Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bali-song - prośba o radę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Oj prosze pana, ja tu widze sprzeczne wypowiedzi:)

Najpierw:

a gdzie ty masz sprężynkę w folderze innym niż kershaw+speed safe
pzdr


A potem:

foldery auto, ale wymyśliłeś Vince. jest jakieś auto bez sprężynki nawet syrenka ma resory


Nie rozumiem, to ma byc jakas prowokacja czy jak? Myslalem, ze wyrazam sie klarownie ;)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
to nie prowokacja tylko brak jasności wypowiedzi :roll:
folder auto to nie folder, bo auto - automatów bocznych do folderów nie zaliczam.
wg. mnie to zupełnie inna bajka... dlatego zdziwiłem się jak mi z tym wyjechałeś
mam nadzieję że ten post skończy temat sprężynek.

dobra, każdy folder ma albo sprężynujący liners, albo jakąś sprężynę backlocka, ale to nie są takie typowe sprężyny, które można uszkodzić. w moim backlocku "sprężynką" jest 3mm gruby pręcik stalowy, którego w palcach nawet nie ugnę. proszę skończmy ten temat :cry:

clou: zwykły manualny folder nie ma klasycznych sprężynek, które mogą pęknąć, ale bali i tak jest bardziej pewny.

nie wnikajmy w to, czy speedsafe to folder manualny, czy automat, ani w inne niuanse...
możemy to ciągnąć do gwiazdki, albo jak ktoś się zmęczy:wink:
pzdr
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Mam dosc sprezynek az do gwiazki :)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
kaligula wrote:

dobra, każdy folder ma albo sprężynujący liners, albo jakąś sprężynę backlocka, ale to nie są takie typowe sprężyny, które można uszkodzić.


Kazdy folder z blokada AXIS ma dwie delikatne sprezynki w ksztalcie wielkiej litery greckiej omega. Jak rozbierzesz noz i wyjmiesz taka sprezynke to bez trudu zniszczysz ja w palcach. Jak nie wierzysz to zajrzyj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] i popatrz na rysunek.
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
wiem o tym, ale zaćmienie umysłu daje o sobie znać.
po prostu nie mam nic z axis lockiem, i jakoś zapomniałem :oops:
poza tym napisałem że PRZECIĘTNY folder nie ma takowych, bm, kershaw itd nie są KLASYCZNYMI folderami.
teraz to naprawdę mam dosyć o sprężynkach.
do gwiazdki 2004/5
koniec off-topicu o tych małych, ch... rzeczach
z następną osobą która gdzieś jeszcze znajdzie jakieś spreżyny będę musiał załatwić to na ubitej ziemii :wink:
pzdr
wszystko co do tej pory napisałem (np. że kershaw speedsafe to nie klasyczny folder) jest absolutnie stronnicze i tendencyjne, ponieważ są to moje prywatne opinie. nie ma się sensu ze mną o to kłócić, nawet jeśli ma się inne zdanie, które różni się od mojego. ludzie są różni, i mają prawo do własnych opinii :)
następne posty proszę na temat bali
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
mialo byc o balisongach...
ja przymierzam sie do herbertza.. ale dopiero na mikolaja.. zakupie go w sklepie na gwarnej we wroclawiu.. wszystko ladnie zaplanowane. tylko jeszzce kase trzeba miec - tak do 100 zlociszy..
na takie za 100$ to jeszcze bede musial poczekac..
balka uzywam do treningu zrecznosci mozna by rzec. nie nosze og na codzien - tylko do pracy bo mzm czasem chwilke wolnego to sobie pomacham...


pytanie
jak dokleic kawalek szpilki do raczki, zeby przy zamykaniu balka blokada nie uderzala o ostrze? ktos mowil ze cos takiego zrobil.. wiecie?
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Lepiej sie pospieszyc z kupnem Herbertza- wróble ćwierkają że zaprzestali produkcji balisongów :(
Kupiłem niedawno Herbertza w sklepie na dworcu centralnym w Warszawie- chodzi slicznie! Jest to model 254423 (niestety nie mam zdjęcia) z ostrzem clip-point i pomalowanymi na czarno rączkami. Farba trochę odchodzi na krawędziach, ale w wersji niepomalowanej rękojeść była nieco bardziej śliska. Niestety kupiony przeze mnie model nie miał pochewki- kupiłem więc za 5 zł pochewke od ruskich na bazarze. Nosi się świetnie.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
A ja dzis musialem "stuningowac" swojego roboczego balka :)

Podgrzalem suszarka sruby, delikatnie odkrecilem, zdrapalem stary loctite (polecam jak ktos ma dobry humor, mozna sie niezle wkurwic starajac sie wydlubac to ustrojstwo wykalaczka). Potem najgorsze: nalozykem nowy, mocniejszy loctite (tzw permanentny) i delikatnie (zeby mi nie skleilo rekojesci ze srubami) wkrecilem sruby tak, zeby nie bylo za luzno a jednoczesnie dalo siemachac bez oporow. Potem tylko skropilem calosc militec-1, wytarlem szmatka i balisong jak nowy (teraz sie suszy :) )
To pisze zwlaszcza dla kolegi Jabar-a ktorego czeka podobna robota za okolo miesiac (wspolczuje;) )

