Skocz do zawartości


Zdjęcie

MA w Krakowie dla "dziadków"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

MA w Krakowie dla "dziadków"
Witam,

szukalem, ale odpowiedzi nie znalazlem, na pytanie:
czy w krakowie mozna gdzies uprawiac jakiekolwiek MA rekreacyjnie, bez nastawienia sportowego, mając prawie 30 lat i zero doświadczenia w MA?

Chciałbym warunki fizyczne poprawić, ale chodzenie na siłownie i "bezcelowe" dmuchanie w biceps w zgodzie z moim sumieniem nie pozostaje...

najbardziej by mi odpowiadalo: boks/mt/karate/tkd/kung-fu (kolejnosc ma znaczenie) ewentualnie cos chwytanego.

a jeszcze gdyby bylo w okolicy pol godziny drogi komunikacja miejska od ruczaju, to juz pelnia szczescia.

prosze, pomozcie...
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
boksu i muay thai raczej nie da sie cwiczyc typowo rekreacyjnie..

...
ja bym polecal ju jitsu,ale to cie nie bardzo interesuje...

na karate oyama jest sporo "dziadkow" ;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

na taekwon-do itf zdecydowana wiekszosc to ludzie bardzo mlodzi (ale ostatnio na franchesco nullo zapisalo sie pare osob w twoim wieku)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

szkola SUNG: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

----
kung-fu .. na bialy zuraw , dluga piesc jest troche staroci;)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

-----
ale nie napisales na ile jestes sprawny,

np. jesli nie masz dobrej skocznosci i przeciwskazania do rozciagania to tkd odpada

na karate jest dosc statyczny ale twardy trening

kung fu jest bardzo wszechstronne,ale bez szczegolnego nacisku

na ju jitsu jest po prostu najlepsza samoobrona


przejdz sie po jeden/dwa treningi na kazda z sekcji i porownaj co ci najbardziej pasuje
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
Mafox ale sciemniasz.

na ju jitsu jest po prostu najlepsza samoobrona
np. jesli nie masz dobrej skocznosci i przeciwskazania do rozciagania to tkd odpada


JJ najlepsza somoobrona? Haha. Smiem watpic ;)

Co do tkd. Przyjdz do nas na trening. Ostatnio sapisalo sie kilka osob juz bardziej wiekiem zaawansowanych.
Mafox: ja skoczny jestem? A jakos sobie radze.

Pozdraowam
Niedziel
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
wielkie dzieki Mafox_ za odpowiedz,

jiu-jitsu owszem interesuje mnie (nawet bardzo - tylko przez pomylke nie znalazlo sie w "zestawieniu"), chyba się wybiorę... tylko napisz proszę gdzie:)

co do mojej sprawności: nieco powyżej średniej (ale nieduzo) dla mojej kategorii wiekowej (mówie o zdrowych nie uprawiających regularnie sportu facetach): kulam się między siłownią (brr... tylko i wyłącznie z rozsądku, na ile jest możliwość to robię trening obwodowy) a jogą (super sprawa na pozniej), ale jednak ze względu na chaotyczny tryb życia (praca/przeprowadzki) ostatni kwartał spędzony na kanapie. warunki fizyczne: typowy przeciętniak: 176 wzrostu, bardzo szczupła budowa ciała, 73-76kg.

miałem przygodę z aikido (rok) ale ze względu na słabiutką (w mojej sekcji) ogólnorozwojówkę i niegroźną ale długotrwałą kontuzję (nadgarstek) zrezygnowałem.

z tego co napisałeś, przypadło mi do gustu jiu-jitsu, kung-fu (przejdę się też na tkd na francesco). ciekaw tylko jestem, czy jest sens tak sobie w grudniu pojsc, dolaczyc do sekcji... chcialbym uniknac sparingow na poczatku (z wiadomych wzgledow :oops: ).

o ile wiem sekcji kung-fu w krakowie jak mrowkow, jest cos godne polecenia?
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
hej Niedziel,

championa ani streetfightera juz ze mnie nie bedzie (psychika nie ta:(), wiec bardziej zalezy mi na BEZPIECZNYM ale rozwojowym treningu. z tego co slyszalem to jj jest to dosc ogolnorozwojowy trening... w kazdym razie chetnie wyslucham(oops: poczytam) innego zdania na ten temat.

a gdzie masz zajecia z tkd? cena przyzwoita?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
Cena to 70 zl za 6x tydzien! Powiem prawde, ze moim zdaniem to bardzo tanio.

tu jest link:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

zobacz zdjecia dostaniesz na maila jak mi dasz, albo uzupelnisz profil.

