Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
110 odpowiedzi w tym temacie

budo_voitaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

Gen-fu, tak sie w baqua chodzi po okregu :)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Ale w jaki sposob to sie na praktyczna walke moze przelozyc to Ci wytlumaczy guru z Chin :) Ja jestem przeciez oszolomem ktory nic nie wie, ale ten oszolom ci powie - to sie przelozy na walke jaka mozesz zobaczyc na tych pokazowkach z poczatku watku.

Wiesz ja z Tomkiem troszkę poćwiczyłem i jakoś nie mogę sie z Tobą zgodzić, ze Bagua to tylko do pokazówek :?
Może ja poprostu mało potrafię, ale jak bym miał wybierać to łatwiej mi sparować z bokserem czy kimś z kickbox'u.
Dla mnie dużo łatwiej jest przwidzieć i kontrować ataki z wyżej wymienionych styli niż z Bagua. Bo jakoś "bawiąc" sie nawet na spokojnie nie potrafiłem się sensownie obronić przed tymi cholernymi łokciami :X
Sądze, że wielu ludzi którzy nie "popróbowali" sobie z tego typu systemami będzie miał duży problem bo standardowe starcie przebiega na innych zasadach. (np. ci z wewnętrznych nie unikają klinczu, tylko go wrednie wykorzystują :twisted: )


System, ktorego opanowanie wymaga 6 lat - to dupa nie system walki.

A co rozumiesz przez opanowanie, bo ja widziałem dużą różnicę już po 4 miesiącach ćwiczeń. Choć dla mnie opanowanie systemu to poznanie go na tyle, żebym mógł się sam rozwijać bez "prowadzenia za rączkę" przez nauczyciela.

Pozdrowienia Voitaz
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Polecam stronę o stylach wewnętrznych:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Solidna ,choć trudna...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Kufa, juz sam nie wiem, co mam napisac...
Macwar, jak tylko dam rade, to piatek bedzie aktualny. Z tym, ze w tej chwili jest mi ciezko cokolwiek blizej napisac, bo kupe roboty bede mial w piatek tak czy inaczej :( Nie wiem dokladnie ile, bo na razie siedze eeee... w Berlinie :) Chyba, bo juz sam nie wiem ;) Ciezki dzien byl ;)
Anyway zadzwonie.
Gen Fu juz sie nie musi pojawiac, chyba, ze chce zeby mu jebnac - jestem zmeczony, wiec szczery ;)
To, czy ktos 'obraza moj styl' czy nie wisi mi totalnie, kompletnie i kalafiorem, zwlaszcza, ze ci, co najwiecej szczekaja jakos nigdy nie maja dosc odwagi cywilnej, zeby przejsc sie osobiscie i pojawic na jakimkolwiek otwartym seminarium or whatever i powiedziec to glosno. Wiekszosc jest na tyle tajemnicza, ze sie nawet nie przedstawi i nie powie co cwiczy. Wiec ogolnie rzecz biorac krytyke olewam. Nie uwazam, ze chinszczyzna jest pepkiem swiata, czy zewnetrzne czy wewnetrzne tez nie ma to dla mnie zadnego znaczenia, poki sie wie, co sie robi. Ja cwicze i bede cwiczyl z kazdym, kto ze mna cwiczyc zechce i jest normalny. I bede wdzieczny kazdemu, kto podzieli sie ze mna wiedza i od kogo skorzystam cokolwiek, nawet jezeli mi ryj obije przy okazji.
To tyle cieplych slow ode mnie, pozdrawiam wszystkich CWICZACYCH :)

K.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

To, czy ktos 'obraza moj styl' czy nie wisi mi totalnie, kompletnie i kalafiorem, zwlaszcza, ze ci, co najwiecej szczekaja jakos nigdy nie maja dosc odwagi cywilnej, zeby przejsc sie osobiscie i pojawic na jakimkolwiek otwartym seminarium or whatever i powiedziec to glosno. Wiekszosc jest na tyle tajemnicza, ze sie nawet nie przedstawi i nie powie co cwiczy. Wiec ogolnie rzecz biorac krytyke olewam. Nie uwazam, ze chinszczyzna jest pepkiem swiata, czy zewnetrzne czy wewnetrzne tez nie ma to dla mnie zadnego znaczenia, poki sie wie, co sie robi. Ja cwicze i bede cwiczyl z kazdym, kto ze mna cwiczyc zechce i jest normalny. I bede wdzieczny kazdemu, kto podzieli sie ze mna wiedza i od kogo skorzystam cokolwiek, nawet jezeli mi ryj obije przy okazji.
To tyle cieplych slow ode mnie, pozdrawiam wszystkich CWICZACYCH :)


amen :twisted: :!:

Krzysiek z ust mi to wyjales!!!!!! jakbym wlasne mysli czytal :) :peace: poklon
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Gen-fu: naprawdę weź przeczytaj archiwum tego forum od początku i potem się wypowiadaj. Jak nie to proponuję abyś wszedł na forum miłośników astronomii i ogłosił rewelację, że się dowiedziałeś że Saturn posiada pierścienie...

