Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rozstępy - jak powstają...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Rozstępy - jak powstają...
Problem rozstępów jest bliski nie tylko kobietom. To także zmora prawie każdego, kto regularnie odwiedza siłownię. Rozstępy to zmiany na skórze, początkowo czerwone, potem bledną i pozostawiają liniowe ślady. Blizny pokryte są atroficznym (cienkim) naskórkiem.
Nie znane są wszystkie czynniki powodujące powstanie rozstępów, do tej pory nie wyjaśniono także na czym dokładnie polegają zmiany zachodzące w skórze powodujące powstawanie takich blizn.

Rozstępy pojawiają się, kiedy skóra jest naciągana powyżej granic swej naturalnej elastyczności, czyli przy dużym, gwałtownym przyroście masy ciała, w okresie dojrzewania, w czasie ciąży. W wyniku utrzymującego się wysokiego napięcia skóry dochodzi do uwolnienia enzymów rozkładających włókna kolagenowe i elastynowe. Rozstępy są również bardzo częstym powikłaniem leczenia hormonami steroidowymi(doustnie lub zewnętrznie, maści, kremy).

Nowo powstałe rozstępy wyglądają jak wąskie paski cienkiej, różowej skóry otoczone prawidłową, zdrową skórą. Stopniowo poszerzają się i wydłużają, a także ciemnieją przybierając barwę ciemnoróżową. W miarę upływu czasu bledną i mają postać białych, zagłębionych, nieregularnych linii szerokości kilku milimetrów i długości kilku, kilkunastu
centymetrów. Rozstępy powstałe w wyniku stosowania leków zawierających steroidy lub w chorobach przebiegających z nadmierną syntezą hormonów sterydowych są zwykle szersze
i dłuższe oraz mogą pojawiać się w różnych okolicach, czasami także na twarzy.

Powstawanie rozstępów jest dwuetapowe. Pierwsze stadium jest fazą zapalną. Zmiany są czerwone, hypertroficzne (ubytki w tkance miękkiej). Jest to ostatni moment, kiedy stosowanie odpowiednich środków medyczno-kosmetycznych może przynieść zadawalające efekty. W drugim stadium - fazie zanikowej, następuje ich zbielenie, zmniejszenie, a nawet czasem zanikanie, co niestety jest bardzo mylące. Sądzimy wówczas, ze problem mija samoistnie podczas gdy on się tylko utrwala w postaci blizny zanikowej. Jakiekolwiek leczenie w fazie zanikowej, może jedynie zmniejszyć defekt skóry, poprawić jej wygląd, nigdy natomiast nie przywróci jej stanu poprzedniego.

Osoby szczególnie narażone na powstawanie rozstępów:

-osoby z nadwagą i otyłe
-kobiety w ciąży
-osoby w okresie dojrzewania
-kulturyści
-kobiety w wieku menopauzy
-osoby mające predyspozycje genetyczne

Na rynku jest mnóstwo preparatów zapobiegających, lub usuwających rozstępy. Niestety, wcieranie kremów niezapobiegnie ich powstaniu i nie wyleczy rozstępów. Stosowanie kremów poprawi natomiast ogólny wygląd skóry. W leczeniu wykorzystuje się peelingi (chemiczne, ziołowe, biopeelingi), czyli złuszczanie naskórka; mikrodermabrazję, zabieg polega na ścieraniu warstw naskórka specjalnym aparatem, który wyrzucając strumieą kryształków, wysysa starty naskórek; dermabrazję, zabieg przeprowadzany jest przez chirurga w znieczuleniu i polega na tym, że wirująca głowica aparatu pokryta jest drobnymi, ostrymi elementami ścierającymi powierzchnię skóry; lasery - wykorzystywane w laserowym złuszczaniu naskórka pozwalają bardzo precyzyjnie dobrać głębokość usuwanej warstwy skóry. Leczenie jest długotrwałe i wymaga wielokrotnego powtarzania zabiegów. Najlepsze efekty daje rozpoczęte wcześnie, na początku powstawania rozstępów.

Rozstępy występują u 90% kobiet ciężarnych, u 70% dojrzałych kobiet i u 40% dojrzałych mężczyzn. Problem ten dotyczy coraz większej populacji zarówno bardzo młodych jak dojrzałych ludzi. Dziesięć lat temu na 10 leczonych z powodu rozstępów kobiet przypadał statystycznie jeden mężczyzna. Obecnie jest to 2,5 kobiet na 1 mężczyznę.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


kakaesiak
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KALISZ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
Niektórzy mówią ze rozstępy są wynikiem ciężkiej pracy na siłowni... ja pracuje ciężko i rozstępy mam ale jakos nie jestem z tego powodu dumy;p;p;p
  • 0
ZAWSZE WIERNI

