Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejny artykul


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_squpek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Tak panie moderatorze ... rozumiem, że tylko grupa nielicznych (wtajemniczonych :wink: ) może, ba - ma prawo do dyskusji na temat capo. OK to jest twoje zdanie.
A tak wogóle to chodzi mi oto, że niektórzy z nas nie potrafią spojrzeć na capoeirę obiektywnie, nie potrafią znieść żadnego krytycznego lub nawet innego spojrzenia na nią ( i w tym kontekście użyłem słowa "neofita").
Po prostu uważam, że trza mieć dystansa ... .
W związku, że niektórzy tego dystansa nie mają jest to moje ostatnie zdanie w tej dyskusji, bo z emocjami trudno dyskutować.

Dziękuję za uwagę. :)
  • 0

budo_m4ci3k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sokółka, Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
kazdy wie, ze artykul jest co najmniej niekompetentny...ale coz :) czytalem z usmiechem na ustach.

ten kawalek byl najlepszy :
Gracze wyglądają podobnie: na bosaka, radośni, wyluzowani. Kilkadziesiąt osób, ramię przy ramieniu, klaszcze, śpiewa, przytupuje. Coraz szybciej i głośniej. Do środka koła wskakuje chłopak i dziewczyna: robią salta, uniki, wykopy nogami. Nie wiadomo: walka to czy flirt.
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Ileż to już razy w kontaktach z płcią "nie-zawsze-piekną" musiałem stosować uniki a w ostateczności nawet i wymachy nogami :wink: :wink: :wink: :) :) :)
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul

Tak panie moderatorze ... rozumiem, że tylko grupa nielicznych (wtajemniczonych :wink: ) może, ba - ma prawo do dyskusji na temat capo. OK to jest twoje zdanie.


Dyskusja na tematy Capo to jedno. Tu dyskutujemy i się nikt nie czepia. Od początku piszę w kontekście wypowiadania się początkujących na łamach gazet i w telewizji. Aż tak ciężko to zauważyć?


A tak wogóle to chodzi mi oto, że niektórzy z nas nie potrafią spojrzeć na capoeirę obiektywnie, nie potrafią znieść żadnego krytycznego lub nawet innego spojrzenia na nią ( i w tym kontekście użyłem słowa "neofita").
Po prostu uważam, że trza mieć dystansa ... .


Czym dla Ciebie jest obiektywne spojrzenie na Capo? Przymykaniem oka na każdego idiote, który chce pomachać do kolegów z podwórka zza obiektywu kamery, przy okazji nazywając siebie "Kapułejra"? To ma być "trzymanie dystansu"? A to sobie go trzymaj, zdystansuj się najlepiej do Capo tak, żeby już do niej nie móc wrócić, sooorka :/
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Jeju o wszystko klutnie, a dajcie spokoj artykuly jakie sa chyba kazdy widzi, ale zeby od razu złosliwie komentowac i klucic sie - to juz przesada :roll:
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Uirapuru: mówisz, że do nauczania nie powinien brać się każdy... ok. z tym się zgodzę.

z drugiej strony...
co zrobić z grupą zapaleńców których nie ma kto uczyć? gdzie szukać dobrego nauczyciela? co zrobić, jeżeli do najbliższego miejsca, gdzie można sensownie trenować jest 3~4 godziny jazdy w jedną stronę?

capoeira wciąga... a trenować nie ma u kogo :cry:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul

z drugiej strony...
co zrobić z grupą zapaleńców których nie ma kto uczyć? gdzie szukać dobrego nauczyciela? co zrobić, jeżeli do najbliższego miejsca, gdzie można sensownie trenować jest 3~4 godziny jazdy w jedną stronę?

capoeira wciąga... a trenować nie ma u kogo :cry:


Nie rozumiem dlaczego tak mieszacie sytuacje. Grupka zapaleńców którzy ćwiczą sami na salce która maja wynajęta (zrzucają się albo za free) to jedno - nikt nie powinien się czepiac, bo tak zaczynalo 90% capoeiristów w Polsce. Sam chętnie bym pochodził jeszcze na taką salkę samemu poskakać gdyby był czas i salka.
Inna sprawa, jeśli z takiej grupki zapaleńców wyjdzie zapaleniec przedsiębiorca i zrobi plakaty Capoeira, porozwiesza po mieście i bedzie sciagal kase dla siebie, nazywal to co robi Capoeira i słowem robił siarę.
Co innego jeszcze gdy ta sama grupa zapaleńców (ot chocby i bez zapalenca przedsiebiorcy) zabrala sie za organizowanie pokazow :/ noo sorry... i jeszcze mowic, ze uprawiamy capoeira i to jest to !