Flash: dla Ciebie nie ma rady z twoimi "wyrobionymi" poglądami, niestety większość tzw. kung fu wygląda tak jak to sobie mniej więcej wyobrażasz, problem w tym, że istnieje jeszcze "dobre" kung fu. Póki nie zetkniesz się z nim osobiście, nie będzie przedmiotu dyskusji z tobą...

Maciej T: też mógłbyś trochę zajrzeć do archiwum, akurat strony Jarka Szymańskiego są znane wszystkim starym użytkownikom tego forum. I nie są trudne, chyba że chodzi o trudności językowe z angielskim...




Wosiu
  • 0

budo_gen-fu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
OK,

Chciałbym wszystkich przeprosić za moją ignorancję. Dostałem reality check, należało mi się to. Tak więc posypuję głowę popiołem i od dziś żadnych bzdur, żadnej amatorki. Zagalopowałem się w swoich marzeniach - zdaję sobie sprawę, że samemu mogę conajwyżej osiągnąć "external boxing in a Xing Yi frame" (w najlepszym wypadku), albo okaleczyć swoje ciało (w najgorszym).

Wielkie chęci nie wystarczą, zgadzam się, że bzdurą jest starać się wgłębić samemu w istotę XYQ (co faktycznie jest nieprzekraczalnie trudne, nawet robiąc ciągle standing post excersises, pamiętając przy każdej jednej "technice" o three point set, centerline, rooting'u stóp, wydechu, skupieniu na Dan Tian itp... a pomijając setkę innych rzeczy).

Dlatego mam teraz silne postanowienie nauki YiQuan, gdyż póki co jest to jedyny internal art, jaki mógłbym regularnie ćwiczyć, ponadto im więcej udaje mi się na jego temat dowiedzieć, tym bardziej podobają mi się poszczególne aspekty tego systemu, plus jego niewątpliwy związek z XYQ (który jednak dalej interesuje mnie najbardziej... Chociaż ponoć tylko świnia nie zmienia poglądów... Czy jakoś tak 8)

W każdym bądź razie jeszcze raz przeprosiny dla wszystkich, których zdenerwowałem / obraziłem / zniesmaczyłem itd. Ogólnie jestem człowiekiem podchodzącym z szacunkiem do innych, a do samego siebie z dużą dozą krytycyzmu. Net robi z ludźmi głupie rzeczy :oops: W każdym razie dzięki za otrzeźwiający "slap", pomogliście mi w zejściu z niewłaściwej ścieżki :wink:

Prawdopodobnie będę miał przyjemność poznać niektórych udzielających się tu osobiście, mam więc nadzieję, że nie skreśliliście mnie jeszcze całkowicie :wink:

No i cóż... Fajnie byłoby poczytać jakieś ciekawe wypowiedzi n/t Neija par excellance. Strasznie mnie dręczy ten temat, dlatego z mojej strony koniec konfliktów i czekam z dużym zainteresowaniem na jakąś inspirującą wymianę informacji.

PEACE & RESPECT
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
To musi byc jakas nowa, wyrafinowana strategia marketingowa dachenga ;-)
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

To musi byc jakas nowa, wyrafinowana strategia marketingowa dachenga ;-)


"stojaca metoda" marketingowa. stoisz jak wbity slup, jednoczesnie oklejajac sie ogloszeniami reklamowymi i informacjami o sponsorach.
latem chlopaki od Dachenga cwicza chyba w lazienkach - tam przeciez duzo ludzi spaceruje - tak wiec miejsce bardzo odpowiednie medialnie.
taki "zhang advertising zhuang" :wink: :D
ps. teraz juz wiem czemu panowie z yiquan tacy postawni - chodzi o miejsce na reklame! :wink: 8)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)

latem chlopaki od Dachenga cwicza chyba w lazienkach - tam przeciez duzo ludzi spaceruje - tak wiec miejsce bardzo odpowiednie medialnie.

Aha, pod Centrum Sztuki Wspólczesnej. KrzysT mówił, że kiedyś się kiwają (oczywiście się to po chińsku inaczej nazywa). Dziecko pyta tatę
-Co ci panowie robią?
Tata, snadź wyrobiony artystycznie, odrzekł
-Performance :)
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
[Maciej T: też mógłbyś trochę zajrzeć do archiwum, akurat strony Jarka Szymańskiego są znane wszystkim starym użytkownikom tego forum. I nie są trudne, chyba że chodzi o trudności językowe z angielskim...


Wosiu
:-) OK
Wbiłem link Jarka na szybko :-)
Akurat po angielsku jest napisane dość prostym językiem.
Wyraz "trudny" zamienię na "ciekawy",choć nie do końca... :-)
Pozdrawiam
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Tajemnicze, pełne mistycyzmu style wewnętrzne :)
Ale oczywiście przyznaję rację,nie powinno się mówić ogólnych rzeczy,nie przypominając sobie archiwum!Nawet jak temat się rozbiegnie na różne strony ,czy dyskusje sporo odbiegną od sedna :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024