Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade 710 - mini recenzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

budo_pieswidmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 656 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 - mini recenzja

Nie wydaje się WAM, że ustawienie zabków na końcu krawędzi (ma tak jakiś victorinox) jest lepsze niż przy rękojeści?


Jesli chodzi o typowo użytkowe walory noża to tak! Zagadzam się. Ale jeśli traktujemy nóż jako narzędzie taktyczne - nie do cięcia i strugania, ale do rozcinania (zazwyczaj w warunkach stresu), to wydaje mi się że lepsze są ząbki przy rękojeści, albo nawet na całej linii ostrza. Tak mi się wydaje...
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 - mini recenzja
ja na ten przyklad w swoich nozach umieszczam zabki i na poczatku, i na koncu ostrza, czasami robie tylko 2-3 zabki tuz przy czubku, nazywam to sobie'otwieraczem do ubran' wyszlo mi to po probach ciec worka treningowego owinietego szmatami, gladkim ostrzem nawet baaaardzo ostrym trudno sie przebic przez taka zbroje, natomiast te zabki na luku ostrza swietnie sobie z tym radza. niestety albo raczej na szczescie nie probowalem tego w akcji :) podsumowujac: kazde zabki dobre zaleznie od zastosowan i wlasciciela
choc osobiscie gdybum mial juz wybrac tylko jedno to wzial bym gladkie ostrze lub zabki przy czubku, choc zabki na poczatku pozwalaja na zastosowanie wiekszej sily- bo mniejsza dzwignia, np. do ciecia liny (obiema rekami)
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 - mini recenzja
Od dwóch dni stałem się szczęśliwym posiadaczem 710tki :) Mój pierwszy Benchmade ( nie ostatni ;) ). Tnę wszystko wokół, ćwiczę jak opętany i cieszę się jak dziecko.

Pierwsze wrażenie- nóż jest absolutnie śliczny, cudownie leży w dłoni. Trochę żałowałem, że nie goli, ale ostatecznie do golenia służy maszynka :) Bardzo wygodnie układa się w przedniej kieszeni spodni, praktycznie nie czuję, że go noszę. A co ja tam będę się dłużej rozpisywać, idę ćwiczyć :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_cactus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łorsoł

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 - mini recenzja
W kwestii formalnej: gdzie kupiłeś?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade 710 - mini recenzja
W Knifeworks.com. Zamówienie złozyłem 2 grudnia, na poczcie paczka była 15 grudnia. Na opakowaniu napisali "camping utilities" :)

Pozdrawiam, Thufir
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024