Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Spyderco
W większości noży Spyderco nie ma dodatkowych linersów np w Military są
tylko okładziny z G-10.Military ma 4 cale więc siły działające na łączenie ostrza z rękojeścią może być dużeNa ile mocne jest taka konstrukcja?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
Military to nóż do CIĘCIA. Jest lekki, płaski, a ostrze ma wąski profil. Ta klinga pęknie np. przy podważaniu na pewno wcześniej, niż zacznie się coś dziać z osią czy rękojeścią.
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
No tak Military to nie jest nóż taktyczny i czubek jest cieńki,ale dalej grubość klingi nieustępuje np LCC Microtecha.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco

No tak Military to nie jest nóż taktyczny i czubek jest cieńki,ale dalej grubość klingi nieustępuje np LCC Microtecha.

Ale przekrój poprzeczny ustępuje... pole przekroju klingi LCC czy Amphibiana jest sporo większe jeśli już porównujemy. Military do swoich zastosowań jest na pewno wystarczająco mocny. Jak chcesz łom-tactical, to nie polecam Spyderco Military... proste.
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
Masz rację,w Military szlif zaczyna się od samej góry.Mi chodziło o okładziny a dokładniej o materjał -czy wytrzyma?
  • 0

budo_mrnikt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 645 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z drugiej strony lustra

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
To w takim razie pytanie odwrotne. Ktore Spyderco maja normalne linersy ?
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco

Mi chodziło o okładziny a dokładniej o materjał -czy wytrzyma?

pewnie, że wytrzyma! G10 to twarda suka :twisted:
  • 0

budo_starolas
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Starogard Gd

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
Szukałem w ofercie Spyderco nozy z linersami i nic nie znalazłem.
Nawet na ich stronie internetowej pod hasłem "liners" brak odpowiedzi.
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco

Mi chodziło o okładziny a dokładniej o materjał -czy wytrzyma?

pewnie, że wytrzyma! G10 to twarda suka :twisted:


mi sie tez tak wydawalo poki nie wzialem do reki Military. ten noz SWIETNIE lezy w duzej dloni, jest wygodny i egronomiczny. jednak noz powinien miec metalowy liners a dopiero do niego mocowane okladziny G10. przy mocnym zacisnieciu dloni na rekojesci wyraznie czuc jak G10 sie ugnia. Military ewidentnie jest miekki... dla mnie to po prostu bylo do przyjecia. potem dlugo zastanawialem sie nad Police Carbon Fiber - w tym nozu z jednej strony jest metalowy liners. jednak zrezygnowalem - folder to nie dla mnie chyba... :?
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
popieram.samo g-10ma sie nijak do linersów stalowo-g10...mam takie w bucku i własnie na nich stanąłem i nic sie nie gnie..
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
G10 to kompozyt, więc pracuje. Ale będziesz master jak złamiesz rękojeść Military w rękach...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
Cougar... Spyderco Military i Buck Strider to ZUPEŁNIE inne noże. Oba są świetne, ale do zupełnie innch rzeczy! Buck Strider może tylko pozazdrościć Military jego perfekcji w cięciu... ale oczywiście jest za to o niebo mocniejszy ogólnie.
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco

G10 to kompozyt, więc pracuje. Ale będziesz master jak złamiesz rękojeść Military w rękach...



BARDZO mocno pracuje. glowny problem w tym, ze stwarza to nieprzyjemne wrazenie braku "trwalosci" noza podczas pracy. moze powinienem zaznaczyc to na poczatku, ale jestem negatywnie i tendencyjnie nastawiony do folderow... :)
zlamac rekojesc w rekach? mozna by sprobowac, gdybym mial jakies Military do polamania i nie czylbym sie dziwnie niszczac noz bezsensownie...
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco

