Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

budo_kashira
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Kilka filmow z technikami Katori Shinto sciagniesz ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Bylem na dwoch stazach z tym mistrzem i uwazam ze jest BARDZO DOBRY.
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
arigatou, Kashira-san
Szkoda ze sa tam tylko dwa 20s filmiki :(
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?

Zwracamy sie rowniez z prosba o pomoc w zdobyciu materialow instruktarzowych. Jesli ktos ma jakies filmy z pokazami kenjutsu, lub wie gdzie je zdobyc to prosimy o kontakt. :wink:


Zapraszam w każdy weekend na seminaria Kashima Shin Ryu kenjutsu,
filmy też sie znajdą.
Szczegóły na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Wszystko pieknie, tylko czemu nie ma waszego dojo we Worcku???? Do wawy za daleko, nie zabardzo jest czas na cale weekendy wyjezdzac [zwlaszcza teraz, kedy za 2 miesiace mam mature].
A o filmach nic nie pisze na stronce, chyba ze przeoczylem bo juz spacy jestem [no, w koncu jest 3 nad ranem :D ]
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
I jescze jedno - ludzie ktorzy wyrazali chec juz wczesniej cwiczenia kenjutsu [tj, gdzies tak w grudniu, kiedy pomysl sie zrodzil] niech sie ponownie zgloasza jak nadal chca. Reformujemy szyki i idzemy do boju w czwartek do Mr. Smaila :) . Nowi tez oczywiscie mile widziani.
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Dziekujemy za wszelkie informacje. Skorzystamy. Ja zamierzam sie wybrac do Budojo za jakis czas na seminarium.
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
UPDATE:

Od nastepnego wtorku, na naszych zajeciach Iaido z Senseiem Smailem, zostna wprowadzone elementy KENJUTSU. Kazdy trenig [a sa 2 w tygodniu] trwa 1,5 h, z czego 30 min bedzie poswiecane kenjutsu. Na poczatek bedziemy uczyc sie podstaw z materialow otrzymanych z Reira dojo, a nastepnie z materialow z Budojo [film z wszystkimi formami, ale bedziemy go mieli dopiero w pazdzierniku].

Wszystkich chetnych zapraszamy, treningi odbywaja sie we wtorki i czwartki w godzinach 17:30 - 19:00 w LO nr VII, ul. Krucza 39. Sala znajduje się na czwartym pietrze, wejscie glowne do liceum znajduje sie od podwurza [taka mala kamienna tablica wisi nad wejsciem]

Dojazd tramwajem:
Od Galerii Dominikanskiej: tramwaj 2 lub 4.

Z 2jki: nalezy wysiasc na przystanku pod Poltegorem, nastepnie skręcić w prawo w ulice wielka i iśc prosto, za kosciol i jescze kawalek [ul. Wielka przechodzi w Krucza]
Z 4ki: Nalezy wysiasc na pezystanku "Pereca" i następnie skręcić w ulice Pereca. Ulica ta konczy sie na skrzyzowaniu z ulica Stalowa, w ktora nalezy skrecic w lewo i isc az do Kruczej. W Krucza skrecic w lewo.

Wszelkie pytania proszekierowac do mnie [mko_san@gmx.net], do Senseia [0 601 565 452] lub poprostu zadac je tu na forum.

Ja ne
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Szkoda tylko, że to jedyne 30 min bedzie poswiecone kenjutsu. Przez godzinę w tygodniu nie mozna się za duzo nauczyć. A co z tymi, którzy chcieliby poznać jedynie kenjutsu? Mają opuścić trening po pół godzinie? Jak zwykle to nie ma rąk ani nóg.
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
No no no *kiwa palcem* tylko bez takich pesymistycznych wywodow. Niestety osoba chodzaca do nas bedzie musiala 1h uczyc sie iaido, a 30 min kenjutsu. Jest to jak narazie jedyna mozliwosc nauki kenjutsu we Wroclawiu. Duzo mnie to zdrowia kosztowalo zeby choc 30 min zalatwic. Mamm taka cicha nadzieje, ze jak nasza grupa zaobaczy o ile fajniejsze i sensowniejsze [bez obrazy dla wszystkich zapalonych iadokow] jest kenjutsu od iaido, to te proporcje czasowe zaczna sie przesuwac w strone kenjutsu, az do wyeleminowania iaida. olbo chociaz zeby bylo fity-fifty...

a tak apropo iado ogolnie.... chodze na iado pol roku, i stwierdzam ze iaido to jest fuzja kenjutsu i ceremoni picia herbaty.... lol
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
A ja wam polecam zajrzeć tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i napisać do piotrkowicza. Zajęcia są u nas zwykle w trzech miejscach u nas, w każdym raz w tygodniu. Więc co jakiś czsa moglibyscie przyjezdzac
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Już można zamówić bardzo dobry film przedstawiający Minoru Inaba sensei wykonującego wszystkie kata Kashima, oraz dającego wykład o filozofii tej szkoły.

