Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochranacze głowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_nestling
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ochranacze głowy
Mam zamiar kupić ochranacz głowy i krocza.Zastanawiam sie tylko na co należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu.
Oczywięsie fundusze mam raczej ograniczone. Dzieki za wszystkie wskazówki.Pozdrawiam
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochranacze głowy
hi.

z kroczem trzeba uwazac, to fakt :) i pozornie nawet na treningach mozna zlapac, zwlaszcza przy kolanach i lowkickach wewnetrznych sie moze omsknac.
generalnie nie ma co przesadzac - prosty metalowy suspensor pokryty materialem, moze byc troszke wyzszy, tak zeby oslanial tez podbrzusze. Dobrze wykonane z tworzywa widzialem swego czasu, chyba nawet everlast'a za nieduza kase. tak czy inaczej 50-70zl poplyniesz.
"kask" - zeby byc pewnym ze nie wrocisz do domq z podbitym okiem to taki z ochaniaczmi policzkow :) . wazne zeby dobrze lezal i maxymalnie nie przeszkadzal, chociaz zawsze jest glupie uczucie kiedy na sie taki helm na glowie. no ale jak wejdzie lokiec na sparingu, a nie ma kasku to dziekuje bardzo.
Everlast jest tutaj drogi jak cholera. ja bym nie przesadzal, szukaj czego wygodnego, dobrze uszytego ale nie koniecznie ze skory naturalnej - ta czesc garderoby nie zuzywa sie tak jak rekawice. moze cos ze skory ekologicznej, albo dobrej jakosci sztucznej. Poszukaj czegos na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - przyzwoity, sprowadzany z tajlandii sprzet za nieduze pieniazki. Tam ceniony, u nas nie ma jeszcze renomy. mam czesc sprzetu Espada, czesc Nationman i jestem zadowolony. Do muay thai super. Mozesz sprobowac Kwon, ktorego kochaja niemcy, ale to juz ceny oderwane od polskiej rzeczywistosci.

pozdrawiam
Witek
  • 0

budo_krvavy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochranacze głowy

Mam zamiar kupić ochranacz głowy i krocza.


Nie spotkałem się jeszcze z urządzeniem, które pełniłoby obie te funkcje. Może jakaś zbroja rycerska? :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochranacze głowy
Krvavy :)

Nestling - przyzwoite suspensoria oferuje Masters - stosunkowo "wysokie", wygodne, dobrze się trzymają. Użytkujemy w parę osób w sekcji i wszyscy jak na razie są zadowoleni.
Co do kasków, to podstawowy problem, czy chcesz taki z kratką na pysku, czy nie (nie wiem, co cwiczysz). Tutaj już będę ostrożniejszy z radzeniem konkretnego modelu (bo jednak każdy ma trochę inną głowę i trzeba "pod siebie" dopasować), ale parę tipsów na co warto zwrócić uwagę:
przede wszystkim kask musi się trzymać dość mocno na głowie - inaczej non stop będziesz go sobie musiał poprawiać, a w klinczu będzie się okręcać, co jest strasznie upierdliwe. Dobrze, jeżeli daje się regulować ściągnięcie na górze, wtedy jest łatwiej docisnąć kask na łbie. Niestety znaczna część kasków ma w tym miejscu gumy, albo "czapeczkę" plus ściągacze. Popatrz na takie, które mają sznurówkę. Po drugie: ścsłe dopasowanie do twarzy z przodu i zabudowane policzki. Po trzecie - osłona brody. Jeden z moich kolegów ma tak symboliczną osłonę brody, że praktycznie można mu ten kask zdjąć jednym ruchem "przez łeb". No i wreszcie widoczność, istotna zwłaszcza przy kratkach, co wiąże się bezpośrednio z "lataniem" kasku na głowie. Jak lata, to zapomnij, że coś zobaczysz :)
No i co do ewentualnej kratki, to warto zwrócić uwagę na to, z jakiego plastiku jest wykonana i jak wykończona, czy da się ją odczepić, czy nie.
Teraz mój osobisty ranking kasków trzech tańszych kasków z "wadami i zaletami" ale nie musisz się sugerować:
1. Kaski Allright - stosunkowo tanie (ok 120 z kratką, 100 bez) wad nie stwierdzono, ładnie się trzymają, jest sznurówka, w modelu z kratką (bardzo przyzwoitą) można ją łatwo odczepić (jest na rzepy).
2. Kaski Shogun - twarde, ciężkawe, droższe od Allrightów (bo skórzane). Subiektywnie gorzej się trzymają, ciężej dopasować (brak sznurówki). No i chyba trochę na ludzi z jakimś wodogłowiem robione, bo ja mam naprawdę wielki łeb, a docisnąć rzepa nie mogę tak, żebym luzu nie miał.
Kratka wykończona słabo, ostre krawędzie, na pierwszym sparringu w takim kasku... rozcięliśmy koledze nos krawędzią (również dlatego, że był źle dopasowany). Kratka zdejmowalna, przynajmniej w jednym modelu.
3. Espada (tu miałem do czynienia tylko z modelem z kratką). Jak dla mnie porażka - żle wykończony, gumki u góry, kratka nie dająca się przyzwoicie umocować i ograniczająca pole widzenia, policzki krzywe i mało chronią.

No. A tak niezależnie od wszystkiego, to nie kupować bez mierzenia. Marudzić i mierzyć. Założyć, popukać się w łeb, poszarpać na boki. Lepiej pół godziny w sklepie kląć, niż później na każdym treningu.

K.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ochranacze głowy
A ja mam kask shoguna ze sznurówka i na normalna mało głowke dopasowany :) A osobiscie polecam kask top ten , tylko cena troche odstrasza koło 400 zł ale naprawsde warto.
pozdro
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024