Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wie ktos moze co trenuje GROM ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
widizsz COmbat zgadzma się z Tobą całkowicie, w temacie obrony:)
ale jak sie łudzisz ze ktos bedzei czytał to co piszesz, jezeli w kazdym twoim poscie próbujesz zabłysnąc na siłe to sie mylisz.

miło jest czytac twoje opinie, czesto sie z nimi zgadzam, ale twoj narcyzm odbija mi sie juz i zaczyna byc nudny

moze juz nie trenujesz i nei musisz sie doskonalic, ale mantorem i autorytetem niebedziesz traktujac tak roznych forumowiczow.
i to tyle.
a jak nie kapishi to do działu public relations...
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
amen :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?

widizsz COmbat zgadzma się z Tobą całkowicie, w temacie obrony:)
ale jak sie łudzisz ze ktos bedzei czytał to co piszesz, jezeli w kazdym twoim poscie próbujesz zabłysnąc na siłe to sie mylisz.

miło jest czytac twoje opinie, czesto sie z nimi zgadzam, ale twoj narcyzm odbija mi sie juz i zaczyna byc nudny

moze juz nie trenujesz i nei musisz sie doskonalic, ale mantorem i autorytetem niebedziesz traktujac tak roznych forumowiczow.
i to tyle.
a jak nie kapishi to do działu public relations...


Jak traktować? Co wyzywam? Sugeruję debilizm?

TO JEST FORUM - A NIE GRZECZNE NOTKI I LISTY NA ŁAMACH PRASY.

Pierdole co o mnie sądzisz naprawdę. Narcyzm? Błeh - taki mam styl.

Nie próbuję zabłysnąć - sam przypisujesz mi chyba swoje cechy...

Walę to czy ktoś mnie czyta czy nie, czy się komuś podoba czy nie... Jak ktoś pisze raz tak, drugi raz inaczej - to nie mój problem...

EOT.
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
A ja wiem co trenuje GROM. GROM trenuje system o wdziecznej nazwie POGROM albo ROZGROM. :)
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
combat, swięta idą, przemów do mnie ludzkim glosem co????

Stary, zgadzma się z Tobą w temacie tej dyskusji, ale proszę Cię tylko, żebyś czasem zamiast gnoić nowych użytkowników, chociaż raz to przemilczał i tyle.
w mojej wypowiedzi nie ma agresji, którą Ty znajdujesz, skolei Twój odzew świadczy o niskich umiejętnościach prowadzenia dialogu i negocjaci.
Jeżeli ksywa Combat jest i ma byc sensowna, to sięgnij po jakąs lekture poświęcona psychologi i może wtedy zrozumiesz, że nie każe Ci być subtelnym w słowach, tylko prosze o to byś przyjął czasem czyjeś inne zdanie.

szkoda, ze nie rozumiesz, bo skoro to forum to polega to na wymianie doświadczeń, i opinii.
i tyle. pozdrawiam.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?

combat, swięta idą, przemów do mnie ludzkim glosem co????.


W święta to zwierzęta mówią - jak powszechnie wiadomo ;)

Stary, zgadzma się z Tobą w temacie tej dyskusji, ale proszę Cię tylko, żebyś czasem zamiast gnoić nowych użytkowników, chociaż raz to przemilczał i tyle.


Ja po prostu dyskutuję - taki mam styl. Jak ktoś pisze dziwne teksty - to przedstawiam swoją wersję...

w mojej wypowiedzi nie ma agresji, którą Ty znajdujesz, skolei Twój odzew świadczy o niskich umiejętnościach prowadzenia dialogu i negocjaci..


Hmm - napisałeś bezpośrednio o mnie, o czym dyskutować? Ze jestem narcyzem etc.

szkoda, ze nie rozumiesz, bo skoro to forum to polega to na wymianie doświadczeń, i opinii.


