Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening w swojej sekcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Trening w swojej sekcji
Pytanie do osób trenujacych kicka, boks, mt, itp.
Jakie elementy treningu lubicie najbardziej a jakie sprawiaja wam najwiekszy problem? Czy lubicie rozgrzewke (i jaka dokladnie), walke z cieniem, trening na worku. Co sadziecie o przydatnosci rozciagania (przed czy po technikach)?
Czy wolicie byc zmeczeni,czy raczej tego unikacie?
Czy macie jakies uwagi do prowadzacych sekcje trenerow, czy jest cos co powinni zmienic, poprwawic,czy na cos klasc wiekszy nacisk?
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
Najbardziej preferuje chyba trening na tarczach choć przy worku tez lubie popracowac. Co do rozciagania to zdecydownie podaczs rozgrzewki przed technikami by sie nie nadciagnac w trakcie ich robienia. A nacisk moim zdaniem powinien byc kładziony (nie dotyczy boksu) na płynnosc wykonywania technik recznych z noznymi na łaczenie ich i przechoedzenie z jedenj do drugiej. To tyle moim skromnym zdaniem.
dodam jeszcze ze trenuje sande i te elementy najpóźniej mi przyszły jak łączenie tehnik
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
rozciaganie przed technikami. szczegolnie noznymi.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
Moim zdaniem najbardziej pozyteczne sa sparingi(szczegolnie z lepszymi od siebie). "Czujesz" co robisz zle :) i mozesz to szybko poprawic, potem sie zastanowic, przemyslec. U mnie rozgrzewka to poprostu bieganie (cos 3-4 km) potem jakies b. lekkie rozciaganie potem technika a dopiero na samym koncu rozciaganie juz takie konkret :)

Czy wolicie byc zmeczeni,czy raczej tego unikacie?

miedzyinnymi po to przychodze na trening...zeby sie zmeczyc i wyzyc :)
  • 0

budo_dżujon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji

Czy wolicie byc zmeczeni,czy raczej tego unikacie?

miedzyinnymi po to przychodze na trening...zeby sie zmeczyc i wyzyc :)

dokladnie :)
a ja osobiscie lubie sie troche dluzej porozciagac
rozgrzewka > rozciaganie przy ktroym sie troszke odsapnie > trening wlasciwy > silowka na max'a
i mi takie cos odpowiada
  • 0

budo_kazawar wurdsten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard Szczeciński

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji

ja osobiscie lubie sie troche dluzej porozciagac


spoko dobry rozciąg nie jest zły. tylko że jak się czasem w domu rozciągam to mi ze 2 godziny zchodzi z rozgrzewką wiec na techniki nie mam już za dużo czasu.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
Ja jakoś nie lubię tarczek... Wolę worek i sparingi.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
nie lubie "jumpingu" (kolana mi wtedy trzeszcza :roll: ) i "aniolkow" :)
  • 0

budo_shadow
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Siemianowice Śląskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
Eeeee bez rozciagania to tylko sobie można krzywde zrobić, musi być jakaś dobra rozgrzewka , najpierw biegi rozciąganie nóg , rozgrzewanie łokci barków nadgarstów to wg mnie podstawa bez tego można miec tylko kontuzje i to bolesną :? takie jest moje skromne zdanie i myśle ze własciwe zdanie :)
  • 0

