Skocz do zawartości


Zdjęcie

Choy Li Fut a Choy Lee Fut


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

Gwoli ścisłości form przybywa nie dlatego że Chen Yong Fa je wymyśla, tylko dlatego że je stopniowo upublicznia.


czy podanie informacji o tym że taka czy taka forma wogóle istnieje jest jej upublicznieniem ? ja myślałem że pokazanie lub nauczanie jej :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

Są owszem dość ścisłe wymagania egzaminacyjne (tzn. wymagania na kolejne szarfy) i z reguły przy tym na każdy następny egzamin trzeba znać jedną lub dwie nowe formy.


Kiedyś na waszej stronie były podane wymagania egzaminacyjne ale ostatnio ich nie widać... może już ich tam poprostu nie ma :(
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

No tu jest pewien ból :) Jest (trudno osiągalna) książka sifu Ciembroniewicza "Dynamiczna pięść" w której jest rozpisana forma Ping Jian Kuen (na drugi pomarańczowy), ma być też wznowienie w którym będzie ponoć też Ng Lun Ma (na pierwszy zółty). Na australijskiej stronie CLF ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) można kupić kompakt na którym jest Ng Lun Ma. No a poza tym to się zwykle zapisuje na własny użytek co się zdoła zapamiętać, bardziej uzdolnieni rysują i tak to jakoś idzie. Oficjalnych materiałów szkoleniowych praktycznie nie ma, ale już pokolenia sobie dały radę bez nich więc to nie jest konieczne. Na początku oczywiście jest najtrudniej, a potem już człowiek zaczyna rozumieć co jest po co i z czego wynika i robi się łatwiej.
2D


No z tym zawsze był problem... własna inwencja twórcza mogła jedynie pomóc... ale aby opisać sobie formę musiałbyś ją najpierw poznać :)
Nawet gdybym przysłał komuś opis podstawowych form "waszej" wersji to i tak mógłby mieć problem z ich rozszyfrowaniem, chociaż dla mnie są przejżyste... w końcu sam je spisywałem :P

Zgadzam się że można sobie poradzić przez pomocy naukowych :D tak jak większość ćwiczących dała radę :)

Książka G.Ciembroniewicza nie jest podręcznikiem szkoleniowym i jako taka nie wiele może pomóc w samej nauce... jest napewno nieoceniona jako pomoc przy jakiś nazwach czy zapomnianych technikach... nauczyć się czegokolwiek jest ciężko... no ale z książek ogólnie jest się ciężko uczyć. Samą książkę zaś polecam... warto ją mieć w swojej biblioteczce :)
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
tsailifo a co myślisz o tych VCD które są w Chinach a na bieżącej stronie Chan Yong-Fa ich nie ma? Z czego to może wynikać ( bo chyba się ich nie wstydzi??? 8O )

Pozdr
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

tsailifo a co myślisz o tych VCD które są w Chinach a na bieżącej stronie Chan Yong-Fa ich nie ma? Z czego to może wynikać ( bo chyba się ich nie wstydzi??? 8O )
Pozdr


Nie wiem czy nie ma... trzeba dobrze poszukać... napewno jest o jednej z tych płyt więc chyba i o pozostałych też jest.

Myślę że za to co jest na tej stronie jest odpowiedzialny ktoś inny a mistrz może tam wogóle nie zagląda :D
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Fakt, może nie zaglądać :? .

tsailifo kiedyś trafiłem na twojego posta o takim dziwnym manekinie ..Choy Li Fut Bamboo Forest Dummy
Jook Lum Jong
Wiesz juz coś więcej na jego temat?