Zachecam do trenigow tkd, a co do sparingow to jak nie chcesz to przeciaz nikt Cie nie zwiaze i nie urzyje jako worka. Kazdy robi co chce.

Ja polecam.

Pozdrowki i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"

JJ najlepsza somoobrona? Haha. Smiem watpic ;)

a byles kiedys na treningach?

czym sie rozni samoobrona od typowego sparringu, lamania desek , czy treningu form lub medytacji powinienes wiedziec..
W programie nauczania tkd tez jest samoobrona (hosinsul) , ale nie wszedzie jest trenowana, natomiast wszedzie jest wymagana na stopnie mistrzowskie..i o dziwo czasem ostro oceniana... 8O

wiekszosc sekcji ju jitsu opiera sie przede wszystkim na cwiczeniu samoobrony i walkuje ja przez lata. Wszystkie inne systemy nauczajace samoobrony sa oparte w duzej mierze wlasnie na ju jitsu.
treningi boxu, zapasow, karate itp... to nie sa treningi samoobrony!
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
Tak jak napisal Niedziel faktycznie nikt Cie nie zwiaze zeby Cie bic;)
Z tym ze jest podzial na grupy, jedna ma sparringi , druga nie
Na poczatku nie mialbys na pewno sparringow na treningach - przynajmniej przez okres roku.
(cwiczenia kondycyjne, nauczanie kopniec, uderzen, postaw i blokow.)

W drugiej grupie praktycznie kazdy trening jest przygotowaniem do sparringu i samym sparringiem , tutaj trudno by Ci bylo cwiczyc cos innego. Tymbardziej, ze podczas egzaminow na stopnie tez sa sparringi,ale zajmuja one nie wielka czesc egzaminu.
-------
Tak klubow Kung fu jest wiele..
ja nie moge polecac tego czego sam nie widzialem, sila rzeczy moge z czystym sumieniem wylacznie polecic Ci Ymaa .
rozklad treningow jest na stronie podanej przeze mnie juz wyzej :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Jesli chodzi o inne kluby moze napisza cos od siebie Ci co tam trenuja?
--------------
Szkol ju jitsu jest podobnie wiele jak kung fu,ale trzeba je rozgraniczyc

tzn. uogolniajac bardzo ju jitsu typowo tradycyjne od ju jitsu samoobrony,az przez jujitsu sportowe.
Ju jitsu tradycyjne praktycznie nie wiele sie rozni od aikido,
ju jitsu samoobrona (brak sparingow, cwiczenie wylacznie samoobrony)
ju jitsu sportowe (samoobrona+ ograniczone przepisami walki na zawodach w stojce i w parterze)

cwiczysz silowo,a chcialbys podniesc kondycje i lubisz walke w parterze to najlepiej zapisz sie na treningi Brazylijskiego Jujitsu
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"

Tak jak napisal Niedziel faktycznie nikt Cie nie zwiaze zeby Cie bic;)
Z tym ze jest podzial na grupy, jedna ma sparringi , druga nie
Na poczatku nie mialbys na pewno sparringow na treningach - przynajmniej przez okres roku.
(cwiczenia kondycyjne, nauczanie kopniec, uderzen, postaw i blokow.)

W drugiej grupie praktycznie kazdy trening jest przygotowaniem do sparringu i samym sparringiem , tutaj trudno by Ci bylo cwiczyc cos innego. Tymbardziej, ze podczas egzaminow na stopnie tez sa sparringi,ale zajmuja one nie wielka czesc egzaminu.

Dodaj Mafox, ze na egzaminie na pas zielony, czyli po min 2 latach.
Na treningi ze sparingami chodzisz, kiedy czujesz sie na to gotowy.
Poza tym sa treningi, w ktorych bijesz w worki i praktycznie jest tylko
klepanka, sparingi zadaniowe, bez mocnego kontaktu.

Poza tym nie dwa a 3 w tygodniu wliczajac box, na ktorym tez sa worki i tarczowanie.

A Mafox_ co jest na somoobronie. Ostatnio Dudu mowil, ze tam gdzie mamy bjj jest tez jj i cwiczyli obrone przed karabinem rotfl.
Moze cos jak aikido?

Pozdrowki
Niedziel
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
niedziel kto prowadzi to jj?

a obrony przed tego rodzaju sprzetem sa chyba wymagane na stopnie mistrzowskie. jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi, nie chce mi sie sprawdzac 8)
  • 0

budo_jetisc
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
do obrony przed karabinem potrzeba byc matrixie :)
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"

boksu i muay thai raczej nie da sie cwiczyc typowo rekreacyjnie..