Po więcej informacji zapraszam na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników], moim zdaniem ten film jest wymarzoną okazją dla was! :D (szczególnie, że jest po polsku)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
tak, na pewno, tylko weź pod uwage ile to kosztuje - 85 złotyh + koszty wysyłki, nnie nie stac na wydanie 9 dych na kurs z kompaktu.
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?

tak, na pewno, tylko weź pod uwage ile to kosztuje - 85 złotyh + koszty wysyłki, nnie nie stac na wydanie 9 dych na kurs z kompaktu.


To coś więcej niż kurs z kompatku :wink:

A poza tym sprawdź sobie ile kosztują tego typu filmy instruktażowe w USA czy Francji...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
nie mieszkamy i nie zarabiamy tyle co w USA czy Francji, jak mi dasz tyle, co oni dostają, to nie bedę marudził, masz moje słowo. Przy takije cenie wychodzi prosty, jeden z sekcji kupuje, a reszta za piwo od niego przegrywa, jakby było dajmy na to za trzy dychy, to bym ja kupił, moi kumple by kupili itp. a tak jest amba, budojo samo w sobie słabo się sprzedaje, między innymi dlatego że kosztuje 20 zł.
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Witam
bardzo wszystkim serdecznie dziekuje za zainteresowanie tym tematem

przypomne ze zajecie kenjutsu oraz iaido
(bez rozgraniczenia ile trwa to a ile to)
odbywaja sie we wroclawiu regularnie 2 razy w tygodniu.

ponadto od pazdziernika zaczynamy tez w Opolu!!!
zainteresowanych prosze o kontakt

pozdrawiam serdecznie
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Witanko
To jak z ta wasza sekcja ? Istnieje ? Kiedy mozna by wpasc ew. ?
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
o wroclaw chodzi
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?

o wroclaw chodzi


Misiu, o jaką sekcję ci chodzi właściwie?
  • 0

budo_tomasiu san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Heh no ok za bardzo na skroty chcialem pojsc z tym postem :] Wiec juz precyzuje misiaku. Chodzi mi o wroclawska sekcje Iaido i Ken-jitsu o ktorej caly ten topic :] Jak to z nia w koncu jest ? Czy w koncu powstala i dziala ? I kiedy mozna do was wpasc na trening. Interesowaly by mnie takie wizyty raz na 1-2 miesiace bo probuje cwiczyc sam i chcialbym wpadac czasem na trening sie senseia poradzic w roznych kwestiach bo do wrocka to mam najblizej. Pozdroweczka Sayounara
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kto chciałby się uczyć kenjutsu we Wrocku?
Witam wszystkich, i przepraszam za dluga zwloke w odpowiedzi - duzo sie dzieje ostatnio i na nic nie mam czasu.

Nasza sekcja istnieje, nasze dojo nosi nazwe "Akai Tsuki no Kenjutsu Dojo". Treningi odbywaja sie 2 razy w tygodniu:
-wtorki 17:30 - 19:00
-czwartki 17:30 - 19:00
w liceum nr. 5 przy ulicy Kruczej, w sali gimnastycznej na 4tym pietrze.

Cena za miesiac wynosi 70zl, bez wzgledu na to ile raz sie faktycznie na trening pojdze - za cos trzeba sale oplacic.

Wymagania:
-bokken
-duzo dobrych checi i zapalau do nauki ^^

Wszystkich zainteresowanych oczywiscie zapraszamy, mozna przyjsc i popatrzec jak trening wyglada.

-------
A tak z off-topic:
Jutro [05.12] jade na Nihongo Noryouku Shiken zdawac na najnizsze kyu. Zyczcie mi szczescia - wszyscy razem:
"Mihau-kun, ganbatte kudasai!!!!"
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

3 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024