Skocz do zawartości


Zdjęcie

Typ ostrza w twoim EDC to:


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Typ ostrza w twoim EDC to:
Pytam z ciekawości, jeśli możecie, to napiszcie, czym kierowaliście się przy wyborze noża z takim typem ostrza. Za wszelką inicjatywę - wielkie dzięki :wink:
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Przez chwile zdebialem: 100% wynikow to drop point. Po chwili uswiadomilem sobie, ze jestem pierwszym i jedynym (na razie), ktory wypelnil ankiete.
Dlaczego drop point? Przypadek. Po prostu TSEK ma takie ostrze. Swoja droga to chyba taki ksztalt jest najbardziej uzytkowy a najmniej zabojczy.
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
w takim razie - ja byłem drugi :D

oddałem głos na spear point, a dlaczego? - bo Ares to ma :)
a Ares bardzo mi się spodobał i raczej chodzi tutaj o estetykę niż o wartości użytkowe :wink: 8)
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
dla uzupełnienia:
oczywiście w żadnym stopniu nie umniejszam własniściom użytkowym BM Aresowi. Ten nóż tnie zabójczo :twisted:
Jest to mój pierwszy porządny nóż i przy wyborze nie mogąc opierać się na swoich doświadczeniach praktycznych wybierałem kierując się ogólnym wyglądem noża- na tyle na ile pozwoliły mi na to zdjęcia w internecie :roll: :D
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Co ciekawe zaznaczyłem tanto (CQC7)- teoretycznie trudne ostrze jako EDC - jednak po nabraniu wprawy :D i opanowaniu chisel'ka :wink: tnie całkiem nieźle...
Miłych Świąt BN!
  • 0

budo_bullitt
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Wybrałem Recurve gdyż w "biurowym" użytkowaniu sporadycznie zdarza mi się cokolwiek przebijać. Główne zadanie to cięcie - papieru, kopert, opasek na kartonach, opasek samozaciskowych, bagietek, cytryn etc. Zaś ten typ ostrza robi to wyśmienicie i bardziej mi odpowiada niż np. Spear Point. Oczywiście, na użyteczność noża wpływa nie tylko kształt ostrza - znajomy ma pięknego Aresa z limitowanej serii i... tylko pozazdrościć :D Ja mam Recurve w Cuda EDC. Klinga jest bardzo dobra lecz gorzej już z mocowaniem :( - ale o tym później.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Witaj Człowieku Od Noża z Łodzi! Wszystkiego dobrego i do, mam nadzieję, zobaczenia na jakimś maniackim spotkanku... :)
A ja noszę LCC..... :)

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Ja wskazałem na tanto i to czywiście nie dlatego, że to "idealny EDC".
Tanto na EDC z pewnością się nie nadaje, ale cóż - uwielbiam swojego Razorbacka :D
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
a ja lubie tego no ... taki zeby był szpiczasty :twisted: :twisted: :twisted:

jak zwykle co najmniej połowy nie znam:(

kooniu
  • 0

budo_bodo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 257 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Przylesie Wielkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
recurve w wersji heavy duty edc - a tak w skrocie t o noz z the hunted - ale ja przez pol roku bylem "w terenie"
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:

oddałem głos na spear point, a dlaczego? - bo Ares to ma :)

Wielu by polemizowało... czy Ares to spear- czy droppoint. BM350, Dark Star, Blue Star, Sentinel - to klasyczne spearpointy Benchmadea. Ale Ares... czy ja wiem?
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Ja stawiam na recurve bo sie czymś takim zajebiście kroi :) i wygląda jak dla mnie też zajebiście :) :)

Lubię również recurve w wersji combo, jak zęby są zaraz pod brzuchem tak jak w moim BM 750. Takie rozwiązanie pozwala na kontrolowane używanie ząbków...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
No ta ja bede oryginalny ;)

Zaznaczone drop point, bo moj edc to bm43 bowie. Uwielbiam ten noz bo ma idealny stosunek wagi ostrza do rekojesci, jest swietnie wykonany i tnie jak choera, o czym przekonala sie niedawno moja - zaklejona plastrami do dzis - prawa reka :)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
zakreslam clip pointa bo targam ze soba Spyderco Endura jako EDC...
8)
  • 0

budo_conrad
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Tanto i jeszcze raz tanto :D i co z tego ze sie podobno nie nadaja moj halo 3 jakos sie sprawdza w kazdej sytuacji :twisted:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Jesli chodzi o "urode" to lubie dwusieczne i tantowate. "Uzytkowosc" noszonego noza... nie ma dla mnie absolutnie zadnego znaczenia. Bo jesli chodzi o uzywanie - to koperty rozdzieram, owoce cytrusowe obieram palcami, jablek nie dziele na cwiartki, kanapek nie robie wcale etc.
Aktualnie mam nieustajacy dylemat (chce kupic sobie cos nowego, mysle o dwoch kosach) i obydwa to sa... tantowate.... MOD Razorback i Hallo 3. Wciaz sie nie moge zdecydowac... Pierwszego mialem w rece (zbyt krotko) drugiego nie mialem... Znam tylko z opowiesci. Jak dotychczas monolity (oprocz LaGrife) do stalego, codziennego noszenia nie wzbudzaly mojego entuzjazmu. Stad moje dylematy - obawiam sie, ze i MOD Razorback, tez go nie wzbudzi.
Musze sie w koncu wybrac do PiteraM. On zdaje sie ma obydwa te modele.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Ciekawe, ze tylko ja, puki co, zaglosowalem na Warncliff. Z tego co wiem, kilka innych BearClaw'ow, La Griffe'ow i innych Smith & Wesson'ow na forum by sie znalazlo...
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Jak ktoś nie jest pewien to zobaczcie na knife glossary na stronie Pitera [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Myślicie, że skąd wziąłem te magiczne zaklęcia w stylu "Warncliff" :)
P.S no zaznaczać, zaznaczać, im więcej osób weźmie udział, tym ankieta bedzie bardziej wiarygodna. Jak już będzie dużo odpowiedzi, to powiem o co mi tak na prawdę chodzi :wink:
  • 0

budo_maciek.p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 33 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:
Drop point bo ... na razie innego lepszego niż mój AFCK nie mam :-) Jednak narzekać nie moge, sprawdza się przy lekkich pracach nieżle.
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Typ ostrza w twoim EDC to:

Wielu by polemizowało... czy Ares to spear- czy droppoint. BM350, Dark Star, Blue Star, Sentinel - to klasyczne spearpointy Benchmadea. Ale Ares... czy ja wiem?


no nie mi rozwiewać takie dylematy/wątpliwości :?
wokoło mówią spear point to ja też tak mówię :)

a kto mówi? np: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - to chyba coś znajomego, co PiterM :wink: :roll:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024