budo_chriser00
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 774 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
Najlepsze wory i lapy, pozatym sparinri (nie ma to jak satysfakcja jak techniki na kims wychodza) z rozciaganiem niestety u mnie kiepsko na treningu staram sie w domu ale nie zawsze sie chce
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
lubie tarcze worek, cwiczenia w parach. mniej lubie walke z cieniem. lubie tez wychosdzic z treningu padniety, ale jezeli jest to spowodowane w wiekszym stopniu przez trening niz przez rozgrzewke.
BTW sally najpierw zalozyles temat jak zalozyc sekcje, teraz co lubimy w treningach. czyzbys cos zamierzal?
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
eax, temat jak zalozyc sekcje nie byl moj, ale faktycznie zakladamy. Ja bardziej organizacja i metodyka ,doswiadczony kolega jako instruktor. Narazie czekamy na chetnych i kombinujemy sale. Sekcja narazie dla poczatkujacych ale bedziemy zalatwiac mozliwosc startowania w zawodach (kasa kasa i jeszcze raz kasa :cry: )
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
W takim razie życzę powodzenia.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
Faktycznie. ale tez dolaczyles sie do pytania 8) Powodzenia. daj znac na forum jak wam cos ruszy
  • 0

budo_pan3er
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraqf

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
Moje treningi w sekcji kika wygladaly roznie ! Jak chodzilem na wisle to na poczatek bieg 3-4 km na polu ( nie wazne czy snieg, czy deszcz, czy upal ) rowniez na polu pompki na kosciach, rozciaganie, przysiady, sprint, czsem sparingi lub tzw. walki uliczne, samoobrona ( miedzy soba ). Pozniej trening na sali: na tarczach, sparingi, brzuszki, skakanka, bieg bokserski. Czasem zamiast biegu 3-4 km. Byla silownia ! Teraz moaje treningi to: rozgrzewka na sali czyli bieg, jumping, scyzoryk, techniki nozne i reczne- uderzenia w powietrze, pompki na kosciach, przysiady ( czsem z partnerem na barkach ) brzuchy ( czasem chodzenie po brzuchu- dal zaawansowanych ), nastepnie rozciaganie, pozniej trening na worku lub tarcze a takze sparingi !
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
walki uliczne? samoobrona? co na gole rece sie naparzaliscie? to chyba kick tak do konca nie byl. a te chodzenie po brzuchu dla zaawanosowanych to :/ nic nie daje, nie boli, najwyzej babci sie pochwalisz (aha raz jak takie cos mialem ktos nie trafil mi w brzuch tylko nieco nizej to mam obiekcje teraz)
  • 0

budo_pan3er
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraqf

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
kika mam polaczonego z karate ! Walki byly na gole rece ale otwarte choc kopniecia wchodzily ostro bez zadnych ochraniaczy, w butach np. 2 kolesi mialo za zadanie obronic sie przed 5 napastnikow ! wbrew pozora ta 5 nie miala wcale takiego latwego zadania. Co do brzuszka to wiem ze nic nie daje tylko sprawdza wytrzymalosc, sile miesni brzucha ! Poza chodzeniem mielismy tez bieg po brzuchu i skok na brzuch czyli tak jak bys przyja strzala w trakie walki tylko ze ten strzal wazyl jakies 90 kg ! :D :wink:
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
bardziej boli dostac niz jak ci misiek skoczy po brzuchu (chyba ze dynamicznie jakos z przytupem :) ), a ten twoj kick to widze taki nie sportowy tylko wlasnie taki jakis mix uliczny (łokcie, kolana, lowy, grupowe sparingi), w sumie ciekawe urozmaicenie taka grupowka
  • 0

budo_pan3er
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraqf

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
sportowy, sportowy tylko wlasnie urozmaicony. Uderzenie boli bardziej bo w trakcie walki brzuch ( miesnie ) nie zawsze jest napiety a w trakcie chodzeni czy skoku brzuszek mam napiety, wszystko na miesnie idzie. :D :wink:
  • 0

budo_killler
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening w swojej sekcji
Moim zdaniem to troche przesada.... takie freestale na boisku....uuu
No lae moze byc ciekawie. To pewnie jestescie poobijanie jak na gole rece tak sie trzepiecie... jeszcze jak wiecej kolesi biegnie na was to sobie mozna wyobrazic trening. A z tym skakaniem to nie lepiej jak koles stanir przed Toba a Ty go bedziesz napierdalal non stop golymi rekami po twarzy, dopoki koles nie zemdleje :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024