Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy można...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_bukaon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy można...
Witam!
Jestem nowy na tym forum i mam take pytanie: czy można się samemu nauczyć capoeiry? Pytam bo bardzo mi się to podoba, ale najbliższe kursy odbywają się 50kilometrów (w Opolu) od miejsca gdzie mieszkam i nie mam czasu żeby tam dojeżdżać.
Napiszcie czy jest to możliwe.
  • 0

budo_uirapuru
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2966 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Belo Horizonte
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Pytanie z cyklu "czy istnieja granice kosmosu" i "co bylo pierwsze? jajko, czy kura?"

Wszystko zalezy od Ciebie. Od Twojego zapalu, samozaparcia, ilosci energii jaka wlozysz w trening i poswiecenia. Ale nawet z tym nie przeskoczysz najwiekszej przeszkody - nauki gry z przeciwnikiem. Capoeira bez gry to jak uczyc sie 10 lat boksu tylko w walce z cieniem. Sam sie nauczysz moze jakis akrobacji, mozliwe, ze uda Ci sie nauczyc calkiem znosnego poruszania (ginga, esquivy, podstawy), ale na nic to, jezeli nie bedziesz mial z kim grac. Pozostaje jeszcze roda, spiew, wszystkie te rzeczy do ktorych potrzebna jest grupa.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Nie.
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
No i Uirapuru mi sie wdarl... oczywiscie powyzsza odpowiedz jest na pytanie zadane w pierwszym poscie :]
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Nawet cwiczac samemu czy kolegami mozna zlapac odpowiednia zajawke i wytrwac do momentu kiedy bedzie sie mialo czas i pieniadze na treningi w jakies w miare dostepnej(w sensie < 3h na dojazd z domu na sale) grupie. A jak nie regularne treningi to chociaz pojedyncze obozy czy jakies warsztaty! Zawsze cos 8O
  • 0

budo_bukaon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
tak też myślałem :)
  • 0

budo_canario
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Od kilku lat dojezdzam do Trojmiasta na treningi chociaz mam do Gdyni 110 km. Tez nie mam czasu, czasami brak pieniedzy,ale coz poczac ? JA MUSZE CWICZYC.

Takie samotne cwiczenie jest ok do pewnego stopnia. Niestety nadejdzie kiedys ta pora ze dalszy rozwoj nie jest mozliwy bez grupy. W koncu w Capoeira chodzi przede wszystkim o to by uczestniczyc w Roda. A samemu z przyczyn oczywistych nie jest to mozliwe.

Najwazniejsza jest mobilizacja. 50 km to jak rzut kamieniem. Ja postuluje zebys jednak wykombinowal jeden dzien w tygodniu albo 2 na miesiac przynajmniej na dojazd do grupy.

W sprawach platnosci z trenerem pewnie sie dogadasz a zawsze bedziesz mial mozliwosc podpatrzenia jakichs technik i skorygowania bledow

Pozdrawiam[/list]
  • 0

budo_bukaon
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Za jakiś miech albo dwa bede mogł jeździć na treningi z paroma kumplami, muszę jeszcze szczaić kiedy startuje grupa dla początkujących
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Nauka technik capoeira bez kontaktu z osobą Mestre,bądż zaawansowanymi instruktorami pozostawia wiele do życzenia,przeważnie adept nabiera złych nawyków,co może utrudniać pózniejsze korygowanie błędów.Wiem to z własnego doświadczenia,nie wspominam tu już o pracy z partnerem,muzyce i wielu istotnych elementach,które tworzą tą wspaniałą sztukę walki.
Gorąco polecam Ci współpracę z doświadczonymi ludżmi.

A propos w jakiej mieścinie mieszkasz ? :-)
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Wydaje mi sie choc pewien nie jestem ze najlepiej jakbys pojechal do Brazylii i tam u zrodel pobral nauki. To wcale nie jest takie trudne ani meczace przy okazji podszlifowal bys portugalski zapoznal moze jakas czarna pieknosc ozenil sie i bylbys szczesliwy. Mysle ze w ten sposob Capoeira stala by sie dla ciebie zyciowym zbawieniem. Mysle ze jest to dobra rada dla wszystkich ktorzy chca odmenic swoje zycie. Cwiczcie CAPOEIRE !!!!!!!!!!!
  • 0

budo_salvador
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Grupo Capoeira Esporao/Praia do Forte/Bahia
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Popieram !!! Spajk, Ty to masz przynajmniej jakiś sposób na życie konkretny,tak trzymać :)
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Cześć chciałem się zapisaćn a treningi capoeiry ale grupa początkująca trenuje już 3 miesiące czy to jest duże opuźnienie dla mnie ?
  • 0

budo_mosquito
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
Praktycznie na każdym treningu są podstawy ( bazy ) więc szybko nadrobisz. :wink:
  • 0

budo_xaimoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 786 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
hhmmm dzięki za słowa utuhy :) kiedyś przyszedłem 2 miechy puźniej na Shotokan i w następne 2 meichy nadrobiłem i wyprzedziłem :D ale karate i capo to porównanie nieba i ziemi :)
  • 0

budo_sorriso
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rio de Janeiro

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy można...
... z ostrożna wszystko można :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024