Pozdrawiam :)
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
a jak zrobic takie zabezpieczenie, zeby zamkniecie nie uderzalo o ostrze przy zamykaniu balisonga? ktos pisal o czyms takim tutaj - na forum...
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Vince

Ale na powaznie, zgadzam sie ze wszystkim, co napisales, otwieranie balisonga wymaga nieco praktyki,


Powiem więcej- otwarcie i zamkniecie balisonga wymaga bardzo wiele umiejetnosci. Ja zreszta nabrałem sporej niechęci do balisongow po mojej krwawej przygodzie kiedy to ostrze zamknęło sie na moim kciuku (swoja drogą sam nie wiem jak się tam znalazł nieszczesny kciuk :cry:
Na moje szczescie swoją przygode zaczałem od taniego wschodniego balisonga za całe 12 zł. :D moze dzieki temu mam kompletny kciuk

Jacek P.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Hawk grunt to trzymac za "bezpieczna" raczke :)

A tak na powaznie praktyka czyni mistrza i nie zniechecaj sie po jednym obcietym palcu :)
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Vince, czytaj uwaznie posty - to byl kciuk. Jak mozna trzymac cos w lapie gdy nie ma kciuka? Gdyby chodzilo o trzy z czterech pozostalych palcow to nie ma sprawy - nadal mozna wywijac balkiem :) .
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
:) :) :)
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Hawk.
Polecam taśmę izolacyjną. Naklej pasek taśmy tak, aby nie przeszkadzał w zamykaniu i otwieraniu balka, ale skutecznie zasłaniał ostrze.

Łatwy tani i moim zdaniem najlepszy sposób zabezpieczenia się nie tylko przed utratą palców, ale przede wszystkim przed wieloma skaleczeniami. Tylko raz na jakiś czas zdejmuj taśmę i sprawdzaj jak postępy "na zwolnionych obrotach" :)
Trochę ćwiczeń i taśma szybko stanie się zbędna :wink:
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Dzieki za rady pomysł z taśmą napewno przetestuje kto wie moze znow wstapi nowy zapał wywijania balisongiem :D a za jakis moze kupie np. MT Camofly... brrr do tej pory mam przed oczyma zdjęcie ze spotkania palca Pitera z ostrzem.Obawiam się ze jestem chory na balisofobie :cry:

Jacek P.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Ty tez ? ;)
  • 0

budo_kaligula
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 889 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
niezly ten patent z tasma klejaca. mialem wlasnie zapytac uzytkownikow bm bali jak oni robia ze maja jeszcze palce. majac chinski nie trzeba tego robic, bo po krotkim czasie stepi sie na kostkach wlasciciela i nie ma problemu :)
zostawia tylko plytkie zadrapania. tasma klejaca jest tez najlepsza na tamowanie krwotoku. jakis czas temu uczylem sie tricku z podrzucaniem bali zamknetego i lapaniem juz otwartego (zainteresowanii wiedza o co chodzi, nie pamietam jak to nazywaja po angielsku). podrzucilem prawa, zlapalem lewa, ostrze rozcielo kciuk na 5mm glebokosci, tylko tasma klejaca ktora obkleilem kciuk ponizej skaleczenia uratowala koszulke i dywan przed plamami. zachlapalem sobie tylko przedramie, ponizej lokcia nie splynelo.
tasma jest lepsza niz gumka, bo gumki pekaja. WSZYSTKIE. :)
pzdr
  • 0

budo_hawk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Moja balisofobia (lęk przed balikami) to nastepstwo traumatycznych przezyc mojego kciuka i wątpie czy kiedykolwiek przejdzie w stan balisomanii (uwielbienia balisongow) ale może warto podjąć terapie... ide poszukać i przeprośic mojego starego przyjaciela za 12 zł wcześniej solidnie go stępie i obowiązkowo taśma izolacyjna na ostrze idąc za radą doświadczonych wywijaczy balikami :wink:

Jacek P.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę
Oj no wlasnie, nie popisalem sie znajomoscia terminu i - jak zauwazyles - pomylilem fobie z mania :oops:
  • 0

budo_jabar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków

Napisano Ponad rok temu

Re: Bali-song - prośba o radę

To pisze zwlaszcza dla kolegi Jabar-a ktorego czeka podobna robota za okolo miesiac (wspolczuje;) )

Pozdrawiam :)


dzięki Vince! poklon - i już się boję :?
no właśnie - nie pytałem wcześniej o to bo nie chciałem wypaść na ignoranta :oops: , ale teraz nie wytrzymam:
co to właściwie ten loctite?
gdzie dostałeś ten mocniejszy loctite (tzw permanentny)?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024