Cougar... Spyderco Military i Buck Strider to ZUPEŁNIE inne noże. Oba są świetne, ale do zupełnie innch rzeczy! Buck Strider może tylko pozazdrościć Military jego perfekcji w cięciu... ale oczywiście jest za to o niebo mocniejszy ogólnie.

jasne...ale kto by nie chciał precyzji w cieciu a uchwytu jak bucku ?
wiadomo: spyderco to idealny nozyk do cięc i wcale mu nie potrzebne supertwarde okłądziny czy linersy.tutaj siły mające oddziaływac na uchwyt są nieznaczne i zupełnie wystarczą g-10.tak tylko teoretuzujemy że liners stalowy +g-10 jest mocniejszy od samego g-10 ale to chyba śrdnio rozwinieta małpa nawet rozumie.

co do ciecia w bucku striderze to nie próbujcie nawet prosto przeciac nim kartki na pół...hehehe...
  • 0

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
A spyderco z g10 i linersami to ..............AFCK :P
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
Coś w tym jest, ale z przykrością stwierdziłem, że AFCK też pracuje, jak się mocniej ściśnie!!
Szczerze mówiąc trochę mnie to zniesmaczyło....
Rękojeść jest długa, nie ma w środku przekładek. I się po prostu lekko ugina jak się ściśnie. Odłożyłem Benchmade'a na później... Mimo całego szacunku dla firmy i własności tnących.

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
Oj, to chyba czas się wybrać na pakernię ;) Mimo najlepszych chęci nie udało mi się zmusić rękojeści do uległości. No, co prawda mam TSEK'a a nie AFCK - ale to różnica jakaś ogromna raczej nie jest.

"Chyba że"... na stronce Pitera stoi jak byk że AFCK Axis (na którego bazie jest zbudowany TSEK) jest znacznie stabilniejszy niż stare AFCKi.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_ciulkwens
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 923 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
Tee. a Spyderco Chinook nie ma czasem 2och linersow?
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
A ja wlasnie dostalem cos co sie zwie ''Spyderco dealer information'' ....w sumie ciekawa kaseta...duzo o spydercowym multitoolu ale tez pokazane jest wyrabianie i testowanie przez nich nozy ;) az mi sie wlos jezyl jaka tam jest artyleria sprzetu do badania (np. totalnie mnie rozwalil moment w ktorym testowali backlocka w Police SS...blokada pod duzym naciskiem nie poscila jak w zytelowych wersjach tylko wytrzymala wiecej az ja rozerwalo :/ ) jednego mozna byc pewnym Spyderco nie robi czegos bez powodu....kazdy noz spelni sie w swoim przeznaczeniu ;)

pozdrawiam
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco
Kontynuując temat G-10 i linersów to Emersony które są skonstruowane z G-10 i tytanu (linersy) też się uginają. Ale tylko się uginają a nic więcej. Ja byłem również zdegustowany jak ścisnąlem rękę i okazało się iż deczko się okładzina ugina. Więc postanowiłem zrobić test.
Oparłem nóż o dwa krzesła , końcem ostrza i rękojeści założyłem na środek pętlę z linki o długości około 40 cm i stawałem na niej jedną nogą.Ważę ponad 100 kg i przerwałem test w momencie gdy nie mogłem wyrobić z bólu ściskanej przez linkę stopy ( w sumie to mogłem założyć buta :) ). Nacisk musiał wynosić około 50 kg jak sprawdzałem potem wagą. I co ? Liners wygiął się w łuk i i nic. Po zdjęciu nogi wyprostował się bez żadnych odkształceń. Dlatego jestem pewien iż materiały wytrzymają więcej niż my ludzie. Bardziej ważny jest prawidłowy chwyt. Jeżeli mocno się ściśnie rękojeść chwytem młotkowym można niechcący przesunąć liners na zewnątrz i przy szarpnięciu można odblokować ostrze! To jest bardziej niebezpieczne! Dotyczy to jednak wszystkich noży z linersami.
Testowany nóż to SpecWar Emersona.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024