W pełni rozumiem. I wiele ciekawych rzeczy się dowiedziałem z dyskusji...
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
spoko:)
bałem sie ze potraktujes to smiertelnie i mnie Zcombatujesz:)

politycy tez ponoc mówią ludzkim głosem:)

:) peace
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?

Różnice pomiędzy Stg44 a AK-47, pierwsze StG:

Ryglowanie
Przekoszenie zamka
Obrót zamka

Zamek
Luźno połączony z suwadłem
Poruszjący się w przewodzie suwadła


Układ gazowy
Bez regulatora
Z regulatorem

Rączka napinająca
Po lewej stronie
Po prawej stronie

Mechanizm powotny
W kolbie (niemożliwe złożenie kolby)
W komorze zamkowej

Bezpiecznik nastawny
Mały po lewej stronie
Duży po prawej stronie

Przełącznik rodzaju ognia
Kołek przechodzący w poprzek komory mechanizmu spustowego
Połączony z bezpiecznikiem

Gniazdo magazynka
Rozbudowane ponizej komory zamkowej
Wycięcie w dolnej części komory zamkowej

Zwalnianie magazynka
Przycisk po lewej stronie magazynka
Dźwignia pod komorą zamkową

Celownik
Na grzbiecie komory zamkowej
Na lufie

Łoże
Wytłoczka z blachy stalowej
Drewniane

Komora zamkowa
Tunelowa, zamykana kolbą
Korytkowa, z pokrywą

kolba
Drewniana, nasuwana na komorę zamkową
Drewniana, lub metalowa składana

Chwyt
Metalowy z okładzinami
drewniany

Rozkładanie broni
Przez odłączenie kolby
Przez zdjęcie pokrywy komory zamkowej

główne podobieństwa pomiędzy tymi dwoma karabinkami biorą się z powszechności tych rozwiązań, i ma je też np. m-16. podobieńswa w technologii wytwarzania to jest zerżnięcie technologii wytwarzania, a nie zerżnięcie konstrukcji broni
myślę, że mam uzasadnienie (nie tylko) mojej opinii, że AK-47 nie był po prostu kopią StG44
to wszystko co mam dopowiedzenia w tym offtopicu.
[/offtopic]
pzdr



Kurcze, toż to kawałek niezłek poezji. Powinieneś to opublikować, bez jaj, w jakimś awangardowym poiśmie literackim, na pewno by puścili.
A swoją drogą, to wykonałeś kawał niezłej roboty, chylę czoła...
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
to nie ja odwaliłem kawał dobrej roboty. to pan Ireneusz Chloupek, i przed nim chyle czoła poklon
powinienem zrobić to od razu wiec poklon jeszcze raz :wink:
moją zasługą jest tylko to, że pamiętałem co czytałem całe lata temu, i pamiętałem gdzie to znaleźć, forma - poemat :wink: , i to że wklepałem to do komputera (z lekkimi skrótami)
pozdrowienia
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
Combat
twierdzenie ze jednostki specjalne nie potrzebuja treningu walki wrecz jest oparte na blednym rozumowaniu.nie wiem jaka stycznosc masz z tematem,sadze ze internetowo-gazetowa bo inaczej nie pisalbys takich dyrdymalow
teza pt'nie trenujmy MA bo mamy bron palna' jest nie do obronienia
kazdy zolnierz a wlasciwie jego dowodca lub szkolenowiec musi przewidywac sytuacje w ktorej mozna sie znalezc bez broni lub bez amunicii i co wtedy/ podnosimy rece bo nie mamy pojecia co zrobic z raczkami?
smiechu warte
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
zeby to co mowisz mialo sens musi byc sytuacja w ktorej obu wrogich zolnierzy nie mialo broni. bo jak tylko jeden nie bedzie mial to niech lepiej te raczki pdniesie bo mu drugi dziure w brzuchu zrobi :)
i teraz pomysl jaki jest sens wkladac kupe kapuchy w szkolenie po to zeby pomoc zolnierzom w tak niezmiernie niklych przypadkach jak ten ze nikt nie ma nawet kosy :)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
Gelo... jest takie powiedzenie, ktore w formie przyjaznej sparafrazuje: "kiedy konczy sie amunicja, konczy sie i komandos". I juz nie bede dorzucal kamykow do tego ogrodka.
Acha, moze jeszcze komandosi powinni uprawiac wyciskanie lezac i przysiad - to tak na wszelki przypadek, gdyby zawiodl inny niz bron sprzet.
K_P
  • 0

