Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka woda ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Jaka woda ?
Pytanie zawarte w temacie niby banale ale jednak ..
Ostatnio spotkalem sie z opinia iz woda "muszyna" srednio gazowana jest chyba jedyna wartosciowa woda na rynku a reszta to zwyczajne "kranowy". Ile w tym prawdy ?
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
ja pije aqua minerale nie gazowana i nie moge nazekac
hmmm czasem nie producent rozsiewa tekie ploty?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Aqua i Zywiec pod wzgledem smakowym sa najbardziej chyba ok ... ale pod wzgledem odzywczym ?
Wlasnie od producenta sie nie dowiadywalem ale od osoby ktora w temacie odzywiania 'siedzi'
  • 0

budo_dżujon
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
mi najlepiej smakuje naleczowianka niegazowana w jakijs gazecie kidys byl ranking wod nei pamietam dokladnie ale naleczowianka byla druga a zywiec gdzies na dole =p
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Hast, są wody o różnym stopniu zmineralizowania. Muszyna to woda wysokozmineralizowana, czyli ma duży odsetek minerałów. A Żywiec pewnie i jakieś tam minerały ma, ale należy ją raczej traktować jako wodę stołową.

Wydajność dobrych źródeł wody mineralnej nie jest duża, siłą rzeczy nie może jej być dużo na rynku. Stąd też w sklepie dostaniemy raczej wodę z minerałami a nie wodę mineralną. :)
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Może ja wtrącę swoje trzy grosze, jako że mój ojciec i dziadek robią w tej działce. Tak jak powiesział Slasz żywiec i inne tego typu to wody stołowe a nie mineralne. Po czy rozpoznać dobrą modę mineralną? Popatrzcie na etykietę z tyłu, koło składu jest podana wartość: mineralizacja. Dobre wody mają w ją granicach 2000. Żywice i inne shity mają po 300 - 700. Woda z kranu jest lapsza. Prawdziwa woda mineralna to np. Staropolanka 2000. Kupcie wersję niegazowaną, potrząśnijcie i odkręćcie - usłyszycie syyyk. I o to właśnie chodzi. Ta woda posiada CO2 sama z siebie (wiem to bo piłem prosto ze źródła na pompowaniu próbnym :D ), a nie w procesie gazowania w rozlewni. Poza tym po jakimś czasie wytrąca sie osad - to dobry znak, bo jest z czego sie wytrącać, więcej składniów mineralnych czyli woda jest zdrowsza. Poza Staropolanką 2000 polecam Piwniczankę - też jest bardzo dobra i w przeciwieństwie do żywców i aqua minerale ma SMAK. Ta ostatnie nie jest niestety dostępna w całej Polsce (np. we Wrocławiu nie ma).
P.S Te dwie prawdziwe wody mineralne to "robota" mojego dziadka i taty :wink:
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
aaa no to do dzialu z reklamami zapraszam :D
czemu gadasz ze aqua minerale nie ma smaku mi smakuje, a jak chcesz mocniejszy smak to se cole pij a nie wode
  • 0

budo_ropsi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
KRANÓWKA RULEZ :peace: papieros :drinking:
  • 0

budo_sakurai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Ja pije zawsze Żywca (wode nei browar)-badany przez instytut matki i dziecka, co dobre dla takich maluchów dobre i dla nas.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?

Ja pije zawsze Żywca (wode nei browar)-badany przez instytut matki i dziecka, co dobre dla takich maluchów dobre i dla nas.


jestes pewien....???? wiesz ja procowalem troche w marketingu i wiele tych instytutow np podawanych przez producentow past do zebow to sa zalozone prze nich lewy firmy.... potrzebujesz tylko kogos z papierami lekarza i zakladasz
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Woda BEz CO2 i NISKOMINERALIZOWANA, bo inaczej wyplukuje sole mineralne.
  • 0

budo_krycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
moze i wyplukuje ale podpisuje sie pod gilotyna. piwniczanka faktycznie jest smaczna, niestety nie widzialej jej w zadnym sklepie poza okolicami sacza
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Ja tam lubie, gdy woda jest mokra... :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Ja również podpisuję sie pod słowami Gilotyny odnośnie Staropolanki - jest moim zdaniem baaaaaardzo dobra. O ile walory smakowe to kwestia gustu (mnie bardzo smakuje ale komuś innemu już nie musi) o tyle kwestie zdrowotne powinny być przyjęte przez wszystkich:

