Skocz do zawartości


Zdjęcie

garda w Muay Thai.......opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_muaythaitoronto
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:toronto,canada

Napisano Ponad rok temu

garda w Muay Thai.......opinie
Nie wiem dokladnie ilu z was na tej forum sie uczy Muay Thai a do tego ile tradycyjnie ale Ci ktorzy z was przez dluzszy czas trenowali chyba beda mieli opinie o tradycyjnej gardzie muay thai

a wiec jak chyba wiecie tradycyjna garda w muay thai to rece przed siebie i ustaw bardziej w prost a nie w bok tak jak na boks ....ta garda jest super przeciwko tradycyjnym muay thai bo trudno wejsc do 'clinch' jak sie tak ma rece , a jak je sie ma blizej jak na boxing to o wiele latwiej zlapac kogos w clinch ( sorry, ale nie wiem jak sie mowi wiele technicznych slow po polsku ale po angielsku 'clinch' to jak sie podchodzi i lapie za glowe przeciwnika...ci co cwicza muay thai od razu zrozumia :) )

ja sam trenowalem boxing i muay thai potem, takze mi troche trudniej przejsc na tradycyjna garde i dalej stoje tak jak na boxing....... mam pytanie, u was w Polsce, jak ucza garde? czy bardziej jak na boxing czy po tradycyjnemu.....mi sie wydaje ze tak jak teraz to robie (boxing style) jest efektowne ale wiem ze nieraz troche latwiej komus podejsc i zbic sie w clinch.......

a wiec opinie? i mam nadzieje ze kazdy zrozumial co pisze.... ale mi nie tak latwo po polsku pisac....wolalbym po angielsku
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
Tekst jest napisany tak ze idzie go elegancko zrozumiec :) Jak bym znal sie na muay thai to napewno bym odpowiedzial nop ale niestety :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
Tam gdzie trenuję jest standardowa garda bokserska... Ręce wysoko, przy ciosa ręka przy głowie etc.

Dołączona grafika

A w ogóle trudno wyczaić o co Ci chodzi...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie

( sorry, ale nie wiem jak sie mowi wiele technicznych slow po polsku ale po angielsku 'clinch' to jak sie podchodzi i lapie za glowe przeciwnika...ci co cwicza muay thai od razu zrozumia :)


To się po polsku nazywa klincz. Czyli identycznie :wink:
A w ogóle to nie przejmuj się, Twój polski wcale nie jest najgorszy :wink:
Natomiast co do samego muay thai, to obawiam się, że w Polsce klubów uczących czystego boksu tajskiego jest jak na lekarstwo - większość zajęć prowadzą ludzie z backgroundem kickboxerskim, ewentualnie wyszkoleni przez thaiboxerów europejskich, czyli niekoniecznie stosujących tradycyjną gardę.

Pozdrawiam
K.
  • 0

budo_muaythaitoronto
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:toronto,canada

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie

Tam gdzie trenuję jest standardowa garda bokserska... Ręce wysoko, przy ciosa ręka przy głowie etc.

Dołączona grafika

A w ogóle trudno wyczaić o co Ci chodzi...


ok COMBAT, idz tu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ....potem sprawdz multimedia i ogladnij sobie te 2 bitki :) ........widzisz jak oni trzymaja rece i jak stoja....wogole inaczej od bokserow... a jak jeszcze dalej myslisz ze tak samo to zamiast do multimedia idz do techniques i popatrz na 'stance'... i jak rozumiesz angielski to przeczytaj i zkapujesz o co mi chodzilo..... :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
a ja odwrotnie, mam garde podobna do thaiskiej bo mi tak jest o wiele wygodniej sie bronic poprzez przechwyty, bloki i zbicia (treningi shaolin kung fu i ju jitsu). Za zadne skarby nie moge sie przestawic na garde boxerska , a jak sie staram to jest mi cholernie nie wygodnie to utrzymac. Mysle wtedy caly czas,zeby nie zmienic, nie robic trojkatow... i wtedy wlasnie wylapuje ciosy :( Jak trzymam garde "po swojemu" to juz rzadziej. No, ale garda boxerska jest po prostu wymagana ...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
Dołączona grafika

Garda jest bardziej otwarta na boki (łokcie szeroko), wg opisu mając chronić żebra, oczywiście nogi są inaczej ustawione (z tego co zauważyłem - taka specyfika MT). O to Ci chodziło?

