Skocz do zawartości


Zdjęcie

Choy Li Fut a Choy Lee Fut


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

Trener trenerem a ludzie też powinni potrafić czytać i myśleć. Mam nadzieje i wierze w to, że to jednak jest margines.


Tak powinno być, ale są instruktorzy którzy (za przeproszeniem) "pieprzą" głupoty... na forum też jak widziałem się niektórzy wypowiadają :)

Myślę że poprostu ludzie wierzą ślepo w to co im się mówi i nie zadają sobie trudu aby to gdziekolwiek porównać... czasami wystarczy sprawdzić daty aby stwierdzić że coś się nie zgadza... i tak jak piszesz trzeba jeszcze myśleć :)
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
W ten spsób ograniczają swoje mżliwości,bo odcinają się od innych styli/odmian ignorując je. Jeżeli przyrównać to do zawodów to większą szanse ma osoba ,która interesowała się swoim prawdopodobnymi przeciwnikami i ich stylem walki niż ktoś kto miał to w nosie.


Pzdr
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Też racja, ale tutaj piszę tylko o tym samym stylu...

Mój nauczyciel powiedział mi kiedyś tak... inne style nie są dla ciebie konkurencją bo robią coś innego (nie CLF), natomiast inne szkoły CLF nie są dla ciebie konkurencją bo robią to samo (czyli CLF)...

Pewnie że łatwiej i wygodniej jest wierzyć ślepo w to co mówią inni, ale tym różnimy się od małp że używamy mózgu nie tylko w celu zdobywania jedzenia... jeżeli twoja wersja nie zgadza się z moją to nic prostrzego jak trochę podrążyć temat... znaleść kilka źródeł informacji i porównać :)
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Sorry tsailifo ale popełniasz nadużycie przyklejając złą (szowinizm uważam za zły, pod każdą postacią) opinię Choy Lee Futowi i jego instruktorom na podstawie tego co sie dzieje na forum CLF na stronie WWW. Takie forum to z definicji jest miejsce w którym może się wypowiedzieć każdy i na każdy temat, na dodatek anonimowo, więc może tam być wszystko i nie wolno tego pokazywać jako prawdziwego stanu rzeczy bo to jest zwykła manipulacja. Znam wszystkich instruktorów Choy Lee Futu w szkołach zgrupowanych wokół krakowskiej centrali i nie widziałem żadnego z nich ani na tamtym forum ani na tym, a nawet jeśli to nikt z nich nigdy by sobie publicznie nie pozwolił na jakieś złe opinie o obcych szkołach, zwłaszcza np. na treningu. A opinie oszołomów zostawmy tam gdzie ich miejsce czyli w ich oszołomskich głowach.
Tak że ostrożnie z tą krytyką bo czyta i szanuje Cię tutaj kupa ludzi i zupełnie niepotrzebnie budują sobie fałszywy obraz sytuacji.
Dwadziennie
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

Sorry tsailifo ale popełniasz nadużycie przyklejając złą (szowinizm uważam za zły, pod każdą postacią) opinię Choy Lee Futowi i jego instruktorom na podstawie tego co sie dzieje na forum CLF na stronie WWW. Takie forum to z definicji jest miejsce w którym może się wypowiedzieć każdy i na każdy temat, na dodatek anonimowo, więc może tam być wszystko i nie wolno tego pokazywać jako prawdziwego stanu rzeczy bo to jest zwykła manipulacja. Znam wszystkich instruktorów Choy Lee Futu w szkołach zgrupowanych wokół krakowskiej centrali i nie widziałem żadnego z nich ani na tamtym forum ani na tym, a nawet jeśli to nikt z nich nigdy by sobie publicznie nie pozwolił na jakieś złe opinie o obcych szkołach, zwłaszcza np. na treningu. A opinie oszołomów zostawmy tam gdzie ich miejsce czyli w ich oszołomskich głowach.
Tak że ostrożnie z tą krytyką bo czyta i szanuje Cię tutaj kupa ludzi i zupełnie niepotrzebnie budują sobie fałszywy obraz sytuacji.
Dwadziennie


Bez histerii... jakbyś poczytał to forum o którym mowa to byś znalazł wypowiedzi nie tylko Lee-futowców, ale i Li-futowców...

To ciekawe bo ja znalazłem wpisy instruktorów... no chyba że to tylko osoby pod nich się podszywające...

A jak narazie to krytykuję sytuację a nie instruktorów... chociaż uważam że oszołomstwo bierze się TEŻ dzięki temu co "wynosimy" ze szkoły w której ćwiczymy...

