Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

budo_gen-fu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Dobra, nie chce mi się z wAMI iść na udry... Do dyskusji potrzebny jest względny, obustronny szacunek. Spodziewałem się, że się tu czegoś ciekawego dowiem, a nie że "style wewnętrzne są skomplikowane i nieefektywne". Dla mnie jest to GRANDE mierda del toro, więc :dupa:

Możecie se pluć na mnie, wasze zdanie mnie nie interesuje. Mędrcy z kosmosu się znaleźli, wszystko wiedzą lepiej (rozplenia się ta zaraza, że aż żal dupę ściska).

Nikt nie zabroni mi se zgłębiać czego chcę i jak chcę, choćbym miał to robić źle i w ogóle chujowo. Tak więc w akcie czynnej opozycji zaraz odpalam se lufkę, idę zgłębiać chińską kosmologię, a na koniec powymachuję sobie kończynami (z przytupem :) )

A wam ch... do tego (czyli thesis statement reintroduced, tak żeby się ładnie spięło z początkiem) Ode mnie to wszystko, jeszcze raz dzięki za oświecenie.

P.S.

Dacheng i KrzysT: jak się dajecie tak ładować tym lamkom, to jesteście słabi :lol: Rzućcie jakieś wyzwanie, albo coś, bo albo bronicie swoich przekonań (gdyż obchodzi was, że równają wasz styl z g...em), albo jesteście słabi i siedzicie cicho.

Ja nie będę tu już nic więcej pisać, bo najwyraźniej wykraczam poza swoje kompetencje. Tutaj po prostu nie ma miejsca dla imbecyli poniżej setnego poziomu wtajemniczenia, tak więc z pokorą :!: usuwam się w cień, niech wypowiadają się prawdziwi wojownicy.

Adeus
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
To czytać też nie umiesz ?
Nikt nie pisał że style wewnętrzne są nieefektywne... mało tego część z nas uważa że są efektywniejsze od zewnętrznych... ale żeby to przeczytać trzeba czytać dokładnie a jak urazona panienka. :wink:
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Ale beka :blus: Style wewnetrzne, style zewnetrzne - ja pierdole, ale sie kreci machina marketingowa. Im wiecej sie ludziom napierdoli do glow, roznych podzialow itd. tym bardziej business sie kreci :blus: A juz mistrzostwo swiata to marketing zwiazany ze stylami baqua i yiquan - jedna wielka beka :blus: Sa takie skuteczne, takie realne, takie eksplozywne, ze na calym swiecie, gdzie zyje 7 miliardow ludzi, istnieja dziesiatki styli tradycyjnych, tysiace szkol tradycyjnego kung-fu cwiczacych adeptow 'realnej walki', a w necie nie ma zadnego filmiku - pokazowki (jakos to statystycznie niespojne :) ) - no ale rozumiem, one sa tak niebezpieczne, ze dotkniecie samego miszcza by od razu usmiercilo i zamkneliby miszcza w kiciu. Te wszystkie klipy zamieszczane to jedna wielka sciema. Nic nie pokazuja - wszyscy sie zachwycaja nad finezja ruchu, ale to nie ma nic wspolnego z realna walka :blus: Maja pokazac niby zalozenia systemu - jak dziala system, tylko to jedna wielka fikcja bo w praktyce 95% tych technik sie nie sprawdza. Wejdzie do dzialu BJJ i zapytajcie sie chlopakow jak sie cwiczy w gi i bez gi. To sa 2 rozne swiaty :!: Wiele technik odpada, tylko oni to wiedza, bo cwicza realnie. A co tu mowic o systemach tradycyjnego WUSHU, gdzie jakies chuchro nienaturalnie, z zasygnalizowaniem uderza miszcza a ten pokazuje swoj arsenal technik. Nie neguje kung-fu jako systemu realnej walki ale metody treningowe prowadzone w sekcjach. Zacznijcie cwiczyc na duzych silach (120 kilo bokser, przejdzie sie do jakiegos klubu), jak nie macie ciezkich facetow, umowcie sie na jakas sekwencje ruchu i zobaczcie jak te techniki dzialaja - bo inaczej te pieprzenie o tych stylach wewnetrznych zewnetrznych mija sie z celem. I chociaz nie zamieszczajcie tych klipow bo robicie obciach swojemu wushu - nie mowiac juz o kung-fu :blus:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
kolejny kurna geniusz przestraszony :nie:

jakis sezon teraz w Polsce na wysyp oszolomow czy co... :wink: :?:
  • 0

budo_grzesiekw
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

kolejny kurna geniusz przestraszony :nie:

jakis sezon teraz w Polsce na wysyp oszolomow czy co... :wink: :?:


pewnie podstawówki mają ferie zimowe

g.
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

Ale beka :blus: (...):blus: (...):blus:(...)


