Skocz do zawartości


Zdjęcie

Robert Gembal 5 dan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Robert Gembal 5 dan
Powiedzcie mi co wiecie o tym nauczycielu :?: To chyba najwyższy stopień w Gdańsku. Nie mam kasy, żeby się osobiście przekonać a ciekawi mnie czy jest dobrym nauczycielem. Ćwiczyłem u Roberta Plichty i Krzysztofa Wasilewskiego. O obydwu ma dobre zdanie. Natomiast o Gembalu nie wiem nic. Dzięki z góry za odpowiedź.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
Ja pierwszy raz o nim słyszę...Myślałam,że sensei Roman Hoffmann ma najwyższy stopień ....
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
jest w Polsce chyba osoba z VI danem (gdzies na www widzialem). A kolega napsial ze najwyzszy stopien w gdansku ..
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
Ale ale ja słyszałam,że sensei Roman Hoffmann ma najwyższy stopień w Polsce.A on ma przecież 5 dan. 6 dan ma Jacek Wysocki,ale ale on jest z Polskiej Uni aikido :]
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan

Ale ale ja słyszałam,że sensei Roman Hoffmann ma najwyższy stopień w Polsce.A on ma przecież 5 dan. 6 dan ma Jacek Wysocki,ale ale on jest z Polskiej Uni aikido :]

Sama sobie zaprzeczasz.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan

Powiedzcie mi co wiecie o tym nauczycielu :?: To chyba najwyższy stopień w Gdańsku. Nie mam kasy, żeby się osobiście przekonać a ciekawi mnie czy jest dobrym nauczycielem. Ćwiczyłem u Roberta Plichty i Krzysztofa Wasilewskiego. O obydwu ma dobre zdanie. Natomiast o Gembalu nie wiem nic. Dzięki z góry za odpowiedź.

gembal to jeden z lepszych nauczycieli aikido w 3miescie.obecnie ( poza senseiem Borowskim) nie ma kogos,kto by nauczal na wyzszym poziomie.porownywac do Plichty nawet nie ma sesnu,bo facet stoi na o wiele wyzszym poziomie.jego mistrzem jest bodajze Cognard,sensei z Francji.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan

Nie zupelnie...slyszlam,ze Jacek Wysocki sam sobie nadal 6 dana..A to sie chyba nie liczy... :?

Za takie coś wyrzucam z budo. A jak usłyszysz że hoffman molestuje młode dziewczyny to też napiszesz o tym?


Kochani zostawcie dziewczynę w spokoju, tak widocznie usłyszała w swoim dojo i tyle, jesli w innym dojo ktoś plecie z kolei bzdury o Hoffmannie to wcześniej czy później inny ktoś o tym napisze.
Wniosek: trzeba uważać na to co się mówi do młodzieży.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
Robert Gembal to jeden z tych senseiów, których się szanuje.. Dlaczego??
Ano dlatego że ten zamiast gadać ćwiczy.. :wink: Wiele razy cwiczyłem pod okiem Sensei Gembala i traktuję go bardzo poważnie..(chciałem się nawet przenieść do niego 8O ) nie podobają mi się jedynie zabawy z aiki-taso i cała otoczka wokół "Ki"
Inna broszka ze Sensei Gembal ciężko tyra i dlatego nieżadko zajęcia prowadzą jego uczniowie ;)
  • 0

budo_ronin10
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
Robert Gembal jest uczniem sensei Cognarda 8 dan.
Miałem okazje kilka razy ćwiczyć pod okiem Roberta i twierdzę że ma dużą wiedzę i duże umiejętności.
  • 0

budo_wiechoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
Chyba pora żeby zabrał głos ktoś kto u niego ćwiczy.
Aczkolwiek głos mój będzie cienki jak kabanos drobiowy ponieważ:
- ćwiczę bardzo krótko (1 rok)
- spośród innych nauczycieli miałem okazję trenować tylko pod uczniami senseia Gembala (tu miło wspominam Adama Baliczka 3 dan przed którym zdawałem egzamin) i jego mistrzem Andre Cognardem (w Warszawie na stażu w maju br).

Wobec powyższego nie będę wypowiadał się na temat jego umiejętności.
Jedyne co mogę powiedzieć: jest wymagający.

Poza tym należałoby potwierdzić:
- Sensei Robert Gembal ma 5 dan - to można sprawdzić choćby na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tam jest zakładka : Sensei Index gdzie możemy wpisać nazwisko i otrzymamy info, sprawdziłem tam też nazwiska Wysocki i Hoffmann - jest o nich informacja, nawet zdjęcie Hoffmanna.