szkoda słow...
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Przepraszam jeśli trochę namieszałem - chodzi mi o to, że jeśli ktoś kto trochę zna capo dołącza do takiej grupki zapaleńców (niewiele umiejących jak na razie :) ) to automatycznie zaczyna dzielić się swoją wiedzą (...chyba że zadziera nosa) - teoretycznie uczyć nie powinien, nie ma do tego opdpowiedniej wiedzy, ale jeśli nie ma innego źródła...
Jeśli zaś dany osobnik zadziera nosa - nie zostanie zaakceptowany. Co najwyżej będzie otoczony przez przydupasów bałwochwalczo patrzących na to co robi.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul

Przepraszam jeśli trochę namieszałem - chodzi mi o to, że jeśli ktoś kto trochę zna capo dołącza do takiej grupki zapaleńców (niewiele umiejących jak na razie :) ) to automatycznie zaczyna dzielić się swoją wiedzą (...chyba że zadziera nosa) - teoretycznie uczyć nie powinien, nie ma do tego opdpowiedniej wiedzy, ale jeśli nie ma innego źródła...


Dżizzz, a na zwyklym treningu? Przeciez jak jest np. przerwa albo czas wolny, to każdy sie uczy od siebie nawzajem, przeciez to normalne. Za nauke capoeira mam na mysli organizowanie wlasnych zajec, ktore prowadzi od poczatku do konca jedna osoba.
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Blah artykul moze byc z reszta jeden z lepiej napisanych z tych co czytalem ...

I nie oszukujmy sie nigdy nie bedizemy mieli w szmatlawcach codziennych jakis super artykulow o capo ... To ma sie sprzedac, a nie spodobac kilku osobom wrazliwym na punkcie kazdego przeklamania ...

Jezeli chcecie artykulow gdize beda sie wypowiadac tylko mestre i instruktorzy zalozcie gazete i ja drukujcie ... Wtedy bedziecie mieli super artykuly z samymi faktami, a jezeli lubicie ponarzekac na to ze jest tandeta w polsce i ponaskakiwac na inne grupy to nic nie stoji na przeszkodzie ...

Wiem o co chodzi kashoobowi z tym, ze nie kazdy powinien sie brac za trenowanie capo, lecz wiem (i nie tylko ja) tez jakie ma nastawienie do coponiektorych grup w polsce (albo do jednostek w tych grupach) i takie wypowiedzi bez sprecyzowania moga prowadzic do klutni tak jak w tym wypadku ...

No offense.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_j-sun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Serio jakbym zobaczył taki Artykuł za nim zaczałem trenowac capoeira to na Bank bym sie nie zapisał... jednym słowem mozna to tak podkreslic KObiety jesli chcecie poderwac Faceta wpadnijcie na trening do Grupo Magia ,wejdzcie do Roda z jakims kolesiem zacznijcie robic energiczne kopniecia przed nosem napewno go zauroczycie tylo pamietajcie uzyjcie swojego czaru i wdzieku przy tym :) :) aaaaaaaaaaaaaaaa co za padaka
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul

Serio jakbym zobaczył taki Artykuł za nim zaczałem trenowac capoeira to na Bank (...) wpadnijcie na trening do Grupo Magia(...) co za padaka

I ty to wyczytałeś w tym artykule :?: :?:
Staaaaary naprawdę masz talent 8O do czytania między wierszami.
Tym bardziej, że jako osoba, która nie zaczęła ćwiczyć, wiedziałbyś, że tu chodzi o GM mimo, że tam słowa o tym nie ma. ;)

Zgadzam się z Gubrinem, bo wiadomo, że czytając artykuły w prasie ogólniej, trzeba czytając brać poprawkę na to, że autor nie trenuje wcale capoeiry i styka się z nią tylko na potrzeby napisania artykułu.
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
No tak Seroslav,ale w artykule wypowiada sie Adam Faba,szef waszej grupy na cala Polske.Droga dedukcji mozna dojsc do wniosku,ze mowa w artykule o Grupo Magia.Mimo,ze nie jest to napisane jednoznacznie w artykule. :wink:
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Witam.

