Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakosc Corda w waszej grupie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Jakosc Corda w waszej grupie
Chcialby sie dowiedziec jakie sa wasze zapatrywania na "jakosc sznurka" u poszczegolnych osob.

Mam na mysli fakt, ze te same stopnie w wielu przypadkach nie sa adekwatne co do umiejetnosci.

Czyzby bylo ich "za malo" ? Czy moze przyznawane sa zbyt nieroztropnie.

W mojej sekcji jest sytuacja teraz juz calkiem klarowna, ale pamietam czasy, ze treningi prowadzily osoby nie dokonca kompetentne.

Wypowiedzcie sie jak jest u Was.


Zapewniamy pelna anonimowosc. Telefony beda czynne jeszcze godzine po programie :) [/list]
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Kazdy sznurek po jakims czasie sie niszczy. Np. moj pierwszy, ktorego uzywalem jako skakanke, stracil kolor w kilku miejscach :lol: Dzieki czemu byl jedyny oryginalny i wyjatkowy 8) Nikt nie mial taki pregow jak ja!
  • 0

budo_puent
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław-kosmos

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
temat juz chyba był :roll:
  • 0

budo_wojtt
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1078 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Scotland

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie

W mojej sekcji jest sytuacja teraz juz calkiem klarowna, ale pamietam czasy, ze treningi prowadzily osoby nie dokonca kompetentne.



niech kazdy siegnie pamietcia w stecz i sobie przypomnij jak wygladaly treningi kilka lat temu i jakie osoby je prowadzily.chodzi mi tu o osoby ktore obecnie maja jeden z najwyzszych stopni w polsce.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Zawsze jest tak, ze ktos zasluguje na corda, a ktos nie (jest na niego zbyt dobry, albo - czesciej tak bywa - zbyt cienki). Ale dżentelmeni o tym nie rozmawiają - tak zadecydował mestre. Mestre co prawda nie może w każdej sytuacji być obiektywny - czasem widuje człowieka raz na rok - ale jego decyzje są niepodważalne.

Proszę wybaczyć, że posłużę się przykładem. Pewien - zaje*isty swoją drogą, naprawde :) - chlop w grupie XYZ dostał corda 3-go bodajże stopnia. Przechodząc do naszej grupy otrzymał na batizado corda o stopień wyższy. Mestre Nem powiedział, że szanuje decyzje mestre z grupy XYZ i bez cienia wątpliwości nadaje kolesiowi corda wyższe. Nie wiem, na ile chłopaka zna, ale jesli nie spełni oczekiwan na dany stopien - to po prostu za rok nie dostanie nowego i bedzie go nosil, az na niego zasluzy.
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Faktycznie temat juz byl ale tego sie nie uniknie w tak rozbudowanym i dlugo funkcjonujacym forum jak budo.net.pl.

Wracajac do tematu.
Nie mowie tu o naszej grupie bo u nas sprawa jest jasna (Przynajmniej na Pomorzu) dzieki twardej rece monitor Veneno. Jasno jest powiedziane kto moze a kto nie moze zdawac wyzej, a poniewaz Pawel ma bardzo duzy szacunek w naszych oczach kazdy sie zgadza z jego decyzja.

Do zwroceniem sie do Was z zapytaniem sklonila mnie obserwacja poczyniona na treningu innej grupy z Trojmiasta, gdzie prowadzacy pomimo, ze teoretycznie ma wysoki corda i nalezy do bardzo szanowanej grupy, nie reprezentuje soba niczego co, w moim mniemaniu, upowaznialo by go do uczenia innych osob.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Ile jest grup w Trojmiescie?

Czy zadajesz sobie sprawe, ze sam sie wkopales? :)
  • 0

budo_marreco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New York City

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
No właśnie wkopałeś sie. Teraz już nie pozostało Tobie nic innego jak tylko powiedzieć głośno o kogo chodzi. :D
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Mozna do tego dojsc drogą dedukcji :D Ja juz sie domyslam ale nie jestem pewny, wiec Canario czekamy........... :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Arkus, w Abadzie chyba prowadzi Instructor, wiec raczej jest upowazniony do prowadzenia treningow ;)
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie

Arkus, w Abadzie chyba prowadzi Instructor, wiec raczej jest upowazniony do prowadzenia treningow ;)

To ja wiem wyobraź sobie :wink:
  • 0

budo_piaba
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Ja uwazam,ze Capoeiriste nie powinno sie oceniac wedlug cordao,bo w rodzie nie gra cordao tylko czlowiek.Poza tym ten podzial tez rodzi zazdrosc wsrod ludzi.Przy takim podziale zawsze ktos moze zostac uprzywilejowany i gdy zobaczy to osoba potraktowana gorzej juz moze byc zazdrosna itd. Moze to pogorszyc kontakty miedzy ludzmi,bo traca oni szacunek dla siebie i tylko probuja byc lepsi od innych.

