Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Tak, ale druga ręka przy brodzie. W muay-thai jest na podobnej zasadzie rozwiązanie proponowane przez mistrza świata (zbicie kopnięcia), mi też się zdarzało opuszczać rękę przy kopnięciach.

Czy na ulicy rabunkowo czy w celu pobicia będzie Cię zaczepiał fachowiec - zapaśnik, chwytacz, uderzacz? Nie sądzę. Inaczej w ogóle większość SW i systemów nie miałaby racji bytu. Na ulicy w większości chodzą leszczyki - ich siła w ILOSCI, nie w umiejętnościach.

Nie rozważam czy TY czy JA mamy stosować wejście w nogi, ale jaka jest szansa że jakiś fachowiec to zastosuje (bo jak zastosuje leszczyk - to nie ma sprawy :wink: ).[/img]
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Jedna reka moze okazac sie niewystarczajaca kiedy w momencie kopa poleci seria prawy/lewy. No ale nie teoretyzujmy, powolujac sie na mistrzow swiata... :wink:

Wbrew pozorom, odruchy na uderzenia moga byc dwa - cofanie lub dojscie do zwarcia/obalenia, nawet u "leszczyka".

BTW Ja tam dobrowolnie do parteru nie schodzilbym, raczej probowalbym znalezc zakonczenie w clinchu...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie

Jedna reka moze okazac sie niewystarczajaca kiedy w momencie kopa poleci seria prawy/lewy.


No oczywiście. Zakładamy że ten thai kick idzie po serii np. lewy, prawy + ... Wtedy to trudniejsze.

Wbrew pozorom, odruchy na uderzenia moga byc dwa - cofanie lub dojscie do zwarcia/obalenia, nawet u "leszczyka"


Tak. A u nie leszczyka nawet więcej :wink:

BTW Ja tam dobrowolnie do parteru nie schodzilbym, raczej probowalbym znalezc zakonczenie w clinchu...


Jasne. Tyle razy o tym pisałem, że to mi się znudziło. Nigdy do parteru... No chyba że ... (tu lubiący parter mają swoje sytuacje :wink: :lol: )...

A w ogóle to w Ulicy przykleiłem taki tekst :) : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
no, i dobry tekst :)
Jednak i tak niektore "typy" wiedza swoje :wink:
Pozdrawiam!
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie

W muay-thai jest na podobnej zasadzie rozwiązanie proponowane przez mistrza świata (zbicie kopnięcia), mi też się zdarzało opuszczać rękę przy kopnięciach.

Nie rozumiem, o co chodzi ztym zbiciem kopnięcia. Też myślę, że opuszczanie ręki to błąd. Poza tym, jeśli przyjmiemy, że przyjdzie nam się bić tylko z ''leczami'' (Fajnie by było, nie?), możemy zacząć ćwiczyć kopnięcia z wyskoku, zakładając, że takie coś na ''leszcza'' wystarczy. Takie podejście do ulicznego przeciwnika może się zemścić.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Zbicie - block & redirect kick. Lekkie odejście, przeciwnik traci równowagę, lekka zmiana kierunku kopnięcia - dogodna sytuacja dla kontry. Wpadnij na sparing - zrozumiesz w 5 sekund :) :wink:

A lepiej obejrzyj ROB KAMAN "LEG KICKS AND TAKE OVERS".

Dołączona grafika
Dołączona grafika

Co do leszczów TECHNIKI 100% - a z wyskoku nie są tego typu.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Nic nie zrozumiałem. :-) Co opuszczona ręka ma do tego bloku?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
:evil: A czym blokujesz - siłą woli?
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
No tak, na zdjęciu widać najzwyklejsze zbicie. Ale po co opuszczać rękę w trakcie kopania? To naraża na bolesną kontrę.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie

No tak, na zdjęciu widać najzwyklejsze zbicie. Ale po co opuszczać rękę w trakcie kopania? To naraża na bolesną kontrę.


Jest taka garda, w TKD. Ot chociażby dla równowagi.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Niezbyt szczelna ta garda. Moim zdaniem po zbiciu ręka powinna wrócić do policzka.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
1) Bo TKD ma czasem bardzo specyficzną walkę sportową.

2) Wraca.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Ale na tym rysunku z żołnierzem wykonującym low-kicka ręka ciągle jest opuszczona! Chyba pisałeś o tej metodzie mistrza muai thai w kontekście właśnie tego rysunku, nie? :-)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
O rany. Na podobnej zasadzie i kropka. Generalnie to błąd - ale wielu, wielu nie potrafi wykorzystać takich sytuacji.

Co do rysunku- nie wiem - ktoś tam maznął - uwagi do US ARMY...
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Kopiący żołnierz jest w ciężkich butach, a wyrzut ręki po stronie kopiącej nogi zwiększa impet skrętu w biodrze przyspieszając zarówno kopnięcie (tym samym zwiększając jego siłę) jak i powrót do pozycji po kopnięciu (przy powrocie ręki do gardy). Sposób często polecany. Czy słuszny? - co kto woli. Dodajmy, że kopnięcie to zadane było z odchyleniem do tyłu, więc z pewnego dystansu. Tak czy owak ryzykowne i czy jesteśmy za czy przeciw trzeba sobie odpowiedzieć samemu. Dodam, że dla kolan może być wiele zagrożeń, ale z doświadczenia powiem, że chyba częściej ludzie rozwalają sobie kolana sami przy nieudanych kopnięciach, niż robią to ich przeciwnicy :) Mocno urazowe mogą być wszystkie kopnięcia i raczej zależy to od aktualnego ustawienia kolana. Najpiękniej zgruchotane kolano widziałem po czymś w stylu kansetsu geri na nogę gościa, który się akurat poślizgnął.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie

Kopiący żołnierz jest w ciężkich butach, a wyrzut ręki po stronie kopiącej nogi zwiększa impet skrętu w biodrze przyspieszając zarówno kopnięcie (tym samym zwiększając jego siłę) jak i powrót do pozycji po kopnięciu (przy powrocie ręki do gardy).


Do Słoniaka:
Na taką odpowiedź czekałem od samego pocztaku. :D
Do Combata:
To zbicie, o którym wspomniałeś, nie ma za dużego związku z opuszczonaniem ręki w trakcie kopania i to mnie zmyliło.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Ma i to dużo - ale nie chce mi się tłumaczyć.
  • 0

budo_sepulka
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z mojego pokoju

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Moze jednak wytlumacz, bo gadannie w stylu "tak jest, ale nie cche mi sie wyjasniac" nie jest zbyt silbnym argumentem na potwierdzenie twojej tezy.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Ważne, że jedna ręka jest opuszczona - to jest cecha wspólna. Zarówno w 1szym przypadku: zbicie frontkicka jak i kopania lowkicka jedna ręka jest na dole. Dla przeciwnika jest problemem wykorzystać tą sytuację.
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kopnięcie boczne w kolano, a złamanie
Przecież zbicie nogi wytrąca przeciwnika z rytmu i równowagi, pozwalając nam przejąć inicjatywę, zadać cios. A opuszczanie ręki w trakcie wykonywania kopnięcia to jedynie wystawianie się na taką właśnie kontrę. Ja widzę różnicę i to dużą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024