No racja - ale jak mówiłem - u mnie gość w sekcji uczy raczej standardowej gardy.

Napisałeś: "a wiec jak chyba wiecie tradycyjna garda w muay thai to rece przed siebie i ustaw bardziej w prost a nie w bok tak jak na boks ...."

Acha a z tym wprost i w bok to miałeś na myśli SKRECENIE ciała - prawda? Tak oczywiście masz rację - w MT pozycja bardziej frontalna, w boksie bardziej skręcona.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
u mnie ucza troche innej niz na obrazkach, rece obrocone bardziej do przodu . a do filmikow porownam jak mi sie sciagna. aczkolwiek ja jestem juz za bardzo przyzwyczajony do zwyklej bokserskiej i trudno mi sie przestawic
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

;-)
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
podobna doi tej jaka trzyma McDonald na pierwszym filmiku
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
witam

osobiscie jestem za tradycyjna tajska garda (przy czym dosyc szybko wyzbylem sie zarowo postawy jaki i gardy kickboxerskiej), trener nas opieprza jak nie stoimy frontem, rece przed soba (jezeli bez rekawic to wogle dlonie otwarte), lokcie raczej w linii prostej do piesci, przedramiona niemalze roznolegle. Tajowie uderzajac kolanami bardzo czesto uderzaja prosto albo skosnie, tak zeby nie trafiac w lokiec chroniacy okreslona czesc ciala, dlatego taki uklad...

pozdrawiam
shy1
  • 0

budo_tomi13
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slaskie

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
czesi nauczaja w pozycji frontalnej garda wysoko piesci nie opadaja ponizej skroni tlow przygarbiony. Ich zawodnicy wygrywaja na arenach miedzynarodowych wiec sie sprawdza a poza tym szkola sie u tajow holendrow i finow wiec to chyba tradycyjna THAISKA garda. Na sparingach dobrze mi sie tak walczy(THAIA) w taekwondo jak sparuje musze zmienic pozycje bardziej boczna i garda sie zmienia ale trzymam przy glowie rece THAI mnie tego nauczyl.To wynika ze specyfiki walki THAi full kontakt mniej poruszania wiecej kontaktu (intensywnosc)szkoda sily na "bieganie" tak walczylem na poczatku i pod koniec 2 rundy padalem ze zmeczenia.W taekwondo (pisze o ITF) light kontakt dotykanie sie walka na punkty unikanie technik wiec duzo poruszania THAISKA pozycja nie wygodna wypunktuja cie jak tak bedzie sie walczylo a na zawodach zdyskwalifikuja za ostra walke.
  • 0

budo_777
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dolny Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie

witam

osobiscie jestem za tradycyjna tajska garda (przy czym dosyc szybko wyzbylem sie zarowo postawy jaki i gardy kickboxerskiej), trener nas opieprza jak nie stoimy frontem, rece przed soba (jezeli bez rekawic to wogle dlonie otwarte), lokcie raczej w linii prostej do piesci, przedramiona niemalze roznolegle. Tajowie uderzajac kolanami bardzo czesto uderzaja prosto albo skosnie, tak zeby nie trafiac w lokiec chroniacy okreslona czesc ciala, dlatego taki uklad...

pozdrawiam
shy1


A gdzie kolega cwiczy? Jezeli we Wrocku, to moze "Dragon"?
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: garda w Muay Thai.......opinie
hi.

Tak Dragon. Pod Darkiem Ziolkowskim. Wczesniej trenowalem kick'a, zapasy itd. Muay przyswajalem sobie, stosunkowo dlugo sam. Niestety wrocław to pustynia, ale wazne ze wszystko, choc od niedawna, ruszylo z dosyc duzym rozmachem, jest 2 ludzi z pasja, dobrze wyskolonych instruktorow i to sie teraz dla mnie liczy.

pozdrawiam
Witek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024