przepraszam ale o co ci chodzi? ze gong fu jest nieskuteczne? to po co sobie tym glowe zawracasz? ze filmiki niefajne i nierealne? to po co je ogladasz tracac czas? ze nie cwiczymy ze 120 kilowymi bokserami? to trudno, ale jesli to wazne - ty idz i cwicz! ze robimy sobie obciach? to po co dyskutujesz z obciachowcami? ze nie mamy ciezkich facetow? a wlasnie ze mamy, ale nie wiem czy to takie istotne akurat w tej kwestii.
kwestionujesz metody treningowe w sekcjach? rozumiem, ze na nich cwiczyles. skoro ci sie nie podobaly zapisz sie na cos innego np. na wspomniany przez ciebie BJJ. napisales ze pieprzenie o stylach wewnetrznych i zewnetrznych jest bez sensu. owszem to co o nich napisales w innym topicu jest no... conajmniej dziwne - jak zreszta cala reszta twoich wypowiedzi. chyba ze twoim celem jest podpuszczanie takich zupelnie niepotrzebnych dyskusji. jesli tak to prosze uprzejmie - daj sobie spokoj... chyba ze to efekt frustracji - powinienes z kims porozmawiac, ale chyba tez nie tu - moze forum medyczne czy cos pokrewnego, bo tu nikt raczej nie bedzie ci mogl pomoc.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Flash, błyśnij chłopie bystrością umysłu, i się po prostu pojaw w sekcji "lipnego" yiquan. Jak ja miałem wątpliwości co do tego co robią "filipińczycy" od noża, to poszedłem do Impact'u na trening. Ciekawe doświadczenie. U Dachenga na seminariach też bywam, szczególnie sobie cenię te krótkie chwile kiedy zdarza mi się poćwiczyć ze wspomnianym. Wrażenia są niezapomniane 8)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

Zacznijcie cwiczyc na duzych silach (120 kilo bokser, przejdzie sie do jakiegos klubu), jak nie macie ciezkich facetow,

Kiedyś był pomysł, żeby newbie przez miesiąc czytał posty, zanim się odezwie. Dlaczego to się nie przyjeło :cry:
Czy Dacheng nie jest wystarczająco ciężki i dlaczego ? :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Poprostu sterydy mu "mózg" wypaliły !!!
  • 0

budo_macwar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Witam!!!
Sorry za poślizg, ale brak stałego.
Co z tym peronem 4 w Katowicach na dworcu ustawiamy się, czy nie?
Ostatnio było fajnie.
Gen-Fu plug off chłopie

Pozdrawiam
  • 0

budo_gen-fu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Co znowu do mnie? Ja już nic nie gadam, bo wszyscy mają problem.

Dyskusja jak na razie kręci się wokół Neija jest bez sensu / a wcale nie.

Zero konkretów, zero treściwych komentarzy od znających się osób (no wypowiedział się Dacheng, ale jakoś nikt z pozostałych chyba nie ma ochoty dzielić się swoją mądrością).

Mnie z kolei wszyscy flame'ują za to, że nie ćwiczę, a śmiem się wypowiadać. Staram się jak najwięcej dowiedzieć o tych stylach (szczególnie o XYQ), ale reszta też mnie bardzo interesuje.

Np. może kolega trenujący Baguazhang się coś wypowie? Jak to jest z tym chodzeniem po okręgu? Jak to wpływa na wykonywanie technik? Jakie jest nastawienie taktyczne adepta BGZ (a przynajmniej tak jak uczy Twój Shr Fu)?
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Znam przynajmniej po jednym instruktorze stylów wewętrznych (Dacheng) i zewnętrznych (Paweł Droździak), oraz przynajmniej jednego ucznia stylu wewnętrznego (KrzyśT) oraz jednego zewnętrznego (Ja).

