Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kilka pytań niedoświadczonego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
hehe, badz tak dobry i wyjasnij mi slowo komercja :)
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
ps. czy wedlug ciebie kaluzynski i raczek kreca dobre filmy? :D
ps2. czy jezeli napisze zdanie :
osobnik a jest glupi 8O :twisted: :wink:
to co to znaczy ze jest glupi czy nie jest ? :D
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

hehe, badz tak dobry i wyjasnij mi slowo komercja :)


komercja (łc. commercium ‘handel’) ekon. działania handlowe prowadzone przede wszystkim dla zysku.

Ekhm - ale kto powiedział, że kaluzynski i raczek nie są zorientowani w robieniu filmów? Czyli dobrze - źle ocenią, a ładne - brzydkie - to bardzo względna kwestia...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Nishruu zartowałem nie mam nic do Capo.
Capoeirzysci mają za to jedną przewage- nie zawsze, ale często- mają kondycje, której brak niektórym cwiczącym KM:)
pozdrawiam. nie strzelaj fochów":)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
ehh. dobra ja zacząłem dyskusje o stronie Combata.
jest tam sobei opinia Combata, która możesz poznąc i dalej sam wyciągnąc wnioski.
i tyle.
Yak, to nie jest dział o stronie combata, a i tak chwała za to, ze jest, bo nie ma i9nnej i długo w kraju nie bedzie.
błogosławie was i odedzcie od klawiatur:)
3m sie
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
malolat zapisz sie na cos co sie bardziej uksztaltuje
wybierz albo boks
albo kick boxing
albo zapasy(ok jak chcesz to mozesz bjj-ale ja i tak uwazam ze zapasy powinny byc pierwsze)
kravka cie wypaczy
tak jak kazdyinny combat system w tak mlodym wieku
ja to nie wiem czy by mnie najpierw zabili czy do pierdla bym trafil zebym w moje lepkie raczki dosal pfs w mlodym wieku
toz to by byla masakra na osiedlowych akcjach
boks albo zapasy bym ci polecil
kravke zacznij na studiach(albo tak okolo 18stki)

nie ma najlepszego systemu
dla mnie osobiscie w kravce nie podoba sie jedno
jest mala kontrola przeciwnika(oczywiscie to wszystko zalezy od trenera)
ale po kilku kontaktach wstepnych moja milosc pozostala z jkd-pfs/savate/bjj i boksem :)
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
czegoś takiego co prawda uczą w kravce ,ale w wojkowej a nie cywilnej :roll: [/quote]

Prawda jest taka ze i w cywilnej te wszystkie techniki sa obecne i uczone. Goscie po dwoch latach treningu sa w stanie to zrobic.
  • 0

budo_hakata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
W kravce wojskowej masz dodatkowo strzelanie strategiczne, walkę bronią z bagnetem, straegie konwojowania i prowadzenia oddzialu itp.
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Co rozumiesz pod pojęciem "strzelanie strategiczne"?
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
pluton pierwszy ostrzela las, pluton drugi dojscie do rzeki... :)
przejezyczyl sie? chyba chodzilo o strzelanie obronne.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Raczej o strzelanie taktyczne.
Fakt że Krav maga związana jest z taktyką strzelecką, zarówno (taktyka strzelecka) i walka "hand to hand" jest powiązana ze sobą.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego

W kravce wojskowej masz dodatkowo strzelanie strategiczne, straegie konwojowania i prowadzenia oddzialu itp.


No ale to już z pwnością nie jest Krav Maga:
to jest raczej
-taktyka ochroniarska "vip protection"
-szkolenie strzleckie
-szkolenie taktyczne podoodziału
  • 0

budo_jamer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Nie z tej ziemi

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Stary dobry schemat... "czesc jestem poczatkujacy... co mam wybrac ? KM ? Thaja ? Bjj ? czy Kicka, a moze Capo ?" i tu nagle zaczyna sie awantura powielana w milionie postow. Sprobuj to, tamto, kazdy chce namowic do swojego, potem oczywiscie wpada Combat i afera zaczyna sie na calego, wszyscy krawaciarze klawaiatury w ruch, Combatowi puszczaja nerwy, po raz 500 - etny pisze to samo, reszta mu mowi, ze jest niereformowalny i tak w kolko. Nie nudne to juz ? Combat daj sobie juz spokoj z tymi klotniami z chlopakami z KM. Do czego to prowadzi ?
Jak pytajacy mlodzieniec, ma cosik w glowie to poczyta sobie dokladniej forum, dowie sie w ten sposob, ktore style sa uderzane, ktore chwytane, miszane, sciagnie jakies walki, z pewnoscia widzial boksera w telewizji, kicka takze, MT podejrzewam, ze tez. Jak mu sie cos spodoba to niech pojdzie na trening, zobaczy, rozrusza sie. Moze cos mu podejdzie bardziej niz inne. Jak nie tu to tam. ale musi zaczac gdzies chodzic. Co mu szkodzi ? Do roboty chyba jeszcze nie lazi, ma czas po lekcjach, niech probuje. Moze okaze sie, ze bedzie wolal uprawiac np. wioslarstwo ? Na Kravke sie chyba nie dostanie bo za mlody, a wydaje mi sie, ze krzywdy sobie chyba tam nie zrobi, ani sie tak bardzo nie "wypaczy", byle by trafil do pozadnej sekcji i dobrego instrukora z BOGATĄ przeszloscia w innych, sztukach/stylach/systemach walki. Takiego, który od początku dobrze uczy poprawnych uderzeń i kopnięć. I tyle. Ale się rozpisałem. Sorento. Pozdrawiam wszystkich.[/u]
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Combat
w swoim zakresie krytyki ma rację kpiąc nie z systemu!!! - Krav Maga, ale z formy jej reklamowania (sprzedawania), gdzie wypisuje sie różne bzdury np.; najskteczniejszy system na świecie, zabójcza broń komandosów itd. A przecież liczy się człowiek, jego indywidualny poziom wyszkolenia, a nie to co ma wypisane na koszulce.
A jak co do czego to ten gość któremu kładzie się do głowy szajs spotkawszy na swej drodze mocniej "obitego" czy wyćwiczonego zawodnika dostanie "w pizde" że tak powiem :) .
Dlaczego dostanie w pizde?
- wynika to z błędów naucznia np: robienia po tysiąckroć złotej serii - (która ma swoje zalety w metodyce treningowej i sprawdzi się na "normalnym", przeciętnym streat faiterze (że tak powiem :) ), ale nie na tym obitym, bo tu zacznie się walka i wygra -lepszy (tzn. sprytniejszy, szybszy, silniejszy, wytrzymalszy, ten który wyprowadzi pierwszy skutecznie swoją technikę, będzie bardziej brutalny itd...)