I tutaj się strasznie mylisz kolego! znam z 3 kluby gdzie można rekreacyjnie ćwiczyć np. boks ja tak robię! do 30 bliżej niż dalej i w lidze nie mam co szukać za stary jestem, za to sparuję sobie jak zechcę z juniorami i seniorami lub byłymi zawodnikami bo to lubię, oczywiście seniorzy mnie oszczędzają :)
np też w wawie w swoim klubie Saleta prowadzi boks rekreacyjny... tak się reklamował w tv
Jeżeli w Katowicach można to tym bardziej w krk będzie można

Polecem boks bardzo szybko się uczysz i trzymasz formę treningi bardzo aerobowe :)
MT/KB/TKD - szybko przyswajasz
KK/JJ/K-F wolniejsze postępy w nauce musisz uzbroić się w cierpliwość
przejdź się na różne treningi i wybierz to co przypadni Ci do gustu i w czym będziesz chciał się spełnić (zwróć uwagę na własne predyspozycje) no i oczywiście możliwości czasowe
siłownia też jest ważna

powodzenia ZYX i witamy w MA

Jaca
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"

niedziel kto prowadzi to jj?

a obrony przed tego rodzaju sprzetem sa chyba wymagane na stopnie mistrzowskie. jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi, nie chce mi sie sprawdzac 8)

Nie wiem kto prowadzi.
Tak wymagane sa stopnie mistrzowskie i umiejetnosc ruszania uszami podczas podwieczorkow u cioci. Nie, to niemozliwe. I nie ma prawa byc skuteczne w wykonaniu nikogo. Czlowiek vs noz - male szanse ,
czlowiek vs karabin - nawet nie wejdziesz w dystans.
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
cześć,

dziekuję bardzo wszystkim za odpowiedzi. JacaTB: dokładnie o taki klub mi chodzi, o jakim mowisz. niestety w internecie takiego klubu w krk nie znalazlem (tylko wawa :( ), stąd moje pytanie na forum.

zrobię tak jak radzicie: przejdę się obejrzeć (chyba zresztą jest możliwość pierwszego treningu probnego za darmo?) kilka sekcji i wybiore tę najlepszą (dla mnie ;) ).

jeszcze raz dziekuję - a jak ktoś ma dla mnie jeszcze radę - bardzo chętnie przeczytam :-)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"

zrobię tak jak radzicie: przejdę się obejrzeć (chyba zresztą jest możliwość pierwszego treningu probnego za darmo?) kilka sekcji i wybiore tę najlepszą (dla mnie ;) ).

Czesc Zyx. Jak bedziesz sprawdzal i bedziesz mial zamiar isc na tkd zobaczyc co i jak to napisz w topicu kiedy idziesz.

Pozadrowki
Niedziel
  • 0

budo_zyx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
Niedziel: OK

Do zobaczenia na treningu.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"

ewentualnie cos chwytanego. a jeszcze gdyby bylo w okolicy pol godziny drogi komunikacja miejska od ruczaju, to juz pelnia szczescia. prosze, pomozcie...

http://krakow.bjj.org.pl/ No to proszę uprzejmie, jest paru kolesi przed a nawet paru po 30-tce. Masz i chwytane i kick-boxing. I zajebistą atmosferę. :wink:
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"
Aha, i jeszcze jedno. Dziadki, to są po 60-tce. Przed 30-tką, to ty szczeniak jesteś. :wink:
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"

niedziel kto prowadzi to jj?

a obrony przed tego rodzaju sprzetem sa chyba wymagane na stopnie mistrzowskie. jezeli sie myle to niech mnie ktos poprawi, nie chce mi sie sprawdzac 8)

Nie wiem kto prowadzi.
Tak wymagane sa stopnie mistrzowskie i umiejetnosc ruszania uszami podczas podwieczorkow u cioci. Nie, to niemozliwe. I nie ma prawa byc skuteczne w wykonaniu nikogo. Czlowiek vs noz - male szanse ,
czlowiek vs karabin - nawet nie wejdziesz w dystans.


ok ale wymagania na stopnie sa w tym sensie ze karabin/pistolet masz przystawiony dio ciala. ale to tylko tak dla formalnosci, bo w realnosc tego raczej i tak nie wierze
  • 0

budo_goral3
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:czarny dunajec

Napisano Ponad rok temu

Re: MA w Krakowie dla "dziadków"

Aha, i jeszcze jedno. Dziadki, to są po 60-tce. Przed 30-tką, to ty szczeniak jesteś. :wink:

a po 30 to bedzie Master
i tez mi z tym dobrze :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024