Skocz do zawartości


Zdjęcie

low kick - zabezpieczenie stawu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

low kick - zabezpieczenie stawu
Mam pytanie czy ściagacze wystarczajaco zabezpiecza stwa skokowy przed skreceniem przy low kicku. jestem po zawodach i w finale z zaduzego dystansu kopnąłem i dupa skreciłem kostke chyba bo zawadziłem koncem stopy. I chciałbym wiedziec czy dobry ściagacz nawet przy takim złym kopnieciu ( bo to był ewidetnie mój błąd) utrzyma mi staw
pozdro
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
Nie wystarczy. Jak ktoś ma pecha to mu w drewnianym kościele cegła na głowę spadnie.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
Nie , pechem bym teog nie nazwał to był poprostu mój bła techniczny, ale myslałem ze na przyszłos sciagacze poprostu moga zminimalizowac skutki takich błedów.
  • 0

budo_zielu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Den Haag

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
kiedy zapytalem trenera o sciagacze na stopy powiedzial mi ze dopuki nie mam problemow nie powinienem ich nosic. z tego wynika ze sciagacze nie chronia bezposrednio... ale patrzac na doswiadczonych zawodnikow, trwala kontuzja (mniejsza czy wieksza) stopy to standart - taki sport
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
sciagacz nie pomoze m@ciek, zwroc uwage jaka sila dziala na stawy kolana podczas silnego kopniecia, chyba tylko gips moglby ja unieruchomic..;) sciagacz nie pomoze w niczym, jedyne co daje to jakies (raczej zludne) poczucie bezpieczenstwa, tzn czujesz ze cos ci noge uciska i czujesz sie lepiej czyli psychologicznie moze i skutkuje ale rzeczywiscie nie chroni przed niczym
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
aha no rozumiem o co chodzi no nic bedzie trzeba uwazac.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu

sciagacz nie pomoze m@ciek, zwroc uwage jaka sila dziala na stawy kolana podczas silnego kopniecia, chyba tylko gips moglby ja unieruchomic..;) sciagacz nie pomoze w niczym, jedyne co daje to jakies (raczej zludne) poczucie bezpieczenstwa, tzn czujesz ze cos ci noge uciska i czujesz sie lepiej czyli psychologicznie moze i skutkuje ale rzeczywiscie nie chroni przed niczym


Pytanie było o staw skokowy. A w tym konkretnym przypadku sens jest i to wielki. Staw skokowy jest stawem bardzo złożonym, a poza tym pod tą nazwę zwykle podciągamy również śródstopie i stęp. Jest to skomplikowana konstrukcja wielokostna i stabilizowanie jej zewnętrzne jest przy znacznych obciążeniach jak najbardziej na miejscu. A z doskonaleniem techniki to się przecież nie kłóci.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
Czyli jednak wskazane jest noszenie zabezpieczenia. Teraz tylko pytanie czy bandażować czy zakłądć ściągacze a jak ściagacze to czy jakis konkretnych firm bo wiadomo sa lepsze i gorsze
pozdro
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
i co z tego Sloniak, ze wiesz z czego sklada sie staw skokowy, jesli nierozumiesz jak to dziala.....
myslisz ze usztywnisz bandazem chrzastke-kosc, na ktorej opiera sie iles tam razy zwielokrotniony ciezar ciala (przy wyskoku-upadku na jedna noge), przeciez to kompletna bzdura,...co ci utrzyma bandaz-wylazacą chrzastkę, czy zle ukldajaca sie w stawie kosc..??
bzdury wypisujesz
a m@ciek, najpierw wylecz noge, a potem cwicz a nie obwiązuj sie bandazami bez sensu.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
wiem wiem lecze smaruje ciagle jakimiś świństwami, ale w poniedziałek i tak juz ide na trening ,tydzien przerwy to za duzo jak dla mnie .poćwicze sobie same rece najwyzej
pozdro
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
Sally...
Przeczytaj jeszcze raz to, co napisałeś. I stuknij sie parę razy po łepetynie, może ci się rozjaśni...
Maciek, posłuchaj lekarza, który wie, o czym mówi, a nie samozwańczych ekspertów od wszystkiego, na zdrowie Ci to wyjdzie.

K.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
Hm, a gdyby tak powrót do tematu. Nie mówimy chyba o trenowaniu przy uszkodzeniu stawu, a o profilaktyce. Osobiście zakładałem ściągacze tylko przy specyficznych ćwiczeniach, typu szybkie wielokrotne boczne kopnięcia na tarcze. Ale ja mam sprawne stopy. Przy np. lekkiej elastopatii proponowałbym stopę stabilizować. A pytanie dotyczyło ściągaczy, czy mają jakikolwiek sens, czy żadnego. Otóż jakiś tam mają.
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
hi

z mojgo punktu widzenia, czyli muay thai sciagacze nasza z zasady i tradycji instruktorzy. Ugryze tenmat od tej strony... sciagacze ladnie wygladaja :) i trzymaja stope kiedy robimy swobodne, treningowe skrety, kiedy mamy czas by zapanowac nad prawidlowym balansem ciala, ale niestety duzych przeciazen nie sa w stanie stabilizowac trzymajac staw sztywno.

tyle co doswiadczylem.

przy skreconym stawie sprobowalbym z bandazem elastycznym, nie jest moze najwygodniejszy, ale jak starannie owiniesz staw jest szansa ze nie bedziesz pogarszal jego stanu.

zycze szybkiego powotu do zdrowia
shy1
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu

Hm, a gdyby tak powrót do tematu. Nie mówimy chyba o trenowaniu przy uszkodzeniu stawu, a o profilaktyce. .


Dołączona grafika

tak profilaktycznie.....
:)
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
nooo a na kostke i tak nie ma ściągacza :) ludek michelin czy jak mu tam ;P
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: low kick - zabezpieczenie stawu
z tym bandażem elastycznym to wiem obwiazuje obowiazkowo przed kazdym treningiem na to ściagacz taki z apteki za 5 zł i prawie nie boli
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024