Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kregoslup??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_dr who?
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Kregoslup??
wiec tak:

Tydzien temu udalem sie na trening MT. Cwiczylismy walke w zwarciu wiec przez parenascie dobrych minut moj kark byl poddawany wszelkiego rodzaju szarpnieciom, naciskom itp. Jako ze mam za saba ponad rok przerwy w treningach a zwiazanego z takim obciazeniem karku nic nigdy nie trenowalem to po tym treningu nie moglem doslownie glowy utrzymac w pionie 8O Podczas cwiczenia raz poczulem jakby mi ktos troche ponizej karku spilke w plecy wbil po jakims mocniejszym szarpnieciu glowy w dol. W kazdym badz razie po jakichs 5 dniach pozbylem sie wszelkich boli miesni od karku az po lydki :) Zreszta opuszczajac jeden trening :evil: .
Niestety 6 dnia poczulem tepy bol mniejwiecej miedzy lopatkami na lini kregoslupa. Boli mnie przy zbytnin pochyleniu sie do przodu, przy chodzeniu tylko jak cos niose w prawej rece natomiast bez obciazenia nie czuje zadnych niedogodnosci w poruszaniu sie, ponadto chyba najmniej przyjemne jest to, kiedy "pociagne" raptownie nosem jako ze mam niewielki katarek:) Wtedy plecy naprawde bola :cry: oraz przy luznym podskakiwaniu. Przy czym nie jest to bol ciagly.

Sam pewnie bym nic sobie z tego specjalnie nie robil jako ze mialem zamiar isc wczoraj na trening i po prostu rozgrzac i rozruszac miesnie ktore to bola. Jednak ze na anatomi sie nie znam i na urazach tez niebardzo, to dalo mi do myslenia stanowcze stwierdzenie pewnej osoby "CZLOWIEKU MOGLES SOBIE USZKODZIC KREGOSLUP WIEC LEPIEJ POJDZ DO LEKARZA I WSTRZYMAJ SIE Z TRENINGAMI .....itd.itd."
Wiec na trening nie poszedlem a ze osoba ta tez autorytetem nie jest postanowilem sie dopytac o szczegoly w tym miejscu osob ktore z kontuzjami maja do czynienia i znaja je z autopsji oraz specjalistow w dziedzinie medycyny zamieszkujacych to forum :D

Tak wiec pytanie jest proste czy moze w taki sposob objawiac sie uszkodzenie jakiegos kregu czy odcinka kregoslupa?? Czy moze to ja mialem racje przypisujac to miesniom?? I czy lepiej to przeczekac czy moze wlasnie isc na trening i dokladnie rozruszac to co boli??
Poki co smaruje sie z uporem maniaka Ben-Gay'em :) :) :)

Prosze o jak najszybsza porade bo jak juz sie zebralem zeby znowu zaczac cos trenowac to musialo odrazu cos nie wyjsc i nie chcialbym tracic kolejnych treningow :cry: :cry: Z gory za wszystkie wypowiedzi serdecznie dziekuje poklon

Pozdr
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kregoslup??
Siema jesli cie boli wiecej niz tydzien to powinienes isc do lekarza. Ja wlasnie koncze rehabilitacje na kregoslup [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] (moja historia :) )
Ale juz do konca zycia bede musial codziennie cwiczyc na odcinek szyjny zeby jak najbardziej ograniczyc jakies dalsze kontuzje, a o zawodach nie ma mowy. Poki co jestem szczesliwy ze w ogole moge cwiczyc...Co prawda kiedys tak mialem ze po treningu z ciezarami, zle podnioslem sztange i mnie w krzyzu rwalo chyba z 5 dni. Autorytetem tez oczywiscie nie jestem Jednak teraz na punkcie kregoslupa jestem przeczulony
bo sie nasluchalem baaaardzo duzo rpzes ostatni miesiac i wiem do czego moze to doprowadzic zaniedbanie, olanie takiej sprawy. najwazniejsze--->idz do lekarza
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Kregoslup??
A byles dobrze rozgrzany?

Ja mailem taka jazde ze po robienu najnormalniejszych w swiecie pompek przez dlugi czas strzykal i chrupal mi prawy bark.. Wlasnie piszac to zdanie sqmalem ze juz przestal 8O

A do opini lekarzy podchodz z pewnym dystansem. mozesz trafic nie odpowiedniego "fachowca".

Pozdrowiam i zycze zdrowia :wink:
  • 0

budo_dr who?
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kregoslup??
Pieciu dni jeszcze nie ma bedzie cos ze trzy ale to juz niedaleko do pieciu :?

Hmm po takich przezyciach to chyba juz mozna cie uznac za autorytet 8)

Podejrzewam ze jestes an bierzaco ile gdzie kosztuje wizyta wiec jakbys mogl podac jakis przyblizony cennik to bylbym bardzo wdzieczny :-)

Oj bylem rozgrzany co do tego nie mam watpliwosci :wink: podejrzewam ze jakbym nie byl to by mi glowa odpadla po tym treningu 8)


Pozdr
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kregoslup??
Jesli chodzi o kregoslup nie polecam Caroliny MEdical Center bo tam bylem i trafilem na jakiegos beznadziejnego lekarza i dialog wygladal tak:
-niestety nie moze pan dalej cwiczyc kicka...Chyba ze pochodzi pan do nas na rehabilitacje :lol: hehe
Ja lecze sie u dr. Niesłuchowskiego geeenialny czlowiek, i nie zraz sie tym ze przyjmuje w starej kotlowni czy piwnicy, nie wiem co to jest :) . Ma gabinety na Woli i na Ursynowie. Kurde nie pamietam stronki jakos wieczorem podam ci adresy i tel. na priv tylko musze je znalezc :)
  • 0

budo_dr who?
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kregoslup??
Oj bylbym bardzo zbowiazany bo chyba nie zanosi sie na poprawe a wrecz przeciwnie :cry: :cry: :cry: Wiec raczej czeka mnie wizyta u lekarza :( Wiec z gory wielkie dzieki i czekam (nie)cierpliwie na info dot. namiarow na dr Niesłuchowskiego :D


Pozdr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024