Pzdr
  • 0

budo_dwadziennie
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Tsailifo: no więc Chan Yong Fa naucza tych odtajnionych form, a jakże, w ścisłym gronie skłonnym wyasygnować na to niemałą kasę. To grono jak się domyślasz nie pali się z darmowym propagowaniem ich dalej :) . Ja tam się jednak przez resztę życia zdążę nauczyć może połowę z tych powszechnie znanych, a tak w ogóle to może jakoś dam sobie radę nie znając formy z nożem do sera i gumką od majtek przeciwko dwum jeźdzcom na jednym koniu, z których jeden właśnie ma katar a drugi wolałby być gdzie indziej. No dobra, żartuję :) , formy fajne są, tak do wykonywania jak i do oglądania.
Wymagania faktycznie zniknęły ze strony, ale są takie jak były.
A te chińskie VCD to są "bootlegi" nieautoryzowane przez Chan Yong Fa, co oczywiście nie musi od razu umniejszać ich wartości, ale byłbym przynajmniej ostrożny. Jeśli się znajdzie chętny to zaryzykowałbym żeby to kupić na spółkę .
2D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
No ale jakby je dopiero teraz ujawnił że wogóle istnieją :)

A co do form różnych to poprostu CLF czesc jest dla ludzi a czesc :)

Ja ich troche znam i szczerze mówiąc nie wszystkie mi leżą... no ale cóż... mówi się trudno i ćwiczy się dalej... a idąc poćwiczyć do lasu coraz ciężej zabrać tą całą broń aby poćwiczyć :P
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
YANKEE8 : w styczniu będę w Poznaniu na seminarium to zapraszam :D
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Tak :D ,kiedy, napewno Cię odwiedze , miło będzie porozmawiać osobiście (mam nadzieje że znajdziesz chwile czasu :) )
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
10 albo 17 stycznia
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Jak możesz to wyślij mi meila gdzie i o której i czy moge tak wpaść gościnnie a nie na szkolenie :oops:

Moj mail: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

A tak wogóle to jestem Krystian Zalewski i tak się przedstawie jak Cię odwiedze ,a jak nie bedziesz wiedział kto to wtedy powiem że Yankee8 z Budo Forum :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
OK. Jak będę znał szczegóły dam znać...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Zresztą program szkolenia przewiduje głównie trening podstaw CLF + Chin-Na + ew. wprowadzenie do walk. Dla zainteresowanych forma na worek :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut

Troche wachałem się z tym pytaniem znając niechęć wzajemną adeptów obydwu odmian stylu Chen Heung-a (w zasadzie to ciekawe z czego to wynika? ), ale naprawde chciałbym się dowiedzieć jaka jest różnica pomiędzy Choy Li Fut a Choy Lee Fut ? Prośba - konkretne różnice w przekazie jeśli ktoś zna!

Pozdrawiam


Odwiedziłem dzisiaj jedną ze stron CLF i faktycznie... niechęć to mało powiedziane... wciąż te same teksty co z 10 lat temu... chociaż świat idzie naprzód... chociaż mistrzowie zdementowali już oficjalnie pewne "niedomówienia", czy też zafałszowania historii... to jak zawsze uczniowie wciąż operują faktami które już od dawna są uznane za bajki...

Dlaczego tak się dzieje ? Pewnie dlatego że jak zawsze "mój styl jest lepszy niż twój"... zwlaszcza kiedy instruktorzy tylko zaogniają te sytuacje... teksty typu - "tamta odmiana to nie jest prawdziwy CLF" - wciąż są wypowiadane przez tych "najważniejszych"... więc chyba nie ma się co dziwić ich uczniom że i im się wydaje że mają monopol na prawdę...

Szkoda że po WT/VT/WC przyszła kolej na CLF... aż żal !!!
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
A można wiedzieć co to za strona(y)? Szczerze mówiąc ja znam tylko osoby trenujące Choy Lee Fut i jakoś nikt nie traktuje Choy Li Fut jako coś innego czy gorszego, ale może tak jest tylko w u mnie? :?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Poczytaj forum na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Ja nie twierdzę że wszyscy tacy są bo tak nie jest... ale część niestety tak

p.s. a kto jest Twoim instruktorem ?
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
No tak... na forum to się niestety każdy oszołom może wypowiedzieć. Z tego co widziałem to nikt z instruktorów się tam nie wypowiadał tylko zwykli "szczekacze" niestety...

Moim instruktorem jest Artur Maciejewski.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Może i masz rację ale szczekacze swoją "wiedzę" czerpią od instruktorów niestety...
  • 0

budo_troops
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podbeskidzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Choy Li Fut a Choy Lee Fut
Trener trenerem a ludzie też powinni potrafić czytać i myśleć. Mam nadzieje i wierze w to, że to jednak jest margines.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024