-mineralizacja 2316,30 mg/l
-wysokozmineralizowana zawiera wapń i magnez
-odgazowana i odżelaziona
-przebadana przez PZH, Balneoprojekt, Sląską Akademię Medyczną, laboratorium Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich
-produkt zalecany przez Fundusz Rozwoju Kardiochirurgii
-zwyciezca testu wód mineralnych niegazowanych magazynu "Świat konsumenta"

mowa o Staropolance 2000 niegazowanej (niebieska butla).Akurat zawsze stoi obok mojego biurka więc mogłem udzielić informacji:)

Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_dollyo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3402 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Piwniczanka is the best. Jest lekko slona a wiec zaj...ie gasi pragnienie. Szczegolnie podczs wyczerpojacego treningu.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Wszystko mi jedno jaka, byle dużo i dobrej :)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?

Ja również podpisuję sie pod słowami Gilotyny odnośnie Staropolanki - jest moim zdaniem baaaaaardzo dobra. O ile walory smakowe to kwestia gustu (mnie bardzo smakuje ale komuś innemu już nie musi) o tyle kwestie zdrowotne powinny być przyjęte przez wszystkich:

-mineralizacja 2316,30 mg/l
-wysokozmineralizowana zawiera wapń i magnez
-odgazowana i odżelaziona
-przebadana przez PZH, Balneoprojekt, Sląską Akademię Medyczną, laboratorium Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich
-produkt zalecany przez Fundusz Rozwoju Kardiochirurgii
-zwyciezca testu wód mineralnych niegazowanych magazynu "Świat konsumenta"

mowa o Staropolance 2000 niegazowanej (niebieska butla).Akurat zawsze stoi obok mojego biurka więc mogłem udzielić informacji:)

Pozdrawiam
El Primo


no wiec stary ja bym Ci ja zdecydowanie poradzil postawic nieco dalej od biurka :)

i nie to nie dlatego ze mam cos do firmy ale jest woda wysoko zmineralizowana jak napisales i sportowcy nie pijaja takich wod (przynajmnie nie za duzo) bo ma to ujemny wplyw na funkcje bioligiczne - przemineralizowanie organizmu!

powinniens pic wody sredniozmineralizowane....
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?

Wszystko mi jedno jaka, byle dużo i dobrej :)


oooo... widze ze sie rozumiemy :) :) :) :)
  • 0

budo_el primo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 631 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?
Hmmm a czym objawia sie owo przemineralizowanie?I jakie skutki za sobą niesie?


Pozdrawiam
El Primo
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaka woda ?

Hmmm a czym objawia sie owo przemineralizowanie?I jakie skutki za sobą niesie?


Pozdrawiam
El Primo


El Primo internetu nie masz czy co :) ? wystarczy wpisac w google: "wody mineralne wysokozmineralizowane" zeby juz w peirwszym tytule przeczytac:

"W sklepach są też wody wysokozmineralizowane. Te jednak nie dla każdego są odpowiednie. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt wysoka zawartość niektórych minerałów może być przyczyną ich kumulacji w wątrobie lub nerkach, co sprzyja rozwojowi niektórych chorób. Na przykład zbyt wysoki poziom sodu bywa przyczyną nadciśnienia tętniczego i uszkodzenia nerek.

Jeśli więc chcemy pić wody wysokozmineralizowane, należy nie tylko sprawdzić ich skład, ale też rozważyć, jaki wpływ na nasze zdrowie będą miały zawarte w nich składniki."

nie wiem jak Ty ale ja jak cwicze 3 godziny dziennie to pije jakies 3-4 butelki 1,5 litra dziennie, zdaniem lekarza zajmujacego sie dieta sportowcow z ktorym rozmawialem bardzo szybko zalatwilbym sobie nerki bo te wszytskie peirwiaski tam osiadaja....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024