Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
nie tylko takze zwieksza sile kopniecia i ulatwia znacznie utrzymanie rownoweagi po nietrafionym kopnieciu. a ze nie jest bezpieczne tio inna sprawa
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
No fakt, niepotrzebnie użyłem słowa "jedynie".
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
cześć
ja zawsze kopałem bez opuszczania ręki. Ostatnio eksperymentowałem z tym zamachem- ale ja robię to w ten sposób, że kopiąc prawą nogą najpierw zadaję prawy prosty, który pod koniec przechodzi w zamach i dopiero wtedy kopnięcie - myślę że to wystarczy dla zmylenia przeciwnika i dojście mocniejszego kopnięcia.
w sparingu tego jewszcze nie próbowałem - przerwa w treningach.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Wielu muy bokserow zadajac loka opuszcza reke (ze strony kopiacej nogi, to naturalne - zdecydowanie zwieksza dynamike kopiecia), nie oznacza to, ze sa zupelnie bezbronni, malo kto zauwaza, ze w tym czasie ich druga reka jest zawinieta wokol brody jak rogal.
Poza tym jak sie przyjmie takiego loka, to ciezko skontrowac prawym prostym, a jak sie "odejdzie", to i tak przeciwnik jest poza zasiegiem reki. W sumie dysputa akademicka.
K_P
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
ale z kolei mozna wejsc sierpem. ta jedna reka calej glowy nie ochronisz. ale to faktycznie gdybanie...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Halo! Stronę wcześnie napisałem, że takie techniki poprzedza akcja rękoma. I wtedy jest to trudne.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie

Poza tym jak sie przyjmie takiego loka, to ciezko skontrowac prawym prostym,


Jak sie przyjmie to moze i ciezko skontrowac. Tyle ze sie nie przyjmuje :wink: Skraca sie dystans i wali prawym prostym. Prawy bedzie zawsze szybszy od loka, poza tym stoje na dwoch nogach, mam lepsza rownowage...
Zrobcie sobie taki eksperyment na treningu - co by nie teoretyzowac - i zobaczycie ze lok vs prawy prosty konczy sie prawym na szczece...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Kenjiro, proponuję prostszy eksperyment - coby nie teoretyzować. Prawy prosty kontra lewy prosty. Jak sądzisz, co dojdzie szybciej? :)
Po prostu - gdyby było tak, jak piszesz każdego lowka dałoby się skontrować prawym prostym. A jednak ludzie lowki kopią i jakoś te lowki wchodzą. Ja się oczywiście zgadzam z tym, że kontra prostym jest najbardziej naturalną odpowiedzią na lowkick, ale mam wrażenie, że nadmiernie próbujemy sprowadzać zagadnienie do ataku pojedynczą techniką. A powiedzmy sobie szczerze, taki atak nie istnieje.

K.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
wiadomo co dojdzie szybciej...tyle ze tu nie chodzi o szybkosc a o sile krzyzowego, ktora jest w stanie znokautowac w zderzeniu z lokiem.
Sure, ataki nie sa pojedyncze, poprzedzane kombinacja reczna...
Dywagowalismy tylko o opuszczanej rece (do rownowagi?zwiekszenia sily kopnieca?) i dalej sie bede upieral ze to niebezpieczne. Ja osobiscie trzymam dwie graby wysoko... :)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Nie biorę raczej udziału w takich teoretycznych dyskusjach, bo od tego jest sparing czy trening z wymagającym partnerem. Chciałem jednak w tym miejscu przytaknąć Kubusiowi Kuchatkowi, bo właściwie przedstawił problem obrony przed kontrą bezpośrednią na lowkick.
Jak powszechnie wiadomo tajska (biodrowa) mechanika kopnięć jest najsilniejszą do jakiej zdolny jest człowiek. Na tą skuteczność zbiera się kilka elementów, a jednym z nich jest właśnie odwodzenie tułowia w przeciwną stronę do kopnięcia. Przy prawym lowkicku prawa ręka wędruje zatem w bok (w prawą stronę), co pozwala uzyskać większą dynamikę (i siłę w konsekwencji) kopnięć. Żeby nie narażać się na kontry bezpośrednie (np. lewym czy prawym prostym) robi się kilka rzeczy: broda obniżona jest cały czas w dół, w czasie kopnięcia głowa zmienia lekko położenie, a w końcu lewa ręka odwodzona jest w prawą stronę zasłaniając głowę z każdej praktycznie strony. I to wystarczy.


Pozdrowienia,
MR.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024