Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
Kozystajac z chwili czasu chcialem podzielic sie wrazeniami odnosnie Stridera MV.
Dołączona grafika
Jest to jeden z nowszych nozy wypuszczonych przez firme Strider (czyli Mick and Duane). Ostatnio wspolpracuja oni przy projektowaniu nozy ze Steve'm Tarani (specem od Silat, walki nozem i karambitow). Jest to ich trzeci noz zaprojektowany w mniejszym lub wiekszym stopniu wspolnie (po Kerambicie HT i folderze dla policji SBT).
Noz robi dobre i solidne wrazenie. Ostrze o dosc modnym ostatnio ksztalcie "upsweep" wykonane jest ze stali S30V o grubosci prawie 4 mm (5/32 cala), tradycyjnie hartowanej przez Bos'a i z wykonczeniem Tiger Stripe. Charakterystyczna cecha jest polokragle wyciecie w grzbiecie ktore jest jednostronnie zeszlifowane i ostre (ale nie bardzo). Wyciecie te (nazwane trisula - w sanskrycie bron-trojzab Sziwy) ma zastosowanie przy technikach zwiazanych z blokowaniem, unieruchamianiem czy "filetowaniem' glownie przedramienia i nadgarstka. Glowne, dolne ostrze fabrycznie goli wlosy.
Okladziny oczywiscie szorstkie G10 - zapewniaja pewny i calkiem wygodny chwyt floretowy (z wygodnym oparciem na kciuk), mlotkowy, odwrotny normalny (ostrzem do przeciwnika) a nawet calkiem dobry odwrotny ostrzem do siebie (pakal). Geometria ostrza i rekojesci umozliwia zarowno wygodne ciecia jak i niezle pchniecia nawet w lini prostej i nie tylko. Podpora kciuka oraz glebokie wyciecie w rekojesci powoduja ze dlon nie powinna zsunac sie na ostrze przy zadnym z chwytow. Jest tez dziurka na sznurek jakby kto chcial.
Dołączona grafika
Do noza dolaczona jest oczywiscie solidna pochwa z kydexu scisle trzymajaca noz, z "drop plate" - taka plytka z kydexu, i petla z velcro. Umozliwia to wygodne noszenie na zewnatrz spodni, wewnatrz spodni, odwrotnie na kamizelce, a zwlaszcza poziomo na pasku z tylu - wtedy drop plate wchodzi w szlufke a velcro na pas. Tek-Lok moze byc milym upgradem. Kydex rysuje noze a paski (Tiger Stripe) na Striderach sa dosc podatne na rysowanie (bo nie jest to oczywiscie zadna specjalna powloka tylko pozostalosc procesu hartowania) tak wiec z reguly nowy noz jest juz odrobine porysowany - ale to tylko kosmetyka, niezbyt wazna tutaj. No i porysuje sie jeszcze troche przy uzywaniu :)
Wbrew pozorom i widokowi na poprzednich zdjeciach jest to niewielki, zgrabny nozyk mogacy byc nawet EDC dla potrzebujacych. Dlogosc calkowita to 21 cm, ostrze od 11 do 12 cm (od czobka do gory lub dolu rekojesci).
Dla porownania tutaj z moim starym mini AFCK - niewiele wiekszy.
Dołączona grafika
Czyli wg. mnie - ciekawy noz do samoobrony, a nawet calkiem uzytkowy plus tradycyjna solidnosc oraz perfekcyjna gwarancja (no questions asked, never) Stridera.
Pozdrowienia,
Swingline
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
Powinno się zabronić recenzji takich noży. Człowiek potem całą noc spać nie może :) :) :)

Piękny, rasowy, emanujący swoją mocą nóż - nieukrywam zazdrości :!:
Tatoine

p.s.
Skąd i jaka cena? (może na wiosnę uzupełnię swoją kolekcję o MFS-a, dlatego pytam)
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
No, piękna maszyna... :)
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
Nozyk wspanialy,recka tez ''prima sort''tylko ciekawi mnie ile pln'ow poszlo na te cacko?
  • 0

budo_ksiaze
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
oj prawie doskonalosc... tylko ta cena :cry:
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
Oooo... a mnie się toto nie podoba. Pokręcony jakiś taki, a ja raczej prostoty jestem zwolennikiem. Będąc więc świadomym mocy drzemiącej w tym narzędziu, mówię "nie" jego urodzie.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
Stridery niestety kosztuja sporo. Mysle ze pomimo bardzo solidnego wykonania cene w duzym stopniu ksztaltuje popyt. Wiekszosc nozy rozchodzi sie bardzo szybko (zwlaszcza foldery) a niektorych to w ogole nie mozna dostac (np SnG Nightmare grind) pomimo cen ponad $1000. Sa to w koncu noze semi-custom (wycinane na maszynach) wiec mogly by byc troche tansze. Ale schodza jak cieple bulki tak wiec nie sa. Jezeli ktos jest zainteresowany ile kosztuja to mozna sprawdzic w takich miejscach jak Bladeart czy TADGear. Ja swoj kupilem z Karambit.com. Nie ma duzych roznic cenowych (albo wcale) pomiedzy dilerami Stridera - po prostu nie musza sie bic o rynek. Nie zaluje za bardzo wydanej kasy (wydaje jak jest) bo popieram ludzi ktorzy robia dobra robote. Stridery maja chyba najlepsza (albo jedna z lepszych) gwarancje w tym biznesie. Nie slyszalem jeszcze zeby Mick odmowil komus naprawy lub wymiany noza. Ja nie mialem takiego doswiadczenia jeszcze ale slyszalem ze ten gosc sie wrecz cieszy jak zobaczy zajezdzonego w prawdziwym uzytkowaniu Stridera.
Pozdrawiam
Swingline
PS. AdamD - masz duzo racji - prosty to on nie jest, mi sie to akurat podoba. BTW Strider ma duzo nozy bardzo dobrych i prostych w designie - polecam np. MFS, EBS, czy WB.
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
Takie pytanie z mojej strony.
Jaka jest fabryczna ostrość STRIDERów
  • 0

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strider MV - Zdjecia i Krotka Recenzja
Z mojego, mimo wszystko nie jakiegos wielkiego (nie jestem dilerem) doswiadczenia to roznie to bywa. Generalnie nie sa jakos super ostre (tzn nie jak brzytwa). MV to chyba jeden z najostrzejszch Striderow jakie spotkalem (goli wlosy bez problemu). Inne maja z reguly ostrze tzw. uzytkowe tzn. ostre ale bez rewelacji (tzn. np WB, MFS, HS). Nie sa to noze przeznaczone do golenia brody czy ciecia papieru tylko solidne noze uzytkowe. O folderach Stridera sie nie wypowiadam bo nie posiadam. Z drugiej strony wiem ze zawsze mozna je wyslac do Micka Stridera z prosba o naprawde dobre naostrzenie.
Tyle co wiem,
Swingline
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024