Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak długo "żyje" nóż


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Jak długo "żyje" nóż
W waszej kieszeni :D
Bardzo mnie ciekawi ile czasu bawicie się swoimi nowymi zabawkami ja w maju kupiłem - pod wpływem tego forum CRKT M16-12z i już po kilku miesiącach zastąpił go KERSHAW Scalion nie to żeby CRKT się zniszczył poprostu mi się znudził i obecnie leży sobie na półce teraz planuje zakup BOA (ten speed safe :lol: :lol: ) macie to samo czy tylko ja jestem skrzywiony :)
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Zamieniłeś M16 na Scalliona ? Jakoś nie rozumiem co tobą kierowało. Te noże, jakoś ze sobą cieżko porównać czy zakwalifikować do podobnej grupy noży, no ale...
A co do ewolucji to jest normalne, co jakiś czas zmieniasz noże i to jest i musi być normalne. Większość ludzi na tym formum ma po kilka jak nie kilkanaście noży i wcale nie uważa tego za liczbę przesadzoną :) Wiem po sobie :)
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Kiedy kupiłem M16 byłem zupełnie zielony podobało mi się tanto a cena była przystępna dlatego go kupiłem jednak jako edc najzwyczajniej w świecie się nie sprawdził ciężar szlif no i to tanto dlatego wymieniłem go na Scaliona to już zupełnie inna bajka nożyk czysto użytkowy świetny do biura zwłaszcza kiedy nie ma nic do roboty można sobie poklikać :lol:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Obecnie jako EDC sluzy moj bm43, macham nim srednio godzine dziennie, do tego jak gdzies wychodze, zawsze mam go w kieszeni, kiedy klade sie spac, lezy sobie metr od lozka :)

Oj cienka jest linia miedzy hobby a fetyszem :D
  • 0

budo_black
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
To jest normalne że nowy nóż (i nie tylko) zawsze bardziej fascynuje niż
stary, jednak ja uważam że nóż ma wartość jedynie wtedy gdy się go UŻYWA, więc należy często zmieniać mieszkańca kieszeni.
To tak jak z kobietami żadnej nie można zaniedbywać bo się zezłości :twisted:


Pozdrawiam Black Toruń
  • 0

budo_adameush
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Mój żył 5 lat. Używałem go często i mocno, i jestem z niego zadowolony. Ciągle mi się podoba mimo, że się połamał. Zrobie z niego włócznie HEHE

Nie uważam, że nowy fascynuje bardziej niż stary, przynajmniej w moim przypadku nóż fascynował mnie coraz bardziej (ten kształt i w ogóle.. 8) ).

Uważam też że każdy nóż ma swoje zastosowania i jego żywotność będzie zależna od tego jakie ma spełniać zadania, a w jaki sposób jest wykożystywany. Uważam że nie ma noży wiecznych i uniwersalnych.

Pozdrawiam nożowników poklon
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
no co ty stary, na twoim miejcu nosiłbym oba :) przecież sie uzupełniają wzajemnie... no i o ile przyjemniej jak masz obie ręce czym zajać ;)
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Oba to znaczy M16 i Scaliona to razem w skrajnym przypadku miałbym przy sobie 4 noże bo od czasu do czasu szczególnie w nocy noszę jeszcze SafeKeepera 3 ColdSteela a w moim plecaku w kieszonce na stałe zagościł BeerClaw a propo nudy nie wyobrażam sobie aby kiedykolwiek znudził mi się niedźwiadek to mimo wszystkich swoich wad świetny projekt i ponadczasowa konstrukcja
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
ah, no to może fakycznie odpuść sobie :)
  • 0

budo_-wój-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 788 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
No chłopie - z nożami to jak z dziećmi - jak się pojawia nowe, wiadomo, te starsze na jakiś czas idą w odstawkę, ale KOCHASZ je wszystkie. Bo przecież nie mówimy o patologii społecznej...
:D :D :D
pzdr.
-wój-
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Taaak... To się zmienia. W mojej kieszeni codziennie był Boa przez przeszło rok, ale jak pojawił się LCC, to Boa spoczywa w szufladzie... Co prawda często wyjmowany, klikany, ostrzony (nie żeby miał okazję się stępić :) ) oliwiony...