Nie sądzę abyś znalazł człowieka który mnie zna lub u mnie ćwiczy (ćwiczył), aby mógł powiedzieć że ja mówiłem coś złego o waszej szkole... ale jeżeli ktoś z moich uczniów sieje ferment pomiędzy szkołami to jest to również "moja" wina... bo albo go zbyt mało wyedukowałem w wiedzy na temat CLF, albo w jakis podświadomy sposób pozwoliłem mu to wszystko "źle" zrozumieć... tak czy inaczej wina leży "ZAWSZE" po stronie instruktorów... :(

To że ja i wasz Sifu żyjemy w jak najbardziej poprawnych stosunkach... nie musi oznaczać że cała reszta naszych uczniów ma takie samo podejście... bardzo łatwo rozkręcić "zadymę" w którą się później wdają inni nie zawsze wiedząc od czego się zaczeło... później idzie już jak lawina...

"Wy" macie swoje zdanie o nas... "My" swoje o was... Szkoda tylko że czasem to "oficjalne" zdanie nie pokrywa się z tym co "myślimy" o sobie nawzajem... nie mam tu na myśli Ciebie, mnie czy np Yaankie... mam na myśli WAS i NAS...

Znam osobiście bardzo wielu instruktorów Choy Lee Fut, zarówno obecnych jak i byłych i o większości mam bardzo dobre zdanie i opinie... jednak to są moje opinie... a te nie zawsze MUSZĄ się zgadzać z opiniami moich uczniów... (NIESTETY)
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
No to już samo życie jest... Czasy są takie że na ucznia bierzesz kogoś kto płaci, a nie tego kto jest tego wart, więc jak się ktoś oszołomem urodził to możesz zwyczajnie nie dać rady zrobić z niego człowieka...
Ja po prostu uważam że czasem lepiej jest przemilczeć czyjeś oszołomstwo niż je głośno piętnować bo to chcąc nie chcąc nagłaśnia oszołomskie poglądy i często rodzi tą lawinę o której mówisz. A udowadnianie wyższości jednej szkoły walki nad drugą na internetowym forum dyskusyjnym oszołomstwem być musi, bo czymże innym? :wink:
Pozdrówka,
Dwadziennie
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
:) czasami ciężko milczeć :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
To może zamiast milczeć poszukajmy jak najwięcej informacji o odmianach CLF i opiszmy je nieco na tym forum.

Mam nadzieje że CLF-towcy odwiedzający to forum do tego dołączą :)
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Może stworzymy jakieś drzewo genealogiczne pokazujące jak się rozeszeżał system, gdzie powstało rozbicie, aż do dzisiejszych mistrzów?

Co wy na to?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Samych sposobów zapisywania nazwy stylu jest cała masa... poniżej podaję kilka z nich :

# Choi Li Fut
# Choi Lai Fut
# Choy Lee Fut
# Choi Lee Fut
# Choy Lee Fat
# Choy Lay Fut
# Choy Lei Fut
# Choi Lai Foot
# Cai Li Fo
# Tsai Li Fo
# Cailifoquan

A ile jest innych... aż strach pomyślec :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

Może stworzymy jakieś drzewo genealogiczne pokazujące jak się rozeszeżał system, gdzie powstało rozbicie, aż do dzisiejszych mistrzów?

Co wy na to?


Kiedyś zrobiłem coś takiego, ale jest ich tylu że wkrótce musiałem zaprzestać dopisywania bo brakowało miejsca :)

Ale pewnie że mozemy to zrobić...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
To chyba najstarsza szkoła w USA :

Dołączona grafika
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Linia przekazu mistrza Wong Doc-Fai :

Dołączona grafika
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Tutaj przekaz wg mistrza Lee-Koon Hung (Hung Lee-Koon - zmarł w 1997 roku) i mistrza Wong Gong (Wong Ming-Sang)

Dołączona grafika
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Tutaj przekaz mistrza Ng Fu Hang (4 generacja CLF).
Ng Fu Hang jest wnukiem mistrza Chan Yiu-Chi - podobnie jak Chan Yong-Fa.

Dołączona grafika
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Jedna z odmian Choy Lay Fut

Dołączona grafika
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Linia mistrza Chan Yong-Fa

Dołączona grafika
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

Jedna z odmian Choy Lay Fut

Dołączona grafika



Ja w kwestii formalnej :-) ... Pan w górnym, lewym rogu zdjęcia, nie nazywa się Chow Loong, tylko Jow (Chow) Biu.
Pozdrawiam,
Darek
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Mnie bardziej zastanawia ten pan na samym dole :) Zamiast jak Chińczyk wygląda jak amerykański playboy...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

Mnie bardziej zastanawia ten pan na samym dole :) Zamiast jak Chińczyk wygląda jak amerykański playboy...


A dlaczego ma wyglądać jak chińczyk ??
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024