Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pare pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Pare pytań
Jako laik w sprawach capoeiry mam pare pytani:
1. czy ćwiczycie na packach, workach, tarczach?
2. czy macie sparingi?
3. czy są zawody w capo, a jeśli tak jak wyglądają?
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
Ad.1. TAK
Ad.2. Tak, na wyższym poziomie zaawansowania tzw. Jogo Duro można porównać do sparingów
Ad.3 Poszukaj tematu o mistrzostwach świata w capoeira, tam opisałem jak wszystko wygląda. Ale jedyną grupą, która organizuje takie zawody jest ABADA Capoeira.
  • 0

budo_middle finger
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
Dzięki :-)
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań

Ale jedyną grupą, która organizuje takie zawody jest ABADA Capoeira.

eeee, nieprawda.

w lipcu w portugalii odbyly sie zawody organizowane przez grupe muzenza, przy czym w odroznieniu od abady bylo tam rowniez jogo duro jako konkurencja.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
1. owszem ale zależy to od grupy u nas zostało to wprowadzone stosunkowo niedawno (w tym roku)
2. to nie jest taki typowy sparing ale jest full kontakt i z regóły kończy sie na ziemi
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
Mam takie pytanie ale calkiem serio. Slyszalem ze w Capo tez sa egzaminy. Jak taki egzamin wyglada ? Ile technik jest na dany stopien? Czy wymagana jest tez umiejetnosc gry na instrumentach i spiew ?
Pytam zupelnie powaznie i bylbym wdzieczny jesli nawet ktos nie dazy mnie wielka sympatia o konkretna odpowiedz.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
w beribazu sa egzaminy na kazdy stopien (uczniowski)

na pierwszy nalezy wykonac tylko podstawowe techniki (ginga, podstawowe uniki i kopniecia) + gra w roda

na kolejny dochodza trudniejsze techniki, laczenie technik (kombinacje), podstawowa gra na instrumentach.

nastepnie kolejne techniki i kombinacje, gra na instrumentach ze spiewaniem, cwiczenia w parach (podciecia, obalenia, itp.)

itd.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
dzieki za odpowiedz. Wyglada na to ze podobnie jak w innych sztukach walki droga do mistrzostwa i wysokiego stopnia latwa nie jest.
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
jeszcze dodam od siebie, ze w beribazu istotnym czynnikiem przy otrzymywaniu kolejnych stopni jest zaangazowanie na treningach.
capo jako wzglednie trudne fizycznie oraz dajace duza swobode w wykonywaniu technik (kreatywnosc, improwizacja i spontanicznosc - wiadomo, ze sa zasady techniczne, ktorych nalezy przestrzegac ale w beribazu jest zasada, ze ile osob tyle styli gry - kazdy ma swoj, nie stara sie kopiowac ruchow innej osoby) ciezko jest oceniac jednakowa miara. wiadomo, ze sa osoby bardzo utaletnowane ogolnorozwojowo badz z wczesniejszym przygotowanie i im o wiele latwiej przychodzi przyswajanie technik. dlatego tez w ogolnej ocenie ucznia brana jest nie tylko technika, spiew i muzyka ale caloksztalt zaangazowania w treningi i dzialalnosc grupy.
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
to wszystko zależy od grupy w Magia na 1* wystarczy wejsć do roda z mestre i nie dać się zabić :wink: ale np. na żółty sznur trzeba już zaprezentowac przed wszystkimi sekwencje mestre bimby i pokazać że się umie grac i śpiewać :D
  • 0

budo_szejp
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
a jeśl ktoś nie umie śpiewać?
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
Wlasnie - co wtedy? Ja nie umiem grac a spiewac to juz tym bardziej. Czy oceniana jest sama dobra wola zaspiewania i przylozenie sie do tego, zeby jakos wyszlo, czy tez faktyczny efekt? Z moim talentem wokalnym gdybym stanal na ulicy z kapeluszem i zacal spiewac, to by mi ludzie placili byle tylko bym sie jak najszybciej zamknal. :wink:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań

a jeśl ktoś nie umie śpiewać?

Duza wiekszosc ludzi chodzących na capo wczesniej nie miala pojęcia o spiewie, nie jest takie wazne jak ktos spiewa, wazne aby głośno spiewal i znal slowa piosenek. :-)
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań

Wlasnie - co wtedy? Ja nie umiem grac a spiewac to juz tym bardziej. Czy oceniana jest sama dobra wola zaspiewania i przylozenie sie do tego, zeby jakos wyszlo, czy tez faktyczny efekt? Z moim talentem wokalnym gdybym stanal na ulicy z kapeluszem i zacal spiewac, to by mi ludzie placili byle tylko bym sie jak najszybciej zamknal. :wink:

Licza sie checi, znanie tekstu i glosnosc. Niekoniecznie jakosc i talent ;]
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
Glosnosc a jakosc niekoniecznie? ;/ Ciekawie musi byc w takiej roda, gdzie ludzie spiewaja glosno i niekoniecznie jakosciowo.

if Jakosc >= Przecietna then
Glosnosc = MAX
else
begin
Glosnosc = CICHUTENKO
Mode = SLUCHANIE;
end;

:idea:
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
Tez nigdy nie mialem glosu do spiewania a tymbardziej sluchu muzycznego, ale wydaje mi sie ze nie sek w glosnym czy cichym, ladnym czy brzydkim spiewaniu - nalezy sie uczyc spiewac poprawnie. Duzo sluchac, spiewac "w swojej skali", nagrywac sie i poprawiac... Nie spiewac jak w operowej arii, tylko starac sie poprawnie zaspiewac z zachowaniem rytmu, melodii i tekstu ;)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
Moze sie myle ale czy chodzi mniej wiecej o to ze podczas spiewu nalezy zachowac okreslony rytm aby w ten sposob rytmicznie wykonywac dane techniki ? Znaczy moze tresc byc mniej wazna i jakosc spiewu ale wazny jest rytm ? Moze sie myle ale tak mi na to wychodzi ze to jest wazne.
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań
Wg. mnie należy raczej w miarę dokładnie wymawiac odpowiednie wyrazy przechodzące nastepnie w wersy, ukladające sie tym samym w piosenkę.
Dopiero na drugim miejscu liczy sie jakość dźwieku z się wydawanego.
Poza tym z cudzego doświadczenia wiem, że spiewu mozna sie nauczyć po prostu starając sie spiewac jak najlepiej (a przede wszystkim- coraz lepiej, co przychodzi z czasem, ale przychodzi:).
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań

Moze sie myle ale czy chodzi mniej wiecej o to ze podczas spiewu nalezy zachowac okreslony rytm aby w ten sposob rytmicznie wykonywac dane techniki ?


Nie spajk, rytm spiewania nie jest bezposrednio związany z "rytmem" wykonywania technnik, ktorych z reszta nikt "do rytmu" nie wykonuje...
  • 0

budo_oreliusz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga Północ i trzy czwarte

Napisano Ponad rok temu

Re: Pare pytań

... technnik, ktorych z reszta nikt "do rytmu" nie wykonuje...

A chyba każdy powinien, nie?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024