budo_gelo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belfast

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
panowie nie wyglupiajcie skad wy czerpiecie takie informacje?naczym opieracie swoje tezy?gdzie sa takie jednostki ktore programowo nic ni cwicza???[/quote]
  • 0

budo_brisban
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:I znow wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
Gelo a skad czerpiesz informacje, ze cwicza ?:)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?

panowie nie wyglupiajcie skad wy czerpiecie takie informacje?naczym opieracie swoje tezy?gdzie sa takie jednostki ktore programowo nic ni cwicza???


Gelo - wiesz co pozostaje gdy się straci broń (karabin etc.) - np. nóż...
W walce nożem można gościa szybko przeszkolić - to żadna filozofia ... A walka wręcz bez broni jest ZBEDNA. Wiem - filmy są piękne, propaganda jest super -ale rzeczywistość... inna

Jeszcze cytat:

"This is my rifle. There are many like it, but this one is mine. My rifle is my best friend. It is my life. I must master it, as I must master my life"

"Without me my rifle is useless. Without my rifle, I am useless"

Tłumaczenie: "Beze mnie mój karabin jest bezużyteczny. Bez mojego karabinu ja jestem BEZUZYTECZNY,
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
gelo: owszem cwicza. ale raczej nie po t o zeby sie nauczyc bic i potem wykorzystac to na froncie tylko dla innych zalet ktore daja treningi sw (refleks, ogolna poprawa kondycji, budowanie psychy, zabijanie nudy itd.)
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
Rozmawiałem kiedyś (służbowo) z oficerem z Lublińca, to był jakiś 1998-9 rok, a ja wiedziałem, że gość jest komandosem i jednocześnie miałem relację jak obezwładnił napastnika (zbicie gardy, wycięcie, gleba, palce w oczy i tak go trzymał do przyjazdu policji, którą wezwała inna osoba). Ja go pytam co trenował, a on mi nat to, ze kiedyś aikido. Ja mu na to, że w aikido się raczej tak nie walczy, więc pytam, czego uczą go w wojsku. On na to, że nie może powiedzieć, bo tajemnica. Na to ja pytam, czy combat 56 (bo tak mi te palce w oczy podchodziły), a on na to, że nie, że inny styl, ale nie powie jaki. (Dziś wiemy, że KM). Z tego wniosek, że komandosi coś jednak trenują.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
Trenować trenują - potrzebować - nie potrzebują... A to czy się komuś przyda w cywilu - to nawet dobrze :)
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
ale tak sobie wlasnie mysle ze niedlugo nastapi renesans combatu w wojsku jako ze coraz czesciej uzywa sie piechoty do zajec typowo policyjnych bo cala rozpierduwe robia z powietrza, a potem trzeba pilnowac porzadku. a do takich demonstrantow to tak za bardzo nie mozna strzelac zwlaszcza kiedy cnn patrzy. a teraz to patrzy praktycznie zawsze i wszedzie :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wie ktos moze co trenuje GROM ?
Ależ oczywiście yaku... W pełni się zgadzam - ale gros dyskusji poświęciliśmy ... siłom specjalnym i AT -a takich panów w tej roli sorry nie widzę.

Zwykła armia niech trenuje combaty jak najbardziej - tylko że 50% niech poświęcą na walkę bronią zwłaszcza pałką, takie BJJ też - bo im się to może bardzo przydać! Pisałem o tym zresztą... A trening walki wręcz dla SS i AT - to dla kondycji, rozrywki etc.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024