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_foetus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Galicja

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
No chłopie - z nożami to jak z dziećmi - jak się pojawia nowe, wiadomo, te starsze na jakiś czas idą w odstawkę, ale KOCHASZ je wszystkie. Bo przecież nie mówimy o patologii społecznej...
zupelnie sie z tym zgadzam ja im mam ich wiecej tym mam po prostu wiekszy wybor to tak jak z ubraniem zmieniasz je w zaleznosci od pogody nastroju czy sytuacji :wink: a cze to jest normalne ? JASNE ZE TTAAKK :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
co za zgoda w temacie :lol: :P porównanie z dziećmi jest rewelacyjne :lol: :lol: :lol:

zakochany (we wszystkich nozach) kooniu
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
..Mam tak samo...na bieżąco nowe noże zastępują "stare" (czasem te stare maja dopiero parę miesięcy :) ) - "stare" udają się na spoczynek do skrzynkeczki, a nowe przeżywają chwile uwielbienia, pieszczoty i codziennego użytkowania

..... Jednak z nożami jest jak z muzyką, czasem płyta leży parę miesięcy na półce, po to aby znów została "odkryta" z nowym entuzjazmem i uwielbieniem.

Fajną mamy jadzdę tak wogóle :)
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Dobra ale ja swój pierwszy nóż kupiłem w maju (M16) godzinę później kupiłem Beer Claw-a a a dziś jest Grudzień i mam już 6 noży Czy aby u mnie nożocholizm nie za szybko postępuje bo kurde nie stać mnie na psychiatrę muszę sobie w tym roku kupić jeszcze BOA i szkoda mi kasy na lekaża.
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Fajnie posłuchać, jak inni mają szybszego pierdolca..... :) :):)

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
ja mam malo nozy i kupuje rzadko. jak macie problemy z szybkim kupowaniem to zrezygnujcie z przyjmowania polowy waszych dochodow. jesli jeszcze za szybko, to znow polowa. wtedy zaaadko kupicie cos nowego. :)
pozdrowienia
  • 0

budo_alew
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Czy mieliście jakieś kłopoty z Boa? Słyszałem że potrafi kruszyć się ostrze :roll: Nawet przy ostrzeniu :)
Pozdrowienia
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż
Moj Benchmade mini AFCK "zyje" w mojej kieszeni juz prawie 10 lat - codziennie! Mam tez inne noze, drozsze i "lepsze" ale zaden folder nie lezy mi tak dobrze w reku jak mini AFCK - kwestia indywidualna. Sluzy do wszystkiego (ciecie, struganie, otwieranie puszek od czasu do czasu) wyglada w miare pokojowo i nie bardzo drogo. Przeszedl juz kompletny przeglad u Benchmade'a gdzie wymienili wszystko oprocz linersow i ostrza. Na razie dla mnie idealny EDC a i poprzez dlugie noszenie noz nabiera tez pewnej wartosci emocjonalnej (przynajmniej dla mnie). Oczywiscie sa duzo lepsze foldery i mini AFCK mogl by byc na pewno lepiej zrobiony (lepsza stal, grubsze linersy, lepsze lozysko itd) ale na razie jestem wierny mini AFCK i to nie ze wzgledu na kase:)
Pozdro,
Swingline
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak długo "żyje" nóż

Moj Benchmade mini AFCK "zyje" w mojej kieszeni juz prawie 10 lat - codziennie!...
Swingline


WoW - faktycznie szmat czasu, wrzuć aktualną fotke jak wygląda po 10 latach eksploatacji :) - zazwyczaj na forum oglądamy nowe noże.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024