Skocz do zawartości


Zdjęcie

Noz dla kobiety - konkretnie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_swingline
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Noz dla kobiety - konkretnie
Pamietam byl juz taki temat kiedys ale sie rozmyl na dyskusje "czy kobieta powinna miec noz". Tak wiec postanowilem sprobowac jeszcze raz.
Zakladamy ze nasza kobieta chce miec noz i my chcemy zeby miala noz. Chodzi o noz ktory moze byc uzyty do samoobrony. Pamietajcie nie mowie ze kobieta ma walczyc nozem o torebke czy komorke, ale zeby dac jej chociaz cien szansy w walce o zycie z mezczyzna (nie z nozownikiem oczywiscie) lub psem.
Jaki noz jej poradzicie, kupicie w prezencie?
Czy noz dla kobiety wedlug was ma jakies specjalne cechy rozne od noza meskiego i jakie?

Moja zona nosi noz kupiony przeze mnie.
Wg mnie nastepujace cechy sa wazne na noz dla kobiety:
- nie za duzy folder mieszczacy sie w torebce (nie wrzucony lecz zapiety klipem) lub kieszeni spodni - moja nie namowila sie na staly noz i chyba wiele kobiet sie nie namowi
- ostry, dobrze penetrujacy czubek, - kobiety nie sa czesto wolniejsze od mezczyzn ale sa slabsze, - krytyczna samoobrona - pchniecia
- latwosc otwierania w krytycznych sytuacjach jedna reka
- retencja w dloni - kobiety maja z reguly slabszy chwyt
- pewna estetyka, kobiecosc noza - moja na przyklad mowi - ten wyglada strasznie, nie chce go
- cena - nie za drogi, musimy oszczedzac kase na nasze noze:)
Oczywiscie musza byc kompromisy - trudno wszystko spelnic.

Moja na poczatku nosila Spyderco Delica
Dołączona grafika
Niezly tani folder ale troche wolny w otwieraniu dla mojej zony.
Tak wiec teraz nosi Kershaw Rainbow Leek - ladny nozyk dla kobiety, kolorowa warstwa z tlenku tytanu, szybki jak automat (SpeedSafe), ostry, tylko z retencja nie jest super - troche sliski.
Dołączona grafika
Ma on bezpiecznik ktory wg. mnie powinien byc zawsze odbezpieczony lub usuniety jezeli ma to byc noz do samoobrony.

Prosze fachowcow o konkretne porady. Zwlaszcza tych co sprzedaja noze co by polecali dla odmiennej plci.
Pozdrawiam,
Swingline
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
La griffe ?
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
moze to nie bedzie az tak tani nozyk ... ale to taki maly riper ;]

Graciela Casillas-Boggs "Lady Hawk"

Dołączona grafika

no i kobieta projektowala - cos w tym jest ... maly zgrabny itp (tyle ze pamietam chyba Seiken mowil ze cienko to lezy w lapie (moze w kobiecej lepiej by sie dobrze ukladal))
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
AFCK mini :)

Moja ma takiego (już drugiego zresztą) i jest zachwycona. Z tym że korzysta z niego jak z klasycznego EDC (no, może lekko poprawia jej humor dotyk G10 w kieszeni jak akurat jest ciemno i niesympatycznie).

Czy nóż będzie duży czy mały, folder czy fixed, to trzeba kobietę koniecznie nauczyć jednego - jeśli te samoobronne zastosowania mają być czymś więcej niż złudzeniem. Jeśli intuicja mówi jej że coś nie gra - łapę do kieszeni/torebki/gdziebądź - a do łapy gotów do użycia nożyk. Inaczej - dupa blada pomarańcze.

Pozdrawiam,
AdamD

PS: słabszy "grip" ale i pchnięcie słabsze, jakoś się wyrównuje chyba ;)
PSII: wolniejsze to cholera na pewno nie :roll: a co do słabszych, to nawet taki średnio penetrujący czubek kobieta będzie w stanie wepchnąć po rękojeść, obawiam się :?
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
i kto to mówi???Adam ??? po rękojeść???? chyba w .... kartofelka???? bo przecież nie myślisz o trzewiach ludzkich na przykład???? :?: :?: :?:

całkiem zbity z pantałyku kooniu
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
Przeprowadziliśmy testy na mięsku cośmy je przygotowywali na grilla. Obstawiam że ludzki brzuszek nie stawiałby w istotny sposób większego oporu niż kilogramowy z okładem kawał karkówki :)

Oczywiście ja daleki jestem od wbijania komukolwiek noża, a nawet od dokonywania kontrolnych, "stopujących" cięć. Ale skoro kobita jest w stanie (technicznie) wsadzić nóż po rękojeść w karkówkę, to i w nerkę też by wsadziła ;)

Tak samo zresztą jak jasna dla mnie jest sprawa, że siekierą rozłupałaby łeb.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie

Graciela Casillas-Boggs "Lady Hawk"


Dokładnie, zwłaszcza w wersji auto!
tatoine
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
Uzupełnię jeszcze propozycję Xar`ra o kilka fotek Hawka:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Ze swojej strony wskażę na jeszcze jeden model MOD-a, który jak sądzę odpowiadałby twoim wymaganiom:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Nóż automatyczny Masters Of Defense Triton (pisałem o nim niedawno, tak więc nie będę zanudzać ponownie tymi samymi informacjami).
Tatoine
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
Dla mojej pani planuje zakup tego nozyka. Niestety nie posiadam ladnej fotki, ale uwierz mi, ze w realu ten noz jest uosobieniem piekna i elegancji - to troche jak moja Pani ;-)

Dołączona grafika

by Greg Lightfoot :)
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
Powaznie wyglada lepiej :/

Co ciekawe w modelu, ktory widzialem, zamiast nazwy firmy jest napis : design LIGHTFOOT.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
Swingline
Aktualnie posiadam Leeka i szczerze spełnia on wszystkie postawione przez Ciebie warunki. Jest mały, bardzo estetycznie wygląda, prostota a do tego bardzo ostry czubek. No i drogi nie jest jeśli kupujesz go za granicą. W Polsce w sklepie widziałem go 449zł. Cena beznadziejna. Ale mimo to polecam.
  • 0

budo_sokół
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Józefów k/Otwocka

Napisano Ponad rok temu

Re: Noz dla kobiety - konkretnie
sory nie wyczytałe tekstu pod zdjęciem. Jak Jest śliski w tej wersji rainow to spraw jej wersję piaskowaną. :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024