Skocz do zawartości


Zdjęcie

Muay - Pytanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_yoshimitsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Muay - Pytanie
Czytałem kiedyś, że dawno temu chciano zrobić z muay thai trochę mniej kontuzjogenną technikę, więc wycofano wysokie rzuty. Stąd moje pytanie, czy w muay thai są wogóle jakieś rzuty, bo widzialem raptem jedno i to takie mierne. Z góry dzięki.
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay - Pytanie
w muay thai amatorskim są podcięcia stosowane w klinczu. nie ma natomiast dźwigni, co wyraźnie odróżnia muay thai od muay boran.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay - Pytanie
Super - tylko odpowiedziałeś całkiem nie na to pytanie :)

Z tego co wiem nie ma rzutów - przynajmniej się nie trenuje... Pierwotnie jak najbardziej...
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay - Pytanie

... nie na to pytanie...

no właśnie na to, bo te podcięcia to chyba można nazwać rzutami skoro polegają na przewiezieniu przeciwnika przez własne biodro w kierunku gleby. niepotrzebnie nazwałem to błędnie podcięciem. sorcia. ale tak jakoś mi się skojarzyło.
  • 0

budo_yoshimitsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay - Pytanie
Dzięki. Rzutów kilka znalazłem niektóre nawet ciekawe... Wejdźcie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (trudny link nie?) i tam Hanuman Fad Kumpakan :D rzut za ... nogę[/img]
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay - Pytanie
to moze popatrz tam od razu za przepisami, powinno byc napisane czy/jakie rzuty sa dozwolone
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay - Pytanie
Na stronie Polskiego Zrzeszenia Muay Thai wymienione są dwa przewinienia klasyfikujące się do fauli:
...
2. Rzucenie się na przeciwnika, łamanie kręgosłupa, naumyślne przewracanie się, judo lub zapaśniczy rzut przeciwnika.
...
8. Wykonywanie nieprzepisowych chwytów i technik zapaśniczych nie będących częścią MuayThai.
...

te punkty są chyba tłumaczeniem zasad World Muay Thai Council: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gdzie możemy przeczytać:

FOULS AND STRIKES VIOLATING THE RULES:
(...) Wrestling, back or arm locks or any similar judo or wrestling hold(...)

Trochę to wszystko niedomówione moim zdaniem, bo co to znaczy "nie będących częścią MuayThai"? Jest jakiś spis wszystkich technik zaliczanych do MuayThai?
  • 0

budo_b.anderas
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay - Pytanie
no niezupełnie, jest sporo rzutów, nawet w zawodowym muay thai. różnica tylko taka że nie kontynuuje się walki na ziemi.
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Muay - Pytanie

no niezupełnie, jest sporo rzutów, nawet w zawodowym muay thai. różnica tylko taka że nie kontynuuje się walki na ziemi.

niezupełnie co?
Ja nie mówię, że w muay thai nie ma rzutów. Tylko, że czym innym jest zawodowe muay thai uprawiane w Europie Zachodniej, czy w Stanach, czym innym jest muay thai w Tajlandii, a czym innym amatorskie muay thai, którego fragment przepisów zacytowałem.
Widziałem filmy z Tajlandczykami trzepiącymi sobą o glebę aż huczało, ale nie wiem czy w amatorskim thaju, który to pretenduje do bycia dyscypliną olimpijską są rzuty dozwolone. Właśnie o to chodzi, że przepisy moim zdaniem nie uściślają tego.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024