Dlaczego mimo to warto pozostać w Krav Maga;

- bo krav maga uczy dobrych prostych technik, idealnych do zastosowania na ulicę w samoobronie.

- uczy sprytu, taimingu, znaczenia dystansu, brutalności naszych ataków.
Kwestia kiedy będziemy mogli skasować tego bardziej "obitego" gościa to kwestia rozwoju studenta w "Krav Maga", min: ilości poświęconej pracy, wysiłku a także czy nam się to podoba czy nie także czynników od nas niezależnych; predyspozycji siłowych, szybkości, naszego naturalnego talentu. To co nam Bozia dała, z czym się urodziliśmy i co bardzo ciężko zmieniać.

- bo postępy robione w Krav Maga są bardzo szybkie (względem innych systemów) w relatywnie krótkim czasie można być naprawę dobrym.

Tyle moich wykładów, na dziś oczywiście :)
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Czy w Warszawie na Ursynowie jest moze sekcja KM? Po trzech latach silowni mialbym moze ochote pocwiczyc cos innego. A moze jest w Warszawie jakas fajna, kameralna sekcja KM, ktora moglibyscie polecic?
Z gory serdeczne dzieki,
Mariusz
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
znam jedna kameralna i bardzo fajna sekcje ale placisz za to 350 plnow. fakt ze jest "w cenie" basen, silka, sauna i baaaardzo kulturalne warunki (reczniki, szafki, recepcja itp)
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
I gdzie jest to cudo? Mieszkam na Ursynowie.

Aha! Dzisiaj postaram sie przejsc na rekonesans na trening do kolegi do sekcji-na Nowy Swiat. O ile nie bedzie problemem, ze wejde w polowie treningu i usiade sobie na chwile popatrzyc. Wiem, ze nie wszystkie szkoly to toleruja (moja byla raczej tak).
  • 0

budo_in_sekt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 94 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kosmosu...

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Z wejściem na trening na nowym świecie nie powinieneś mieć problemu.
I to niezależnie od tego czy chcesz popatrzyc czy od razu poćwiczyć.
Pierwsza działka za darmo :)
Tyle że jak chcesz sie poruszać to wybierz sie we wtorek albo w piątek o 20oo.I zabierz ze sobą ochraniacz na strefe kroku...
Jeśli chcesz tylko popatrzeć to polecam sekcję zaawansowaną. O tej samej godzinie tylko w poniedziałki albo środy.
A "cudo" o które pytasz to sekcja w klubie Salety
Na Żelaznej na przeciwko menicy.
Jest niestety droga po płacisz 100 pln za kravmage i ... dwie bańki za najtańszy karnet klubowy. Do tej pory zajęcia byly we wtorek i czwartek o 2030 ale cos teraz manipulują z grafikiem i sam nie wiem jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy
btw.
na ursynowie wlaśnie rusza nowa sekcja
miała działać już w styczniu ale są drobne problemy z salą...
Wszyskto sie powinno wyjaśnić już wkrótce.
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
o InSect powiedz mi jak jest u was z tą grupą zaawansowaną.
jak ktos chce cwiczyc w zaawansowanej to moze spoko przejsc jezeli umiejetnosci mu na to pozwalaja, czy jakis rytuałał??:)
  • 0

budo_marinko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kilka pytań niedoświadczonego
Bede dzisiaj, czyli w srode. Nie wiedzialem, ze to grupa zaawansowana. Chce popatrzec, bo bede prosto z pracy/spotkania sluzbowego. Dlatego tez moge przyjsc dopiero okolo 21.00. Temat mnie ciekawi i dlatego chcialbym dowiedziec sie wiecej. Paru znajomych cwiczy KM i im sie bardzo podoba. Ja nie szukam umiejetnosci lania kogos po mordzie. Jak mam przychodzic to dlatego, ze poznaje cos ciekawego i dla atmosfery. Ciekawego nie oznacza tylko technik.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024