Raiden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
Rozstępy są powodem rozrostu mięśni, skóra nie nadąży się rozciągać. Jak się ćwiczy wczesniej należy zaopatrzyć się w jakąś maść.
  • 0

damiannuna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
jeśli ktoś ma rozstępy to nie ma się z czego cieszyć ja mam małe rozstępy na barkach ale powoli zarastają {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif na szczęście są do rozstępów odpowiednie maści {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif mam kumpla co ma 188 cm wzrostu i ćwiczy ma całe plecy w rozstępach i ohydnie to wygląda... {SMILIES_PATH}/icon_neutral.gif
  • 0

Raiden
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
mi się na przedramionach i goleńiach zrobiły
  • 0

Mefiu

Mefiu
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
  • Lokalizacja:Damnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
ja ćwicze prawie 2 lata i niemam nigdzie
"Bez bólu niema efektów"
Jak boli to rośnie xD

Kamil
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
mafu bo masz pewnie " dobra skore" zreszta po czym masz miec jak masz tak malo masy, sa dwie grupy ludzi :

1. CI CO TYJA

2. CI CO CHUDNA


ale tak czy inaczej : JEST ROZSTEP JEST POSTEP !
  • 0

koksik25
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1231 postów
  • Pomógł: 0
5
Neutralna
  • Lokalizacja:gdansk
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od poczatku
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:125
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:70
  • Przysiad [kg]:nie robie
  • Wyciskanie [kg]:120 serie kiedys wiecej choroba itp
  • Martwy ciąg [kg]:nie robie
  • Waga [kg]:107

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
im szybciej idzie masa tym szybciej wyskakuja roztepy i tyle,zalezy to tez od skory
  • 0

WOjtaS
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
Mam już rozstępy sporo czasu i wciąż mi się rozszerzają. Znacie może jakiś maści lub kremy które hamują ten proces? Jeśli tak to napiszcie mi ich nazwy. Z góry dziękuje

Pozdrawiam
  • 0

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
One raczej nie mają nazwy idziesz do lekarza i on ci wypisuje recepte idziesz z tym do apteki i oni ci robią maść albo krem zawierający mocznik {SMILIES_PATH}/tongue.gif
  • 0
Dołączona grafika

WOjtaS
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
chudy135 - Nazwę muszą mieć,a to że lekarz może mi pomóc to wiem. Podejrzewam , że są bez recepty i dlatego pytam czy ktoś miał podobny problem i zna nazwy takich maści lub kremów, zaoszczędził bym se tym czasu i nie ganiał do lekarza.
  • 0

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
Witam, najlepsza na rozstepy jest maść zawierający mocznik {SMILIES_PATH}/excl.gif Ale jest tylko na recepte. Masc wyrabiana jest na zamowienie w aptece. Jezeli chcesz szybko wybielic rozstepy do polecam efekty widac po okolo 5dniach. Leki dostepne bez recepty to : Alcepalan, Cepan, Contractubex aby zobaczyc efekt musisz uzywac okolo miesiaca. pozdro

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
MaC406 stosowałeś tą z mocznikiem?? Jakie efekty rozstępy dalej widać tak bardzo?
  • 0
Dołączona grafika

WOjtaS
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
Dzięki za pomoc MaC406. Pozdro
  • 0

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...

MaC406 stosowałeś tą z mocznikiem?? Jakie efekty rozstępy dalej widać tak bardzo?


Stosuje ten w/w lek zawsze w okresie letnim jestem troche "porozdzierany" efekty byly rewelacyjne. Rozstepy wyblakly i to juz po pierwszych 5 dniach. Lek jest bardzo tani okolo 8zl za 200ml. Jezli bedziesz potrzebowal wiecej informacji to spoks - napisz.

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
Pisz, pisz napewno się przydadzą na kiedyś.
  • 0
Dołączona grafika

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
[quote name='"chudy135":1bu9kt4y]Pisz' date=' pisz napewno się przydadzą na kiedyś.[/quote']

Z tego co pamietam to Mocznik powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Skora jest jak u mlodej kobiety elastyczna i nawilzona {SMILIES_PATH}/biggrin_p.gif Po treningu brak czerwonych rozstepow i zadnych nowych {SMILIES_PATH}/excl.gif Ja zawsze stosowalem przed i po treningu wymaga to pewnej rutyny ale jezeli przeszkadzaja komus rozstepy to polecam w/w masc.

Mr.chudy135

    Przechuj nindża

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3438 postów
  • Pomógł: 0
11
Neutralna
  • Lokalizacja:Jastrzębie-Zdrój
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
No widzisz kolejny "news" mocznik zatrzymuje wode dobre info. APEL: Ludzie sikajcie sobie na klate to będzie 0 rozstępów {SMILIES_PATH}/biggrin.gif
  • 0
Dołączona grafika

MaC406

MaC406

    B-52 Stratofortress

  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 3269 postów
  • Pomógł: 2
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
Fachowo - Mocznik zatrzymuje wodę w warstwie rogowej naskórka.

Degre
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rozstępy - jak powstają...
Lioton tysiąc też jest dobry na rozstępy. po mc. nie ma śladów po roztępach (chyba że te roztępy masz juz od dawna)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024