Otóż wnioski jakie się rodzą to:
Dacheng leje mnie bez litości 8) co jest niewątpliwie dowodem na wyższość styli wewnętrznych
Obstawiam, że Dacheng leje też Krzysia, co jest dowodem na wyższość doświadczenia.
Paweł leje Krzysia :) co dowodzi wyższości stylów zewnętrznych,
Paweł ze mnie robi latawiec/szaszłyk/supełek w zależności od tematu treningu...
Krzyś i Ja przy każdej nadarzającej się okazji treningowej lejemy się z różnym efektem, co jest wspaniałą okazją do zetknięcia się (czasem powodującego np. siniaki) z inną "kulturą".
Paweł i Dacheng raczej się do tej pory nie spotkali :)

Neija cacy czy be? Heh, to tylko narzędzie do tego żeby dawać w pysk jest. Jak działa to jest OK, jak nie działa to nie. Zatem...

Idąc dalej... wszyscy ćwiczymy z żywymi ludźmi, nasi instruktorzy poprawiają nam na bieżąco błędy, jak trzeba to dadzą w pysk albo posadzą naszą zdziwioną dupę na podłodze w sposób magiczny. Ucząc się z sieci raczej nie masz możliwości "dotknięcia" tego wszystkiego. Nie popróbujesz sobie raczej na żywym i obdarzonym dużym doświadczeniem instruktorze, który Ci bezlitośnie pokaże co robisz źle. Więc, korzystaj sobie z przebogatych źródeł internetowych, tylko żeby Cię nie czekało mocne zdziwienie kiedyś...

Bo:
szkoleniówek do BJJ, czy nawet kompletnych systemów shoot-cośtam czy innych Vale Tudo jest dostępnych w pytę. Trenuje się to dość łatwo, należy znaleźć sobie partnera do ćwiczeń, zapuścić płytkę i powtarzać, ze stopniowo coraz bardziej oporującym przeciwnikiem. Tak się da. Nigdy nie osiągniesz poziomu takiego jak z nauczycielem, który np. dostrzeże Twoje naturalne predyspozycje i podpowie jak dostosować technikę, ale co tam :) I tak będzie nieźle.

Tyle że:
miałem okazję uczestniczyć w seminariach Yiquan. To jest po prostu kosmos dla człowieka który zaczyna przygodę z czymś takim, podejście do treningu absolutnie całkowicie odmienne. I może jestem prostakiem po prostu, ale słowami nikt by mi nie wytłumaczył tego co tam miałem zrobić :roll: Pomysł trenowania Yiquan bez nauczyciela potraktowałbym jak niesmaczny żart. Obstawiam, że gdyby ruszyć korespondencyjny kurs Yiquan to 75% "ćwiczących" wykonywałoby jakieś ruchy, kojarzące się z tym co powinno mieć miejsce. Pozostałe 25% robiłoby totalną rzeźbę niepodobną do niczego.

Pokrótce pisząc,
Korespondencyjny Kurs XYQ to nie jest szczególnie szczęśliwy pomysł raczej.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Gen-fu, tak sie w baqua chodzi po okregu :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ale w jaki sposob to sie na praktyczna walke moze przelozyc to Ci wytlumaczy guru z Chin :) Ja jestem przeciez oszolomem ktory nic nie wie, ale ten oszolom ci powie - to sie przelozy na walke jaka mozesz zobaczyc na tych pokazowkach z poczatku watku.
pozdr

PS.
Daruj se poznawanie tych styli wewnetrznych. W Chinach malo kto potrafi po klikunastu latach a ty sie z ksiazek i z netu chcesz nauczyc?. Szkoda czasu (no chyba ze jestes pasjonatem sztuki dla sztuki to co innego - wtedy powodzenia). Poza tym na tym forum niczego sie nie dowiesz i na zadnym innym na temat walki. Nikt kto cwiczy nie bedzie pisal o szczegolach ,bo sam ciezko trenuje iles lat i nie bedzie wykladal za frajer wiedzy na forum publicznym, dla ludzi ktorych nie zna. I slusznie. Ja juz po odpowiedziach niektorych guru z tego forum odpusilem i nie zamierzam wdawac sie w zadne dyskusje. Nawet jak by mi placili, nie pojechalbym do zadnego dziadka z Chin sie 'uczyc' tych bzdur. System, ktorego opanowanie wymaga 6 lat - to dupa nie system walki.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

System, ktorego opanowanie wymaga 6 lat - to dupa nie system walki.