Piaba no to ciekawe czyli wedlug ciebie gdy ktos zapyta jakiegos mestre o capoeire to on zawsze opowiada o swojej grupie tak ? A moze jednak opowiada o tym jak on postrzega capoeire ? Czym ona jest dla niego ? Ludzie bez przesady takie dedukowanie to dla filozofow jezeli nie ma napisane wprost, ze jest to art o GM to poco doszukiwac sie ukrytych znaczen ?

Pozdrawiam.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul

Serio jakbym zobaczył taki Artykuł za nim zaczałem trenowac capoeira to na Bank (...) wpadnijcie na trening do Grupo Magia(...) co za padaka

sprytna manipulacja ;] pomyslcie sobie teraz ze dziady z super ekspresu do kawy tez tak kombinuja :)
  • 0

budo_j-sun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
I ty to wyczytałeś w tym artykule :?: :?:
Staaaaary naprawdę masz talent 8O do czytania między wierszami.


Pewnie ,ze Wyczytałem i to wcale nie miedzy wierszami . No ale wspominajac o Ludziach ktorzy jaraja Jointy i Pija wodeczke wychodzi na to ,ze to nie Capoeira tylko Kółko Anonimowych Alkoholików(KAA)a moze GM?? ,raczej pozytywnej reklamy ten artykuł nie zrobił , powinniscie sie postarac o cos takiego jak autoryzacja tekstu hmm a moze to wlasnie zrobiliscie i sie z tym w Pełni zgodziliscie ,zeby cos takiego puscic w Polske ...

Co takiego jest w capoeirze, że przeniesiona z Brazylii do Polski przyciąga tylu ludzi? - pytam Adama Faby.

Nie zastanawia się długo: EKMM jak zwykle z reszta Adas sie dlugo nie zastanawia hehhehe

goliatus czy manipulacja nie jest piekna :D
  • 0

budo_$ero$lav
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 545 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:od 2000 nosiciel wirusa capo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul

powinniscie sie postarac o cos takiego jak autoryzacja

To co powinniśmy to nie twoja sprawa. :twisted: Tym bardziej się nie mądrz, jak nie rozumiesz co czytasz. 8) Jeśli chcesz to dam ci tel. do psychoterapeuty to wyleczy twoje kompleksy. ;)

jak zwykle z reszta Adas sie dlugo nie zastanawia hehhehe

To o niczym nie świadczy, bo niektórzy choćby się zastanawiali nie wiem ile to i tak napiszą bzdury. :D [aluzja]

A co do tego co ludzie piją czy palą to póki nie przychodzą w stanie wskazującym na spożycie na trening to jest to ich sprawa. Nie sądzisz?
Nikt nikomu nie będzie do szklanki zaglądał.

Korzystaj częściej z trzeciej opcji (patrz pod kreskę) :) :wink:
Salve!
  • 0

budo_j-sun
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ADG Olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul

To co powinniśmy to nie twoja sprawa.


Pewnie, lepiej dalej szerzyc chałture i mowic ,ze to Polska capoeira ja sie pod tym raczej nie podpisze i na szczescie nie musze bo jestem przy zdrowych zmysałch, no ale ty sie ciesz masz sławnego psychiatre czyli Adama Fabe :) ....
PEACE
  • 0

budo_sorriso
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Janeiro

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
Ja nie czytałem dokładnie artykułu, ale chciałbym powiedzieć kilka słów na jego temat :) . Myślę, że koledzy mylnie interpretują ten artykuł tutaj. Jest to artykuł humorystyczny, napisany z przymrużeniem oka i z optymizmem, i jest to optymizm z pokryciem. A koledzy tutaj zaczynają toczyć międzygrupowe spory :roll: Myślę, że to nie ma najmniejszego sensu i jest off topic.

Swoją drogą ciekawe, skąd :wink: ludzie z Trójmiasta i Olsztyna czerpią informacje o Instr. Sem Memoria. Mnie też interesuje ta osoba, ale za cholerę nie mogę znaleźć o niej żadnych wiarygodnych informacji.

Pozdrawiam
Axé !
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Kolejny artykul
prawda jest taka ze zawsze byly spory miedzy grupami a ten art. jest tylko kolejnym 'dobrym' dowodem na przyczepienie sie do 'konkurencji'.takich i jeszcze gorszych art. bylo juz mase i nadal beda pokazywaly sie w gazetach ale nikt nie wplynie na tresc.[/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024