aikido w sieci

Kto nie wie, kto wie a kto chce się dowiedzieć:



Czy istnieje szansa, aby umieścić jeszcze jedną "tabelkę", w której informacje będą posortowane nie tylko alfabetycznie ale i wg. stopni
(tzn. jako pierwsze kryterium sortowania przyjąć stopień, a nazwisko jako kolejne) ?


Andrzej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024