Skocz do zawartości


Zdjęcie

"aikibudo" Kraków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

"aikibudo" Kraków
Witajcie, czy możecie mi udzielić jakiejkolwiek informacji o sekcji "aikibudo" w krakowie z tego co przeczytałam na plakacie treningi przy ul. Kościuszki, o jakież to tajemnice i systema chłopakom chodzi ??
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
głównie katori-shinto-ryu jeśli chodzi o broń i jeżeli jest to ten sam prowadzący co 2 lata temu to na wysokim poziomie, aikibudo w ich wersji to kolejna mutacja bodajże aiki-ju-jutsu ale tu nie mam pewności oraz nie wypowiadam się na temat ich poziomu walki wręcz bo nie widziałem
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
Dzięki
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
słuchajcie,
zawsze myślałem że AIKI BUDO to to co robił Ueshiba (i nauczał pod tą nazwą) zanim pojawiła się nazwa Aikido :?: :?: :?:

ale cóż, nie jestem wszechwiedzący :cry:

Ciekawi mnie bardzo natomiast, jakie prawa do tej nazwy ma szkoła w Krakowie, kto jest mistrzem i jaka jest geneaologia (nie wiem czy dobrze napisałem kurcze to słowo :oops: :wink: ) tej sekcji :?: :?: :?:
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
z tego co wiem to goscie mają związek z A. Folquet (chyba dobrze napisałem) z Francji z chyba oni w tej chwili mają przedstwaicielstwo na Polskę a nie Cynarski
ale nikt nie jest nieomylny... :wink:
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
troche poczytalem,naluchalem sie itd.i wciaz nie wiem,czym sie rozni aikibudo i aikijitsu,osd aikido.moglby ktos wyjasnic?
  • 0

budo_tanto
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] - tu jest wszystko . Czym sie rozni aikibudo od aikido,chocby nazwa .Samo slowo BU w nazwie aikiBUdo oznacza ,,walke,wojne''wiec jest troche mocniejsze a zreszta co ja mowie pojdz na trening aikido a potem aikibudo a zobaczysz roznice. Pozdrowienia
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków

słuchajcie,
zawsze myślałem że AIKI BUDO to to co robił Ueshiba (i nauczał pod tą nazwą) zanim pojawiła się nazwa Aikido :?: :?: :?:

ale cóż, nie jestem wszechwiedzący :cry:

Ciekawi mnie bardzo natomiast, jakie prawa do tej nazwy ma szkoła w Krakowie, kto jest mistrzem i jaka jest geneaologia (nie wiem czy dobrze napisałem kurcze to słowo :oops: :wink: ) tej sekcji :?: :?: :?:


Właśnie dla tego Ueshiba (a właściwie jego uczniowie) zmienił nazwę - żeby jego aikibudo nie myliło się ze stylem Tokimune Takedy o tej samej nazwie.

Wlaściwie, to wszyscy macie rację. Są trzy style, które używały nazwy aikibudo:

1) Ueshiba nazywał tak swój styl w latach 1935 - 41 zanim powstała nazwa aikido;

2) Tokimune Takeda nazwał tak swój styl, złożony z elementów seitei iaido, ono ha itto ryu kenjutsu i daito ryu aikijujutsu (Tokimune uważał, że techniki daito ryu nie powinny być ogólniedostępne, więc okroił je trochę technicznie i zaczął nauczać pod nazwą aikibudo);

3) styl Alana Floqueta, również wywodzący się z daito ryu (jak wszystkie style używające nazwy aiki).
  • 0

budo_żukson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
Ja słyszałem że Ueshiba zmienił nazwe z aikibudo na aikido bo amerykanie zakazali nauczania sztuk wojennych czyli tych z "bu" w nazwie
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
Nie jest to prawdą. Aikibudo zmieniło nazwę na aikido w 1942 roku, a więc Amerykanie mieli wtedy w Japonii raczej niewiele do gadania. ;-)

A nota bene to nie Ueshiba zmienił nazwę, tylko jego uczniowie, a on to zaakceptował. Na forum aikido był kiedyś o tym nawet konkurs. ;-)
  • 0

budo_żukson
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: "aikibudo" Kraków
Widzisz i juz wylogowuje sie mądrzejszy:D poklon
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024