8O
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Dla ścisłości - istnieje coś, co się nazywa Yiquan Correspondence Course. W dodatku ja jestem autorem tłumaczenia z chinskiego na angielski. Z tym, że podstawowym założeniem jest, że uczestnicy nie uczą się tylko "korespondencyjnie", ale korzystają najczęściej jak to możliwe z bezpośredniego kontaktu z nauczycielem (seminaria, obozy itd.). A dodatkowe skrypty są materiałem pomocniczym do wykorzystania w przerwach między seminariami i obozami. Jest to możliwość nauki dla tych, którzy nie mogą brać udzialu w stałych zajęciach (bo yiquanu u nich jeszcze nie ma). Z założenia nie jest to kurs calkowicie korespondencyjny.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

Ale w jaki sposob to sie na praktyczna walke moze przelozyc to Ci wytlumaczy guru z Chin

Ej to moze sie przedstaw najpierw- swiat jest maly jak sie kiedys spotkamy to cie moze w nagrode zapoznam z podstwami taichi- nie przejmuj sie tez calkowicie nieskuteczne.
Bartek Bielecki
do genfu:

Mnie z kolei wszyscy flame'ują za to, że nie ćwiczę, a śmiem się wypowiadać. Staram się jak najwięcej dowiedzieć o tych stylach (szczególnie o XYQ), ale reszta też mnie bardzo interesuje.

No wlasnie niestety flamuja- zamiast cie banowac. Noz czlowieku sam piszesz ze sie nie znasz ale twardo ciagle widze jakis twoje posty mimo ze juz chyba ze 2 razy sie zarzekales ze znikasz z forum. No ile jeszcze?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

Np. może kolega trenujący Baguazhang się coś wypowie? Jak to jest z tym chodzeniem po okręgu?



ja malo uduchowiony jestem dla mnie wszytsko jest proste wiec dla mnie chodzenie po kolku to jak skakanie na skakance przez boksera

Jak to wpływa na wykonywanie technik?



tak jak skakanie na skakance wplywa na techniki boksu


Jakie jest nastawienie taktyczne adepta BGZ


moje... jak namniej w ryj zarobic :)
  • 0

budo_silentgreg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
No tak to już bywa:)
A założenia trenujących są chyba względnie podobne tzn trenować tak aby nie dostać(przynajmnej bardzo :roll: ) bo tak to bywa że czasem ty rzucasz kimś a potem ktoś rzuca tobą(zależy od dnia itp. :) )
Co do nauki przez neta książki czy cóś podobnego bez kontaktu z nauczycielem no to BEZ KOMENTARZA nie ma to jak rozwijać pasje w kierunku prosto na...... wózek inwalidzki... Powodzenia życzę!!!

ps.tomasz moj email [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jak bedziesz miał czas to odezwij sie i dachenga też zapraszam
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
ps. ej tomasz a moj email znasz- 2 razy puscilem ta sama odpowiedz jak mi powiesz za pol roku ze nie doszla albo ze ty poslales a ja nie odpisalem to kupie te noze na lokcie i cie przyjade osobiscie odwiedzic...
cos jakis jestem wkor..ony ostatnio non stop- hmm...
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

ps. ej tomasz a moj email znasz- 2 razy puscilem ta sama odpowiedz jak mi powiesz za pol roku ze nie doszla albo ze ty poslales a ja nie odpisalem to kupie te noze na lokcie i cie przyjade osobiscie odwiedzic...
cos jakis jestem wkor..ony ostatnio non stop- hmm...


wiesz za duzo sie na budo udzielam i pozniej nie mam natchnienia na prywatne listy bo sobie musze pocwiczyc coby sie mniej tego tamtego ... denerwowac i potem jakos sam rozumiesz ale sie postaram obiecuje :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024