- Sensei Robert na pewno "ciężko tyra" ale nie zgodzę się z tym że "...nieżadko zajęcia prowadzą jego uczniowie..."
Przez ostatni rok w grupie początkującej większośc tereningów prowadził osobiście - treningi których nie prowadził sensei możnaby policzyć na palcach jednej ręki - wtedy najczęściej zatępuje go Jarek Niebrzydowski (chyba 2 dan)

tyle po krótce, chętnie odpowiem na pytania
pozdrawiam
Wiechoo
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan

ma 5 dan - to można sprawdzić choćby na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tam jest zakładka : Sensei Index gdzie możemy wpisać nazwisko i otrzymamy info, sprawdziłem tam też nazwiska

To, że ktoś się znalazł w indeksie sensei'ów w aikidofaq, to tylko dobra wola uczniów lub autoreklama.

Aikidofaq jest prywatnym serwerem prowadzonym przez jednego z dość aktywnych w internecie nauczycieli aikido z Norwegii i jeśli tylko chcesz, możesz przesłać mu dowolne dane na temat dowolnego senseia, a znajdzie się to w indeksie. Kjartan ma małe możliwości zweryfikowania wszystkich danych z całego świata przed ich publikacją w swoim serwisie.
  • 0

budo_wiechoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
To, że ktoś się znalazł w indeksie sensei'ów w aikidofaq, to tylko dobra wola uczniów lub autoreklama.

I słusznie prawisz Prorock (jak na proroka przystało)
Myślę że internet w ogóle nie jest pewnym miejscem do sprawdzania kto ma jaki stopień. To dobry temat na oddzielną dyskusję pt. Skąd wiesz że twój nauczyciel ma taki stopień i czy w ogóle uczy ciebie aikido?

Paweł B. zapytał : Powiedzcie mi co wiecie o tym nauczycielu ?
A my dyskutujemy o autoreklamie, kto ile ćwiczy itp.

Postaram się przygotować krótką wypowiedź na temat,
tzn. Cowiem o swoim nauczycielu.
Już wkrótce :wink:

tymczasem pozdrawiam
Wiechoo
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
Z pewnością najlepszy nauczyciel aikido w tym regionie Polski, aczkolwiek czasami kontrowersyjny.

Pancer
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan

Z pewnością najlepszy nauczyciel aikido w tym regionie Polski, aczkolwiek czasami kontrowersyjny.

Pancer

Pancer jak ty piszesz kontrowersyjny to kazdy co cię zna zachodzi w głowę jakich to swiństw i bezeceństw gosciu sie dopuszcza skoro nawet Pancer nazwał go kontrowersyjnym :-) :) :D :lol: Wal kawe na lawe - bedzie zadyma :P :P :P 8) 8) 8)
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan
Szanowny Łąbędziu,
Zima idzie sroga, więc pewnie zadym i śnieżyc nie zbraknie :wink: :)

Pancer (nie zadymiarz)
  • 0

budo_wiechoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan

Postaram się przygotować krótką wypowiedź na temat,
tzn. Cowiem o swoim nauczycielu.
Już wkrótce :wink:


Ten koleś co mieni się Wiechoo - jak powie "wkrótce" to pewnie ma na myśli "ruski rok" - Popraw się Wiechoo! Minęło sporo dni - a ty ani "mru-mru"

Już się poprawiam i na temat tzn. Co wiem o swoim nauczycielu?

Robert Gębal urodził się w 1970. Aikido zaczął ćwiczyć w 1980 czyli mając 10 lat. Mieszkał wtedy w Szczecinie i jego pierwszym nauczycielem jest Jacek Wysocki (obecnie 6 dan). W wieku 17 lat zdaje egzamin na 1dana (zostając najmłodszym 1 danem aikido). Ten egzamin zdaje przed Andre Cognardem 8dan podczas stażu. Spotkanie z Cognardem (zapewne nie tylko) powoduje że Robert decyduje się wyjechać do Francji aby uczyć się u niego aikido. Spędza tam 7 lat uczy się (uzyskuje kolejne "dany" - obecnie ma 5dan) i uczy innych prowadząc własne dojo. Wielokrotnie uczestniczy w stażach Hirokazu Kobayashiego.
W 1996 wraca do Polski i zakłada Autonomiczną Akademię Aikido 3A.
Nazwa nie jest przypadkowa - tak samo nazywa się szkoła mistrza Cognarda - Robert dostaje osobiście od niego zgodę na użycie takiej samej nazwy.
Podsumowując.
Robert 23 lata życia poświęcił aikido.
Aby uczyć się bezpośrednio u mistrza wyemigrował do innego kraju na dosyć długo (7 lat).
Aby dobrze uczyć innych - zajmuje się nuczaniem aikido profesionalnie tzn. z tego się utrzymuje.

Jeżeli uważacie, że od kogoś takiego można się czegoś nuczyć - zapraszmy do nas
  • 0

budo_wiechoo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Robert Gembal 5 dan

Robert Gębal urodził się w 1970.


uuuuups, ale mi głupio :oops:
oczywiście mój nauczyciel nazywa się Gembal
Sorry sensei.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024