Oprocz tego przy takim podziale bardziej zaawansowani moga stracic szacunek dla poczatkujacych tylko dlatego,ze sa lepszymi Capoeiristas.
A jedna z glownych wartosci Capoeiry jest rownosc.Niezaleznie ile trenujesz,jakisz masz tytul i jaki jestes dobry,powinienes szanowac wszystkich ludzi tak samo.

W naszej grupie nie ma zadnego podzialu.Wszyscy maja takie same-biale-cordao.Nie jest jednak tak,ze nie uznajemy autorytetu.Wszyscy wiedza kto kim jest(kto mestre,a kto aluno),ale respekt nalezy sie kazdemu.
Dzieki takiemu systemowi w rodzie jest sie tez bardziej nieobliczalny.Kiedy ktos z innej grupy widzi,ze wszyscy maja biale cordao to nie jest w stanie po cordao ocenic co dany Capoeirista potrafi i musi z nim wejsc do rody ,zeby sie przekonac.Przy roznych cordao ten element zanika,bo widzac dany kolor mozna juz dowiedziec sie cos o stopniu zaawansowania danego gracza.
  • 0

budo_lobato
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 125 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Magia - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
pierdu pierdu...

gradacja powinna być choćby dlatego żeby bardziej mobilizowała do pracy nad sobą.
poprostu nie powinno sie rozdawać cordaos ludziom którzy na nie nie zasługują.
idąc twoim tokiem myślenia w żadnej sztuce walki nie powinno być stopni, pasów, danów i takich tam.
a capoeira to sztuka walki jakby nie było.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie

Oprocz tego przy takim podziale bardziej zaawansowani moga stracic szacunek dla poczatkujacych tylko dlatego,ze sa lepszymi Capoeiristas.
A jedna z glownych wartosci Capoeiry jest rownosc.Niezaleznie ile trenujesz,jakisz masz tytul i jaki jestes dobry,powinienes szanowac wszystkich ludzi tak samo.

Przy kordach chodzi miedzy innymi oto, zeby bardziej zaawansowany nie skopal duzo mniej zaawansowanego. Ten doswiadczony wie kogo moze oszczedzic, a ten poczatkujacy wie do kogo nie powininen sie "rzucac" 8) 8)
  • 0

budo_p1t3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Na pewno cordao o czymś świadczy, jednak nie zawsze... Często jest tak, że osoby nie mogę przystąpić do batizado albo troca de corda z różnych przyczyn, między innymi finansowych i co wtedy? Ktoś może trenować 2-3 lata ale może mieć wciąż biały cordao...
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie

Na pewno cordao o czymś świadczy, jednak nie zawsze... Często jest tak, że osoby nie mogę przystąpić do batizado albo troca de corda z różnych przyczyn, między innymi finansowych i co wtedy? Ktoś może trenować 2-3 lata ale może mieć wciąż biały cordao...


Buki - najlepszy biały corda w Polsce :D :D :D
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Po pierwsze: Corda powinny być KROPKA

Po drugie: Nie powiem o kim mówie bo rozmowa znów przybieże formę dyskusji o wyższości margaryny nad masłem. Większość wie o kim mówie a kto nie wie ten nie musi.

Po trzecie: Co mam sądzić o dobrej grupie (prosimy nic nie insynuowac - przy. Uirapuru) jezeli osoba uczaca nie uczy dobrze? Odpowiedź jest jedna i w sumie i tak nie mój interes tylko trochę sumienie mnie gryzie, że potem ludzie mogą utorsamiać Capoeira z "tym czymś". Macambo to nie jest ale prawie...
  • 0

budo_p1t3r
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Dokładnie, przecież to ludzie, którzy uczą się capoeira w danej grupie świadczą o jej poziomie, a tym bardziej osoba nauczająca innych w tej grupie... A skoro treningi wyglądają, jak wyglądają, to co można o tym sądzić?
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Normalnie Uirapuru nie bylby soba gdyby czegos tam nie wtracil :D
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Jakosc Corda w waszej grupie
Przeczytaj FAQ:

1. Decyzje moderatora są niepodważalne
2. Ze swoich decyzji moderator nie musi się tłumaczyć


;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024